Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: niks1973   
Дата:   11-11-09 09:21

tbby [smilie24]

 Re: Недооценяването на снимки
Автор: nnenov   
Дата:   11-11-09 09:22

Моля някое Б да ми цвъкне 4 точки ТУКА, че не ми стигат:



[smilie18]



Публикацията е редактирана (11-11-09 09:23)
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-11-09 09:25

[smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie5]
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   11-11-09 09:28

Vlad, хайде тук - ОК, приятелски кръгове, черпене с бира... ама не звам великият и световноизвестен Жоро как е успял да прилъже и руската публика да му гласува за простотиите.

В милионния фотосайт ру, от 16 публикувани снимки, две са му избрани за "фото на деня" и номинирани за photosight russian awards

CLICK
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-11-09 09:30

то там голичкото се харчи, в топ200 за месеца има откровено супер слаби неща ако погледнеш в момента



стига с тия сайтове-мерило за нещо си, нищо не значи
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 09:31

Автор: niks1973
Дата: 11-11-09 09:19

Защото това е идеята на форумите. Тези, които знаят и могат да дават съвети на тези, които прохождат.


Всичко това е чудесно.
И искам да ви кажа, че много хора помагаха безкористно. Обаче на повечето наистина им писна като дадат съвет или критика, да получат в замяна "Ти па си голям разбирач" или "На мене така ми харесва" или директно изливане на помия под снимките на критикуващия.
Сега някои ще кажат - аз не съм от тея. Хубаво, само дето "тея" са 80% от случаите.
Аз лично съм се сблъсквал с маса подобни, че и ми се зъбят, даже някои ме псуват на лични, защото съм им критикувал снимката и съм развалял впечатлението на хората дето я харесвали...
На човек му писва в един момент...

Така че, няма как да задължиш хората да помагат. Това не е казарма да строиш старите и да ги накараш да обучават младите.
Ако искаш да се развиваш - четеш книги, експериментираш, снимаш и т.н. И не очакваш без да си прочел и един ред да пускаш снимки и да очакваш на готово да дойдат да те научат.
Няма такъв филм драги зрители:)
Вложете труд - резултатите ще дойдат гарантирано.



Публикацията е редактирана (11-11-09 09:31)
 Re:
Автор: chill   
Дата:   11-11-09 09:39

Автор: boni
Дата: 11-11-09 09:31

Обаче на повечето наистина им писна като дадат съвет или критика, да получат в замяна "Ти па си голям разбирач" или "На мене така ми харесва" или директно изливане на помия под снимките на критикуващия.
Сега някои ще кажат - аз не съм от тея. Хубаво, само дето "тея" са 80% от случаите.
---

И, разбира се, "тея" не могат да се ... отсяват, че сайта ще загуби ценни потребители. [smilie8]

ПП. Като стана дума за други сайтове ... ами, аз имам една снимка, публикувана на 1x.com (не знам дали имате идея колко трудно се публикува там), която тук довчера нямаше 24Б точки, т.е. с портфолио от 1x.com щях да си седя цял живот в Представяне. Ta ш този смисъл, поздравления за организаторите и гласуващите - дигнали са летвата високо и в галериите прелива от световни шедьоври. [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-11-09 09:48)
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   11-11-09 09:39

Сега вече сериозно...
Форумът е едно прекрасно място за запознанства. Всичките ми приятели-фотографи ги срещнах тук.
Истински хора. Ходим, гледаме. Снимаме.
...

Никой от тях нито е гласувал за моя снимка, нито е давал коментар във форума.

Мен това изобщо не ме интересува.

Ето сега, например, съм се прицелил в един доктор, снимащ с Лайка... може да попрочета нещо за докторството... че да има с какво да го баламосвам, ако не потръгне темата за фотографията... : )

Да. Над 10 човека. И всичките разбират повече от мен, щат не щат - влачат ме...
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 09:41

И как ще ги отсееш - ще баннеш някой, защото ти е казал, че си голям разбирач ли???
То ако сме гледали само да не губим потребители, нямаше нито рейтинг Б да правим, нито представяне...
 Re:
Автор: niks1973   
Дата:   11-11-09 09:42

Да, напълно си прав boni, затова разбирам и повечето хора, които си мълчат. Това, което написах беше чисто теоритично за смисъла на форумите. Естествено никой не е задължен да помага, дори да коментира. Но ако някой все пак го прави ще е добре.
Защото все пак имах и хора, които приемат съветите и забележките положително.



Публикацията е редактирана (11-11-09 09:44)
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   11-11-09 09:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: chill   
Дата:   11-11-09 09:53

Автор: boni
Дата: 11-11-09 09:41

И как ще ги отсееш - ще баннеш някой, защото ти е казал, че си голям разбирач ли???
---
Да. За неконструктивни коментари, за "изливане на помия", за "+++++++", за "!!!!!!!!".
 Re:
Автор: Jaly   
Дата:   11-11-09 09:59

Нелепо ми се струва да се отрича необходимостта да се съизмерваш и да се опитваш да взимаш за мярка по-успешните от теб...В този смисъл гласовете от рейтинг "Б" би трябвало да са някакво мерило, понеже се предполага това да са хора доказали се и разбиращи от фотография...
И не, живота ми не зависи от това, мога изобщо да не пускам снимки, но понякога, когато има кадър, който харесвам, го пускам за да си сверявам часовника, да не би да се окаже, че само аз си харесвам снимките:)))
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   11-11-09 10:08

Предлагам почин:
"Повече снимане по-малко писане във форума и клубът."

Темата е за недооценените снимки - има такива, както има и надценени, има Скайп вот, има хора за които се гласува само защото са влезли сутринта в сайта ... и какво от това. Който иска да се учи и да се развива няма да разчита само на едната критика и точките тук.
 Re:
Автор: niks1973   
Дата:   11-11-09 10:22

Темата вече доста се разводни :)
Хайде да хващаме апаратите и да ходим да снимаме :)
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   11-11-09 10:24

Че кой се занимава да пуска снимки тук? [smilie18]
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   11-11-09 11:11

OMFG, Жоро, да ме прощаваш - дадох примерно име за исконен враг на "простия пешо" [smilie18]

Затва казвам изрично - ЖОРО от примера ми на предната страница няма нищо общо с JORO от форума. Всички съвпадения с действителни личности и събития са напълно или поне главно случайни[smilie18]

А иначе имаше резон в едно от мненията - като се коментират снимките с градивна критика и после тези коментари се оценят със зеленото тикче да се отразява позитивно на людете от другата страна. Съмнява ме някой да седне дачете всичките коментари под някоя снимка, но все могат да се засекат коментари тип "+++++", "!!!!", ":)))))))" etc и да бъдат наказани със суспендиране на акаунта... Така криво ляво ще се закърпят нещата сякаш... [smilie25]

Поздрави,
Влад
 Re:
Автор: krist   
Дата:   11-11-09 11:19

Не живея за точките, нито снимам за това, но освен че снимам за собствено удоволствие, ми е приятно да споделя снимките си с по-голям кръг от хора и в тоя контекст е дразнещо, когато някой "доказал се" автор пуска откровени простотии и те се котират в пъти повече и висят на челните страници.. Не се наемам да давам оценки дали това е от поискан вот или клакьорски вот, но е факт.

Разбира се има го и момента аз-на-тебе-ти-на-мене, в който уви съм принуден да участвам и аз, ако искам снимките ми да бъдат забелязани.. По това малко заприличваме на шимпанзетата - в тяхната социална йерархия който пощи повече другите е по-високо.. Така и тук - ходиш, гласуваш, после и на теб ти гласуват и така.. Тъпо е и смешно, но пък като се замисля, може би е един от малкото начини да привлечеш внимание.. И това е свързано и с третия момент - понякога някои снимки са недооценени само заради времето, в което са пуснати - заради крив късмет понякога се случва да има малко потребители в тоя момент във форума.. Тогава дори и гласуване по чужди снимки не помага. Но, това, както вече съвсем наскоро дискутирахме в друга подобна тема, също е трудно разрешимо, освен може би да има статистика колко хора са в момента във форума и колко са били във всеки от последните дни по часове примерно.. Най-сериозен обаче и лесно разрешим за мен си остава първият описан от мен проблем..

 Re:
Автор: denislaw   
Дата:   11-11-09 12:07

Шуробаджанащината е водеща сила тук в България. Не знам защо иЗобщо се пускат такива теми ?!
Ясно е, че има една прослойка от "фотографи", които винаги ще се подкрепят един друг. Както е ясно, и че има друга такава прослойка от "фотографи", които искат да блеснат, да се докажат, да се иЗтъкнат. Пред кого и защо обаче не е ясно?
Това е свободен форум (boni го е каЗвал цифра пъти)и на който не му иЗнася оценяването е в пълното си право да не публикува фотографии тук.
И все си мисля, че цифрите не са критерии за добре свършена работа, а по скоро храна за ранимото его на някои ...



Публикацията е редактирана (11-11-09 12:10)
 Re:
Автор: мара   
Дата:   11-11-09 12:15

мен ми е правило впечатления как хора с кофти техника, но с фантазия, умения и идеи, успяват на направят страшни кадри. истина е обче, че далеч не винаги са оценени. аз лично се доверявам в най-голяма степен на собствените си критерии, нищо, че са разтегливи, малко хлъзгави и променливи[smilie5]
чай да видя дали мога да намеря един-два профила, илюстриращи гореказаното...
https://photo-forum.net/photographer/S.lazarov

засега не ми се рови повече, кат се сетя, ще кача още.
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   11-11-09 12:21

Шуробаджанащината е водеща сила тук в България.

За твоя най-голяма изненада - ще ти кажа че тя е водеща сила в цял свят, без никакви изключения. В държавите, в които не бие на очи - просто я крият зад лицемерие.

По въпроса с точките:

1. Установи се, че точките не се осребряват нито в лева, нито в други валути, ценни книжа или метали.

2. Установи се, че броят на точките не е никакъв критерий за качество на даденият кадър.

3. Установи се, че натрупването на някакви си точки не води до повишаване на вашите умения и талант /както примерно се случва в популярните компютърни игри Diablo или World of Warcraft/

На фона на всички тези констатации - абсолютно не разбирам какво има да се дискутират тези точки? [smilie8]
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   11-11-09 12:28

Истинската класация е брой в любими. [shtrak]

 Re:
Автор: chill   
Дата:   11-11-09 12:30

Е, хайде сега, фактът, че обсъждаме точки сам по себе си не означава, че са ЧАК толкова важни, вие какво, говорите си само за фундаментални световни проблеми ли?
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   11-11-09 12:34

Никсън не си тук от вчера. Рефрена "Всичко ли пак така се повтаря? Да или Не?" си важи с пълни сила. Темите са си едни и същи, гласува се по един и същ начин, конкурси с "приятели" ... който не иска да играе по тези правила няма точки, ама на него (на теб, на мен и др.) не му дреме за това и се радва на фотографията и изкуството. Другите броят точки и се чудят що това и онова и стигат до извода, че света не е честно място и са прави. Просто егоцентризма и желанието за извоюване на добра оценка, да те сложат в изложбата на ФФ или някой пленер на всяка цена довежда до големи разстройства на личността.
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   11-11-09 12:35

Мрънкачи много !

Снимки малко ...

[thankyou]

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена