Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: :: Открадната техника
Автор: Стоев   
Дата:   10-06-08 23:40

Баси, ще се откажа от ключалките и ще си взема кученце[smilie11]


http://www.locks.su/test/test_full.asp



Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Amigo   
Дата:   10-06-08 23:49

Правосъдие в червено-мангалско-депесарски Булгаристан няма [smilie23] [smilie23] [smilie9] [smilie9] защитаващите живота си от престъпниците да ги набеждават за престъпници! [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (10-06-08 23:50)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: juliyan   
Дата:   10-06-08 23:54

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: platinum   
Дата:   11-06-08 00:46

Включвам се в групата на съпричастните. То май трябва не пищов ами нещо остро. И сутринта кварталът осъмва с набодени по оградата глави. Грубо, но въздействащо. Това пък откъде ми дойде като идея [smilie11] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Стоев   
Дата:   11-06-08 01:10

platinum написа:

.. То май трябва не пищов ами нещо остро.
Трябва нещо като дълга торбичка с пясък, дето не оставя белези, ама и човек обучен да си служи с такава да стои дежурен...
Явно ключалките не помагат, да се зарешетиш също е гадно, полицията е винаги поне на десетина минутки следпослето, СОТ-аджийте не бият "гостите" достатъчно, като СИК-аджийте и ВИС-аджийте навремето...

Днес откраднали техника (кучета я яли), утре ще вдигнат бебе...


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Elessar   
Дата:   11-06-08 02:22

Ужасна история! Изчетох цялата тема и намерих доста полезни неща. Дано помогне, ако не да се върне техниката на ecobo, поне да се предпазят други като него.

И накрая и аз да напиша нещо полезно:

Доброто куче пазач, също може да бъде стабилна "аларма". Не бива да подценяваме ролята на най-добрия приятел на човека. И все пак, с добър приятел и един 357 можеш да свършиш доста повече работа...

Пазете се и бъдете изобретателни!

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: aeobs   
Дата:   11-06-08 02:48

platinum, Elessar много филми гледате и сте много смели на теория.
Е на мен ми се случи, усетих ги не защото вдигнаха шум, просто бях случайно буден. Иначе ако спях изобщо нямаше да ги чуя. Излязох от спалнята и ги засякох, единиия от двамата ми извади пистолет. И какво правим? В това време идва приятелката ми която спеше с мен на леглото. Тоя с пистолета извика на другия "какво да правя?". Ония му каза, че ако стреля ще се чуе. Аз в това време им се моля, заминавайте вземете всичко. Накрая другия каза да дадем всички телефони (нямахме стационарен) и ни заключиха в спалнята. Минаха 3-4 минути докато разбия вратата, след това отидохме до съседите и се обадихме. Разбира се нищо не стана, никой не беше намерен.
Така, че не е като по филмите. Особено ако с теб има жена,деца.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Elessar   
Дата:   11-06-08 03:05

aeobs, всеки случай си е за себе си и всеки би реагирал по свой начин. Не казвам, че ако бях в твоето положение щях да действам по-адекватно, но е по-добре да имаш варианти отколкото да се оставиш на обстоятелствата. Най-добрия вариант за мен е да си късметлия и да ти се разминават подобни ситуации, но това не значи да не се подсигуряваш както можеш. Както се казваше на едно място: "Пази се сам, за да те пази и Бог!"

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: aeobs   
Дата:   11-06-08 03:26

Разбира се, че трябва да се подсигуряваш, но не и с оръжие. Представи си, че и те са въоражени (а те са) ако излезеш и ти с оръжие не знаеш какво може да стане. Помисли си, че се случи нещо на някой близък който живее с теб. Никога няма да можеш да си простиш, че се е случило защото си решил да правиш глупости.
Има си аларми, сотове, застраховка, дори и охрана, но не и 357. Трябва да ги спреш да влязат, а не да се чудиш как да ги спреш като са вече вътре. Влязат ли единственото нещо което ти остава е да се молиш да са само крадци, а не и убийци.



Публикацията е редактирана (11-06-08 03:28)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Grandpa   
Дата:   11-06-08 03:55

Екобо, съчувствам ти. Дето вика Волокин - всяко зло за добро.

Ебати наглостта [smilie10] [smilie23].
Сбъркана шибана държава[smilie23]

Постоянно чувам за кражби, а за гръмнати/пребити крадци - не.
Поне борческите застрахователи от близкото минало биеха...


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: motkasht_se   
Дата:   11-06-08 05:17

Братко, съчувствам ти, супер комплект си загубил...
Карай, ще го събереш отново, стъкла много.
Не е само в БГ така, мен ми откраднаха първата камера в Маями, счупиха стъклото на колата за 2 минути.
Ама верно голяма наглост е да влизат докато сте в къщи, дано не се случва.
Поне тук ме варди закона, ако застрелям единия, другия могат да го съдят за убийството.
Ако застрелям и двамата ми дават грамота.
Малко куче помага много, вдига шум ако някой се промъква, не ти трябва аларма, лесно се храни и гледа.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: motkasht_se   
Дата:   11-06-08 05:29

aeobs написа:

> Разбира се, че трябва да се подсигуряваш, но не и с оръжие.
> Представи си, че и те са въоражени (а те са) ако излезеш и ти с
> оръжие не знаеш какво може да стане. Помисли си, че се случи
> нещо на някой близък който живее с теб. Никога няма да можеш да
> си простиш, че се е случило защото си решил да правиш глупости.
>
> Има си аларми, сотове, застраховка, дори и охрана, но не и 357.
> Трябва да ги спреш да влязат, а не да се чудиш как да ги спреш
> като са вече вътре. Влязат ли единственото нещо което ти остава
> е да се молиш да са само крадци, а не и убийци.
>

>
> Публикацията е редактирана (11-06-08 03:28)
Приятелю, разбирам те, но не те подкрепям - ако искат, ще влезат, те банки разбиват ти панелката искаш да барикадираш!
Сложи си аларми, сложи си брави, сложи си и един .38 за тия дето успеят да се промъкнат.
Защо .38 - щото по-малко рита и по-лесно завтаряш, защото револверите не засичат и нямат предпазители дето се забравят в калабалъка, защото малък .38 се носи лесно и може жена с малки лапички също да го ползва ако потрябва.
Ако имаше пищов и ти в твойта случка, можеше да се стреляте и да се уцелите.
Като нямаш, можеш единствено да разчиташ на престъпника да се смили и да те остави жив. Помисли пак и ми кажи ти кое предпочиташ да стане следващия път? Би ли оставил съдбата на жената и децата в ръцете на някой мизерник?
Имах една позната преди години, самотна майка , стана въпрос и вика : "Разбира се че имам пистолет, отговорна съм за 2 деца!"

П.П. Всяка молитва получава отговор.
Понякога отговорът е "Не!"

...като спомена че само ни оставало да се молим... [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: aeobs   
Дата:   11-06-08 05:53

Мислете ги тези неща преди да ги пишете. Загиналите при обир които са хладнокръвно убити без причина са 15%. Загиналите при обир които са убити при самозащита са 85%. Това е статистиката от Националния Институт по Криминалистика.
Познай кое предпочитам.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: motkasht_se   
Дата:   11-06-08 06:29

aeobs написа:

Загиналите при обир
> които са хладнокръвно убити без причина са 15%. Загиналите при
> обир които са убити при самозащита са 85%. Това е статистиката
> от Националния Институт по Криминалистика.
> Познай кое предпочитам.

Някое линкче да имаш случайно към тия данни?
От друга страна можеш да погледнеш ей тук за няколко случая, където пищов или пушка са използвани по предназначение (иска английски, съжалявам).
Ще ми е интересно ако имаш линк към нещо подобно, но с загинали ВЪОРЪЖЕНИ нападнати.
Сериозно.


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: roger   
Дата:   11-06-08 07:05

И аз да изкажа съчувствието си. Наистина е отвратително чувството..
Мен ме обраха преди няколко месеца посред бял ден като по същото време обраха и съседа отсреща, а няколко месеца след това обраха и съседа над него. Полицая каза, че за 4 път идвал само в нашия вход за кражба.
Аз съм с блиндирана врата, касова брава и кодкей, но бяха влезли без никаква следа по вратата - просто са си отключили, както като викаш ключар.
Сега съмсложил едно дебело резе отвътре поне докато съм си у нас да няма как да влезнат. И то резе, а не верига, за да не може хич да мърда вратата и нищо да не може да се промуши.
На мен ми гепиха пари и техника и финансово ме върнаха една година назад.
След 2-3 месеца получих постановление, че делото ми е прекратено без някакви обяснения и толко.
Моите искрени съчувствия и дано нещо излезне наяве при теб.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: tnt   
Дата:   11-06-08 07:08

[smilie9] [smilie2] [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Kanonir   
Дата:   11-06-08 09:38

Ех Екобо... дано имаш късмет да се намери нещо, най-важното е да сте живи и здрави ти и семейството ти!
Ония няма да прокопсат от откраднатото, но ти ще си вземеш още по-добра техника - "което трябва да си отиде си отива по един или друг начин".... но да, България за съжаление отдавна е само родина - държава такава НЯМА!

Стискам ви палци!


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: ТодоротВарна   
Дата:   11-06-08 09:44

Над нас комшията като са го обирали са донесли крик и просто са огънали вратата с 5 см колкото да излезе езика и влезли без ключ.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: pacy4   
Дата:   11-06-08 09:54

Искрено съжалявам и ти съчувствам. Ужасна загуба. Аз за моето 350д като си помиля как бих се почувствал, ако изчезне, а ти си събирал тази техника с години и с любов. Съжалявам. Все пак не спирай да се бориш- може и да ги хванат. Натискай и търси връзки в полицията. Само така виждам шанс.
Още едно потвърджение на правилото, че само това което носим в себе си, не могат да ни вземат.

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: da.fo   
Дата:   11-06-08 10:19

ecobo
съчувствам ти и те разбирам защото миналата година и на мен ми откраднаха фототехника. Вярно, беше една сапунерка Minolta A 200 с няколко аксесоара( всичко за 1500лв.)но покрай това и 14 документа. И за капак полицаи ме глобиха 50 лв. защото съм карал без книжка в промеждутъка от кражбата до изготвянето на новите документи.( независимо , че имах писмо от Варненската полиция за кражбата)Не можех да тегля пари защото дебитната ми карта я няма а от другата сметка за да дръпна искат лична карта ..... Цялата процедура по възстановяване на всичките документи продължи 3 месеца[smilie10], тъй като са навързани един след друг.....


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: sixty   
Дата:   11-06-08 11:55

:(..и в нас бяха влезли ма явно не са разбирали от техника и само лаптопа и златото взеха..апарата не го бяха пипнали..само са го разглеждали...ужасно е..като изнасилен се чувстваш..дано я открият техниката



Публикацията е редактирана (11-06-08 11:58)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: Asklep   
Дата:   11-06-08 12:10

Не познавам момчето което е пострадало ,харесват ми снимките му в галерията аз също сам бил обиран и искрено му съчуствам ,но това е много скъпа техника на кому е нужна ? Вероятно е поръчково що за човек на изкуството е поръчал това.И какво би трябвало да направи човек ако му предложат крадена техника ,кого да сигнализира ?[smilie10]
P.S.Виждам че си правите сбирки в София вероятно там има хора които ви следят[smilie11]



Публикацията е редактирана (11-06-08 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: mike74   
Дата:   11-06-08 12:18

Ужасно [smilie2] [smilie2] [smilie2]
Искренни съболезнования, дано се намерят поне част от нещата.
Застраховайте се хора!!!
Аз скоро си правих застраховка за апартамента и включих и техника. Поне в Алианц се правят такива застраховки и не е скъпо, около 0.8% от стойността за която застраховаш. Не е задължително да имаш фактури или документи за техниката, препоръчително е но не го изискват задължително.
Но както и агента ми каза, съм един от малкото които си правят застраховка преди да се случи нещо, повечето хора се застраховат след като им се случи нещо такова.
Вярно че като се обърне каруцата, пътища много де ... така е за съжаление[smilie2]

Добре че семейството не е пострадало, че както казва Аеобис, не знаеш какъв ще е този дето ще влезе, ако ти извади оръжие май по-добре да не се случва [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: platinum   
Дата:   11-06-08 12:34

Това което писах си е чиста проба фантастика. В реално време няма как да се случи. Колегата ми е бивш военен със законно притежавано оръжие. Той казва, че според закона ако се стреля с такова оръжие при самозащита в основното жилище, което е посочено като адрес за съхранение на оръжието по надлежния ред последици не трябва да има. Ако обаче оръжието се използва на друго място /вила/ има санкции.
Всичко това сигурно го има в текстовете "при неизбежна самоотбрана". И все пак по-добре всички живи и здрави отколкото нещо различно.

Отговори на това съобщение
 Re: :: Открадната техника
Автор: elenaa   
Дата:   11-06-08 14:33

не губи надежда - и мен ме окрадоха преди време, но след 2 месеца (мисля, че толкова беше) ми върнаха техниката без гсм-а. Един месец след това ходих по седмото небе...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »