Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   12-06-08 23:59

откраднаха го, нема майтап [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: TeodorB   
Дата:   13-06-08 03:38

Надявам се техниката ти да се намери и да не се намери важно е че няма жертви другото пак може да си го набавиш.

... сега малко офф топик за всички които са хукнали из чужбина и плуят бг че има много кражби ами по отношение на обирите не е кои знае колко по различно и там (САЩ Англия Германия и Франция) говоря от името на приятели и познати които живеят там от повече от 20-30 години в тези страни всичко зависи в кои квартал ще живееш има места където е по зле и от тука и то много.

2ро бих застрелял някои не защото ще открадне нещо от вкъщи а защото е проникнал в домът ми НО защото в БГ закона не го "позволява" по добре му тегли една маина сложи си аларми и каси + застраховка евентуално защото 99% от краците идват не с цел да ви убият ами да ви оберат и не си засложава проблемите .... а вече после с връзки или по друг начин ако се добреш до копелетата ........

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   13-06-08 13:08

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: niro   
Дата:   13-06-08 14:21

Много жалко [smilie8] [smilie9]
Честно не очаквах такава кражба в Ямбол - макар и случайно казваш, но си е 'професионално' пипано [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: asklep   
Дата:   13-06-08 14:39

Абе това в Ямбол ли е станало в дълбоката провинция [smilie11] лХм мисля че е във връзка с твоята дейност [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: steph   
Дата:   13-06-08 17:53

Надявам се да се открият нещата!


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: IDA   
Дата:   13-06-08 20:22

Ecobo,

Приеми и моите най-искрени съчувствия. Добре, че никой от вас не е пострадал и НЯМА убити крадци, иначе нямаше да има живот за теб повече.

Като човек, който многократно е ставал жертва на обири те съветвам, в никакъв случай да не оставяш нещата така, иначе след около месец ще получиш стандартното (размножено на ксерокс вероятно в няколко милиона екземпляра) писмо, в което те уведомяват, че крадците не са хванати и делото е прекратено. Не давай покой на полицията, натискай ги непрекъснато, докато не си свършат работата. Ако трябва, пиши до Вътрешния министрър. Длъжни са да ти отговорят, какви мерки са предприели.

Аз точно така направих преди 2 години, когато разбиха бабината къша на село и още 7 други къщи на възрастни хора. Отидох при кмета и го накарах лично да се свърже с Началника на полицията в Дебелец. След малко пратиха патрулка (джип Нива) с 5-ма полицаи, един капитан сред тях. Те се помотаха и позавъртяха наоколо и след 10-тина минути тръгнаха към колата, за да си заминават. Тогава отидох при капитана, записах пред очите му номера на патрулката и категорично му заявих, че ако не предприеме необходимите по закон действия, незабавно сядам да пиша жалба до Министъра, в която с най-големи подробности ще опиша какво точно са "свършили" 5-имата полицаи по случая. Той бая се поизпоти и звънна по мобилния на Началника на полицията в Търново. Веднага получи необходимите разпореждания, след което полицаите направиха оглед на разбитите къщи, взеха веществени доказателства, поканиха всички потърпевши в кметството да дададт показания, а аз настоях да ми обяснят, какви конкретни мерки ще предприемат по залавяне на крадците. Общо 4 часа стояха. Резултатът беше, че в крайна сметка още същата вечер пратиха патрулка да обикаля из селото през нощта, а ДВА ДНИ ПО-КЪСНО ЗАЛОВИХА КРАДЦИТЕ В СЪСЕДНО СЕЛО.

Оказа се, че са двама юнаци с микробус, до болка известни на полицията, които нощно време обикалят по селата с буса и докато хората спят, им разбиват къщите и ограбват от мазите всичко, което има някаква стойност - от сечива (брадви, вили, мотики) и електричеки инструменти (дрелки, флексове, електрожени), през медни котли, железа и метални съдове, до зимнината на хората. От една къща бяха задигнали дори два 10-литрови бидона с олио. Били са до такава степен нагли, че посред бял ден влезли в къщата на една баба и пред очите и изнесли всичко ценно от мазата и с аргумента, че тези неща им трябвали. Бабата обаче разбрала, че в съседното село е имало предишния ден полицаи, (тези неща веднага се разчуват), изтичала в кметството и оттам извикали полицаите, а тя с най-големи подробности им описала как изглеждат и с какъв бус се движат. Малко след това са ги намерили в другото съседно село и са ги арестували. В МОМЕНТА И ДВАМАТА СА В ЗАТВОРА!!!

Пожелавам ти успех и не ги оставяй!!!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   13-06-08 21:12

Това се казва приказка с щастлив край, но в живота рядко се случва [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: marto   
Дата:   14-06-08 00:08

все още го търсим... [smilie24]
който може да помага [smilie24]



[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: alexstudio   
Дата:   14-06-08 04:21

Егаси, то че по целия свят стават такива неща е ясно...Но това в БГ просто не е истина...мамка му-толкова скапана нация ли сме...Не винете само политиците, държавата или комунягите..Просто нацията ни е такава-подла ,лицемерна и крадлива с главно К [smilie10] И преди 500 и преди 250 години та досега нищо не е мръднало.. А нали сме най-умните уж в света... И кво!? Как може в една Нова Зеландия дето 50% от белите изглеждат меко казано неадекватни (предвид откъсаността на острова от движението на хора и култури) и може би 90% от местните маори дето са битер нашите мангали да се построи нормална, с хубави пътища и просперираща държава !? [smilie11] Нещо ни е сбъркано в гена-има някакъв бъг в системата [cool]
Като чета подобни теми се благодаря за смелоста която имахме да изчезенем от БГ...Не, мерси-не ща децата ми да заслушат чалга и да гледат грозника Слави...
Екобо, съжалявам братче и вярвай в доброто!![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   14-06-08 10:05

alexstudio, прав си за всичко - и за манталитета, и за Салви.... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: NinaNik   
Дата:   14-06-08 10:12

ecobo, важното е че семейството ти е наред!!!!

Дано открият техниката!!!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: vaskoni   
Дата:   14-06-08 11:46

"все още го търсим... [smilie24]
който може да помага" [smilie24]
Марто не знаех чи си в група за издирване на крадци??? Браво!
Ники, каквото и да стане с техниката мисля че при тази солидарност и подкрепа която ти дадоха хората трябва да си доволен. Знам че парите не се печелят никак лесно но знам че ще се справиш!
ти си го доказвал не веднъж! Радвай се на живота, на семейството си и благодари на съдбата че имаш приятели![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: CHUCHA   
Дата:   14-06-08 12:35

как са те ощавили не е истина

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: petronii   
Дата:   14-06-08 13:08

ecobo
Дата: 10-06-08 13:45

Тяло Canon EOS 1Ds markII Сер. Номер: 343302
Обектив Canоn EF 85mm f1.8 USM + сенник Сер. Номер:12401384
Обектив Canоn EF 100mm f2.8 Macro USM Сер. Номер:16403529
Обектив Canоn EF 24-70/f2.8 L USM + сенник Сер. Номер:846310
Обектив Canоn EF 70-200/2.8 L USM + сенник Сер. Номер: ?


Карта памет CF SanDisk Ultra III 4Gb
Карта памет CF PQI 133x 4Gb
Карта памет CF PQI 40x 2Gb
Карта памет CF PQI 1Gb
Карта памет CF Kingston 512Mb

Светкавица Canon 420EX

Филтър B+W 77mm CirPol
Филтър Sigma UV 77mm

Цветна карта QPcard 201
Сива карта QPcard 101

Батерия Canon NP-E3
Батерия Lenmar NP-E3 1600mAh

Раница Lowepro Computreker Plus AW

Компактен фотоапарат Fuji F30 + Olympus 1Gb xD card + калъф

И двата апарата са без зарядни, крадците са били достатъчно тъпи да не ги вземат

И лаптоп Fujitsu-Siemens, по-късно ще му видя номера и модела


Моля, ако предложат на някого подобна техника, да задържи предлагащите я и да повика полиция. Това е единствения "легален" начин да бъдат хванати извършителите. Боя - по-късно, аз ще имам грижата.

Ако някой чуе нещо...
0898562598
Николай
Брате,ако ги гепнат викай....ще биеме ма здраво...аз терен ше намеря...ше ги прайми трудни и за снимане[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: yokohama   
Дата:   14-06-08 17:20

Провери в ейбей доста често там се продават крадени вещи.Ако видя нещо ще викам.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: aldygreen   
Дата:   15-06-08 00:09

Един съвет от мене: поне вечер, когато сте си в къщи, затваряйте вратата с резе и верига отвътре. Така поне без много шум не може да се отвори. Това е тъжна поука след като и на мене ми влизаха в къщата с отключване и заключване.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [shtrak]



Публикацията е редактирана (15-06-08 00:28)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-08 09:39

aldygreen, през джама са влезли гадовете...

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: rusty_nail   
Дата:   15-06-08 10:27

.... и един "тъп " и "говедарски" съвет от мен ...

Като си купите техника за десетина хиляди кинта - па отделете и 3-4 процента (това е 300-400лв) за някай па макар и на старо сейф , за да си слагате след снимки пълната фоточанта и обективите , които не ви трябват за момента , а и го закрепете добре , за да не ви го гепят с заедно с фототехниката :)))

Във витринка или на маса в къщи , оптиката лъска и само ви гали самолюбието , кат ги тледате ...

Моя учител по фотография казваше : " покритото мляко , котките не го лочат ... "

Кражби е имало , има и ЩЕ ИМА !!!

Не само в БГ , а и по целия свят ...

Преди години ... с мой приятел от кафенето на СБХ , видяхме как с щанга отвориха багажника и му свиха фонотчантата - бяха го проследили от летището ...
В Будапеща имаше " никонаджийска " мафия , която следеше и крадеше оставени фоточанти с никони по столовете на кафенетата ...
В Берлин ни предупреждаваха , да не си оставяме профи - апаратурата по стаите на хотела и в сейфа на летището ...
В Неапол ни помолиха , профи - апаратите да са в ръцете ни , а не на рамо ...

Успех на екобо .......


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: lemonade   
Дата:   15-06-08 11:18

И аз съм потресена! Стискам ти палци ,защото техниката трябва да се намери и възмездие трябва да има!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: digitalgab   
Дата:   15-06-08 15:15

Ако е през джама, това е почерка на малките мангалчета-маймунчета, пратени от някого.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Asklep   
Дата:   15-06-08 15:48

digitalgab "Ако е през джама, това е почерка на малките мангалчета-маймунчета..."
това специална бригада ли е ?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Стоев   
Дата:   15-06-08 16:06

(офтопик по повод застраховките)
Ако примерно взема от приятели техника за 50/100 бона, викна застрахователният агент в къщи да я опише (по-горе пише че не искат и фактури) и после я върна и ревна че са ме обрали, като са си влезли/излезли и няма следи от взлом и трошене, дето Полицията да намери - Застрахователя как ли ще реагира? Плащане?


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Стоев   
Дата:   15-06-08 16:06

..тук по навик..

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Стоев   
Дата:   15-06-08 16:07

Ари...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »