Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: :: Открадната техника
Автор: positive   
Дата:   11-06-08 14:36

Съжалявам за случилото се,мисълта че влизат така спокойно докато спиш ме накара сериозно да се замисля.Из темата има доста полезни неща.Пожелавам ти бързо да загърбиш случката.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: _OmegaTransFer_   
Дата:   11-06-08 17:11

Екобо, съчувствам ти. Дано се намери техниката. Ако не - жив и здрав да си и само напред!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Afro   
Дата:   11-06-08 17:15

[smilie2] [smilie2] [smilie2] ...

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ventzo   
Дата:   11-06-08 17:27

Някой спомена застраховка.

Нали се сещаш кой те принуждава да се застраховаш и при кого.

Някога беше с автомобилите сега вече тръгват и по апартаментите.

системата е: крадец + застраховате = на дружество за застраховане

Така, че най добрия вариант е да си плащаш за да не те оберат.

От достоверни източници знам на времето как имаше списък с кой коли могат да се пипат и кои коли на кои застраховател са. Звънваш един, два телефона и си намираш колата за скромна сумичка.

Случайни неща НЕМА.

Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: chagri   
Дата:   11-06-08 19:11

КАТО ПОГЛЕДНА ПОСТОВЕТЕ...ТО ПОЛОВИНАТА СА НИ ОБИРАЛИ....А И НЯКОИ НЕ ПО ВЕДНЪЖ...ТРАГЕДИЯ!

...НА ТИЯ ДЕТО РАЗПРАВЯТ ЗА "БОРЦИТЕ", ЧЕ БИЕЛИ ПО-ДОБРЕ И ДРУГИ ГЛУПОСТИ...ЯСНО Е ЧЕ СТЕ АФЕКТИРАНИ, НО НЕ СЕ ИЗЛАГАЙТЕ....ГОВОРИТЕ ЗА НЕ ПО-МАЛКИ ИЗРОДИ.

...НА ПОСТРАДАЛИЯ...ТОЙ СИ ЗНАЕ, НО И АЗ ДА КАЖА, ЧЕ НАЙ-ВАЖНОТО Е ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

...ИНАЧЕ В БЪЛГАРИЯ Е СУПЕР.... САМО ДЕТО МНОГО БЪРЗО ВЗЕ ДА МИ СВЪРШВА ВАЗЕЛИНА.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   11-06-08 20:18

Хора, благодаря ви!
На ЛС валят предложения за помощ - кой предлага техника, кой друг вид помощ... Благодаря ви! Трогнат съм! [thankyou]
Но мисля, че ще се оправя сам, както винаги съм го правил, не е чак толкова зле положението, щом съм здрав и работоспособен. [smilie5]
Има МНОГО по-нуждаещи се от мен. Пазете си "силите" за тях. [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: NiGhtPiSH   
Дата:   11-06-08 20:26

Искрено съжалявам за слуилото се! Дано властите в лицето на Национална Служба Полиция да си свършат работата съвестно.

Провери всички заложни къщи наоколо и си изкарай разрешително и си имай нещо с 9мм цев произведено в Казанлък!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: shama   
Дата:   11-06-08 22:26

преди време си говорех с един колега хамериканец и стана дума за тва че за 5 год се влизали 2 пъти в апартамента ни с цел грабеж а той седи и не вярва.

Вика ми е как така вътре ли ?!?![smilie10] после му обясних как полицията и в двата случая каза че няма да ги намерят още преди да са почнали да ги търсят. А неговите думи бяха : "Другия път ще ги викна да извадят труповете"

Логично погледнато не си струва да убиеш човек за 1 фотоапарат, телевизор или квото и да е...обаче той кво търси в апартамента ми нощно време, като не иска да бъде застрелян да не влиза ни врата е била отворена ни си ги викал. В САЩ кат минеш покрай някой на метър от некого и ти викат извинявай , в Бг ако хванеш някой който те обира трябва да му се извиниш.

...а иначе успех с хващането на крадците.[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: LTG   
Дата:   11-06-08 22:27

Нещо от мен - малко странично, но свързано донякъде с темата. Тази вечер по повод случката с ecobo реших да погледна "касовата" турска брава, която е монтирана на врата ми. Ами до днес мислех, че ако оставя ключа вечер в нея ще затрудня гадовете да бъркат в нея отвън. Оказа се, че си е жив късмет, че още не са били нахълтали у нас. С закривена пинсета успях да превъртя напълно два пъти ключа само за няколко секунди. Та да си знаете - никакви ключове не оставяйте в такива брави.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   11-06-08 23:37

muu написа:

> ecobo, моите съболезнования! ръчиците да им изсъхнат дано! и
> семенцето и то! [smilie23]
>
> само да добавя нещо... НЕДЕЙТЕ ДА ПУСКАТЕ ОБЯВИ ЗА
> ОТКРАДНАТАТА ТЕХНИКА! така автоматично отпада шанса изобщо да
> се появи като обява в форума! съобщавайте на приятели на л.с.
> така че и те и вие да следите обявите навсякъде... поне да има
> шанс нещо да изскочи - пък после.. ясно какво да се прави!
>
> имам една отдавнашна идея : да се направи база данни ,но не на
> откраднатата техника , а на закупената... ама все се разминавам
> с бони та не съм му я обеснил. просто е - прави се един общо
> достъпен масив в който всеки желаещ си регистрира техниката със
> сериините номера и фабричният индекс + дата на закупуването,
> произход и евентуално координати за контакт. не домашен адрес
> или подобни глупости а телефон и форумски профил...
>
> когато тръгне човек да купува техника просто набира индекса и
> серииният номер и ако е регистрирана случайно в базата се
> появява инфо - кога и от кого и какда се свърже човек с
> предният собственник...
> по този начин не би могло да се вижда кой какво притежава, а
> за проверка би бил нужен конкретен сериен номер и модел.
> разбира се би било добре тази база данни да е споделена мехжу
> различните фотографски форуми, защото масовоста и
> общодостъпноста биха я направили ефективна....



Калине, мисля, че така има по-голям шанс да се намери, затова пуснах подробен списък. Крадени неща се продават "на ухо", а не с официални обяви. То трябва да са супер темерути и направо невменяеми, за да пуснат обява баш тука.
Доколкото си спомням, единствените крадени апарати, които са се появили в базара, бяха някакви сапунери, гепени на кило в Англия, ама последствия за тъпунгера, дето ги продаваше едва ли е имало. А че бяха крадени аз изобщо не се съмнявам, 10-тина сапунера и всички голи като пищови, без кабели, зарядни и т.н. - няма какви други да са [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: flipbeat   
Дата:   11-06-08 23:50

мама им даеба...

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Cristinel   
Дата:   11-06-08 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Стоев   
Дата:   12-06-08 00:04

LTG написа:

...С закривена пинсета успях да превъртя напълно два пъти ключа само за няколко секунди....
(оразмерява входната желязна врата за свързване с трифазен 380В, минира стълбищната площадка и учи Сашко да размахва бейзболна бухалка..)


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: izidamut   
Дата:   12-06-08 00:09

ecobo
Mnogo sijelih..I na mene se sluchi i za tova mnogo dobre te razbiram...sakash sa ti otrazali edna chast ot rikata..[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: nasoarr   
Дата:   12-06-08 06:51

ecobo,съболезнования !
Такава техника според мен е почти невъзможно да се продаде крадена в България и си мисля ,че едни обяви до колегите от съседните страни и Русия и Украйна може помогнат.
Другото което си мисля,че трябва да се пише до Канон и въведе нещо като световен регистър на крадени скъпи камери и обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: stoikoo   
Дата:   12-06-08 11:25

ecobo,съжалявам много!Не се познаваме лично,но ти съчувствам искрено.
Дано крадците да си получат заслуженото,а ти да си върнеш техниката.
Вярвайте ми че тези дето крадат по този начин са способни да убият и майка си.В такива случаи ако имате пистолет не го вадете ако не смятате да го използвате при това първи.Ако усетят че застрашавате кожичката им ще ви убият, ако си помислят че може да ги разпознаете някъде пак ще ви убият.Най-добре е да алармирате, като избегнете пряк сблъсък с крадците.За съжаление животът в БГ е много жесток и несправедлив.Да им изсъхнат ташаците и на законотворците[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-08 11:29

ecobo: Очевидно си има мафия за фототехника в милата ни Родина, добре организирана и по всяка вероятност с подкрепа от полицията поне на определено ниво, иначе не биха могли така да действат. Техниката вероятно още в първите часове след кражбата напуска страната. И не непременно за реализация в съседни страни или Украйна - доста вероятни направления са арабски страни и Северна Африка. Все повече си мисля, обаче, че това вероятно не става и без "вътрешен" човек или хора от фото-общността, от бранша, които снасят информацията кой с какво разполага, къде си държи нещата и т.н. Не е никак за подценяване и възможността и тук, във форума да има такова лице или лица, празни регистрации, фантоми, които следят внимателно дискусиите, и провокират по подходящ начин хората да споделят кой какво има. А може би и такива, които не са съвсем празни, а са успели да си създадат някакво илюзорно име и доверие... Мисля, че рано или късно, ще имаме някоя "изненада"...

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: sail_away   
Дата:   12-06-08 18:04

Да знаеш, че едва ли са случайни хора. Помисли за съмнителни хора, който знаят къде живееш, къде си държишш апарата, къде спиш, и че се занимаваш професионално. Гадовете разучават кога лягаш, кога ставаш, кога отиваш на работа, всичко... [smilie23] [smilie23] Като го прочетох ми стана кофти все едно човек е починал. Добре поне, че вие сте добре. Съболезнования

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   12-06-08 18:18

По всичко личи, че е случайно. Имам определена информация, която го доказва, ама не ми се ще да казвам, да не попреча на полицаите да си свършат работата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: nodoubt   
Дата:   12-06-08 18:23

се отварям с надежда че са я намерили техниката [smile]
дали не съм наивен а [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Goth_Angel   
Дата:   12-06-08 18:29

Ето затова като ме питат ще се връщам ли за постоянно в БГ отговарям 'не'. Екобо, представям си какво ти е, аз ако някой тръгне да ми краде техниката и го усетя... не знам аз ли ще съм или крадеца, но ще има някой умрял [smilie9] България отдавна не е държава, а черна дупка на картата [smilie9] Дано стане чудо и си намериш техниката!


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: midtone   
Дата:   12-06-08 19:05

Не е случаен този обир, трябва да си помислиш откъде крадците биха могли да имат инфо за техниката и адреса ти. Даже знаят че не спиш в стаята с техниката, откъде?
Иначе аз съм на принципа, че за неща, които можеш да купиш с пари, не трябва да съжаляваш. По-страшно щеше да е, ако беше застрелял 1-2 малоумника...

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ecobo   
Дата:   12-06-08 22:27

Обирът е случаен, много следи го доказват, но сега по-важно е да се намери кой го е извършил.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: digitalgab   
Дата:   12-06-08 22:31

Ако е случаен, няма да знаят какво да правят с техниката и ще се издънят, трябва да се намери скоро. Но ако потърсят "консултант", може да е по различно.



Публикацията е редактирана (12-06-08 22:39)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-06-08 22:35

[smilie11] Ас немога да повярвам че са то откраднали сичко това....

Сумати пари са тия неща [smilie10]

тамън си си ги наредил портретни твърди телета.. ебаси... за боя може да напрвиш тема да се съберем ... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »