Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: :: Открадната техника
Автор: muu   
Дата:   10-06-08 14:15

ecobo, моите съболезнования! ръчиците да им изсъхнат дано! и семенцето и то! [smilie23]

само да добавя нещо... НЕДЕЙТЕ ДА ПУСКАТЕ ОБЯВИ ЗА ОТКРАДНАТАТА ТЕХНИКА! така автоматично отпада шанса изобщо да се появи като обява в форума! съобщавайте на приятели на л.с. така че и те и вие да следите обявите навсякъде... поне да има шанс нещо да изскочи - пък после.. ясно какво да се прави!

имам една отдавнашна идея : да се направи база данни ,но не на откраднатата техника , а на закупената... ама все се разминавам с бони та не съм му я обеснил. просто е - прави се един общо достъпен масив в който всеки желаещ си регистрира техниката със сериините номера и фабричният индекс + дата на закупуването, произход и евентуално координати за контакт. не домашен адрес или подобни глупости а телефон и форумски профил...

когато тръгне човек да купува техника просто набира индекса и серииният номер и ако е регистрирана случайно в базата се появява инфо - кога и от кого и какда се свърже човек с предният собственник...
по този начин не би могло да се вижда кой какво притежава, а за проверка би бил нужен конкретен сериен номер и модел.
разбира се би било добре тази база данни да е споделена мехжу различните фотографски форуми, защото масовоста и общодостъпноста биха я направили ефективна....

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: CanoniO   
Дата:   10-06-08 14:15

Екобо, значи и тях ги оправят вече[smilie2]


wfw, благодарско, ще разпитам[smilie24]





Крадците може са взели ключа на детето ти примерно, докато е било на училище.

На жена ми сестра и навремето си загубила ключа, два дни го търсила, и точно преди да сменят бравата, го намерила в якето си.
След два дни ги обрали...... Някой го взел, направил дубликат и го върнал обратно...



Публикацията е редактирана (10-06-08 14:17)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: HP   
Дата:   10-06-08 14:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: chukov   
Дата:   10-06-08 14:19

Не ща да пророкувам, ама мен тая работа малко на поръчка ми мяза

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: chavdarpg   
Дата:   10-06-08 14:21

Гадове ньедни,рак да ги хване дано[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: danny_falin   
Дата:   10-06-08 14:21

Ники :(
разкажи малко повече, как е станало, колко време те е нямало, подозрения някакви от твоя страна, че са те следели или каквото и да било? мисля че ще е полезно да се предпазят други.
Сигурно е ужасно някой да ти бръкне в джоба така:(, не ми се е случвало но си мисля че знам какво ти е.

дано да си върнеш техниката
[smilie24]


едит: много се бавих и не видях че си писал



Публикацията е редактирана (10-06-08 14:28)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: CanoniO   
Дата:   10-06-08 14:22

chukov,
прилича на поръчка и на следене.
Също, крадците явно добре знаят, че няма активен СОТ сензор през нощта. Знаят и къде стоят нещата...
Гадна работа...

Ники, искрено ти желая да ти намерят техниката....

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Снежанка   
Дата:   10-06-08 14:22

В тая връзка, няма ли възможност за застраховане на техниката?

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   10-06-08 14:24

danny_falin, в къщи си бях, спал съм в съседната стая... работих до към 2.30 ч. и сутринта в 5.30 установихме кражбата.
В съседния вход към 1.30 се е звъняло доста на една врата, но когато хората са станали, нямало никой. У нас обаче не се е звъняло...

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: mitko_ol   
Дата:   10-06-08 14:25

Има възможност за застраховане, правиш застраховка на жилището и към нея застраховаш и техниката. Ние си направихме след като и нас ни обраха

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: zaiko   
Дата:   10-06-08 14:26

Баси, трябва да се направи някаква система за уведомяване на всички сайтове, занимаващи се с продажба на употребявана фототехника... Поне тези официалните - ebay, amazon, B&H... да се съобщават серийните номера и т.н.

Да им окапят ръчичките дано [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   10-06-08 14:27

Лошото е, че след като ни оберат, тогава си правим застраховките...[smilie2]

Аз вчера си сложих аларма на колата, след като преди 5 дни ми гепиха огледалото, кото пък струва невероятните 750 кинта [smilie2] Добре че имам Каско....

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: tan4o   
Дата:   10-06-08 14:28

Ужас, съжалявам!![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: джъмбо   
Дата:   10-06-08 14:36

абе аз уж имам застраховка на техниката за жилището ама.... колко ли ще мия признаят.... да чукам на дърво да не се налага

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: likeduh   
Дата:   10-06-08 14:38

баси списъка...ужас...
и тва докато сте у вас...
у нас като влизаха ..не беше гадно че са откраднали..а че са влизали изобщо...
все едно са ти бръкнали нам къде..

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: pinko   
Дата:   10-06-08 14:38

Ужас, моите съболезнования. Но, от друга страна, да държиш толкова скъпа техника в апартамент без застраховка или сериозен сейф е удивително безотговорно.

Застрахователните премии за Имуществено застраховане са смешно ниски, а покриват всички мислими и немислими рискове.

Аз препоръчвам това

http://www.uniqa.bg/uniqa_bg/cms/bulgarian/private/property/index.jsp


Много съм доволен, плащат като пичове, без изобщо да се циганят. За една спукана водопроводна тръба и малко наводнен паркет платиха над 4000 лева. Реално щетите бяха значително по-малки...

Дано ченгетата намерят нещо, ама се съмнявам. Техниката отдавна е извън България.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: batdin   
Дата:   10-06-08 14:43

Съжалявам,добре поне,че сте живи и здрави.
Почвам да си мисля,че човек не може да е ПРЕКАЛЕНО предпазлив...
Аз само веднъж съм обиран и не ме боли за загубата,ами за чувството на безсилие.Оттогава съм фен на алармите,колкото и да са прости.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Myth   
Дата:   10-06-08 14:43

[smilie22] [smilie9] Гадно, незнам аз ако така ми влязат в къщата, направо ще ги стрелям, ако ги усетя разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: pinko   
Дата:   10-06-08 14:44

Myth, а после кой ще ти носи цигари в затвора?

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: CanoniO   
Дата:   10-06-08 14:45

Myth,
аз знам един дето естрелял в къщи....
Много разправии, много дела, много проблеми, а дори няма убити....

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   10-06-08 14:48

Ужас !!!

Ники, искрено съжалявам, дано да се намерят!
От полицията трябва първо да проверят тази банда, за която пишеш.
Страшно стана вече и в Сливен и Ямбол! [smilie9] [smilie9]
И наистина няма държава!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: danny_falin   
Дата:   10-06-08 14:49

а как седи въпроса с имущественото застраховане и техниката за която нямаме фактура? ами само гаранция със сериен номер с която поне можем да докажем че апарата е наш? и за лаптоп със същия статус?
застраховат ли се или не?

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: guciguci   
Дата:   10-06-08 15:00

Аз не те познавам лично,но и аз се почуствах ужасно гадно. Страх ме хваща като си помисля,че влизат в къщата,докато си там. Не ми се мисли,ако на мен ми се случи с бебето и всичко...
Мисля си,много е лошо тук във форума като купуваме и продаваме и си даваме адресите наляво и надясно.... И куриерските фирми ни имат адресите. Направило ми е впечатление,че винаги като пращам или получавам нещо гледат цената и ако е нещо скъпо не пропускат да го споменат... Хм,дано не ставам параноичен



Публикацията е редактирана (10-06-08 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: loveforever   
Дата:   10-06-08 15:01

УЖАС! Нямам думи!

Искрено съжелявам за случилото се, Ники! Това е сериозен удар и не ми изглежда да е случайна работа.

Добре поне, че сте живи и здрави и дай боже да се намерят нещата!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: pinko   
Дата:   10-06-08 15:03

@danny_falin

Четете бе, написано си е. Нищо не обясняваш, нищо не описваш - ако стане нещо, казваш донесоха ми лаптоп от САЩ, струва 1800 лева - и ти плащат 1800 лева.

Защо да изберете „У дома и щастлив”?

* Сключвате застраховката без предложение
* Не прилагате опис и оценка на имуществото
* Можете да избирате между три различни пакета покрити рискове – всеки от тях включва покритие на щети, причинени от трети лица
* Всички подобрения, както и новопридобитото имущество, се включват автоматично в застраховката без плащане на допълнителна премия
* В случай на щета се покриват и всички допълнителни разходи

Какво можете да застраховате с „У дома и щастлив”?

Сграда:


* Апартамент
* Къща
* Гараж или друга сграда, която не е предназначена за живеене

Движимо имущество:


* Лични документи
* Пари в брой, бижута
* Обзавеждане, електроника, лични вещи

С УНИКА „У дома и щастлив” избягвате сложните процедури и плащате разсрочено без оскъпяване!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »