Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Cyclon   
Дата:   11-11-09 18:07

Аз споделям мнението на (serjy) за идеята за боксчетата. Може би така ще е по-добре да се направи. Идеята е готина.
Самият автор ще има напредстава какво е постигнал и какво му липсва в снимката. Мисля че съм виждал подобно (точкуване) във фотографски сайт.[smilie24]
 Re:
Автор: nositel   
Дата:   11-11-09 19:42

serjy, Cyclon [smilie24]
Това може да е само плюс! Другите приказки за оценен, недооценен...

 Re:
Автор: pacolon   
Дата:   11-11-09 23:12

Разгледайте номинираните за "полезни" коментари. Всеки иска да бъде харесван, но някои просят. Това най-малкото е глупаво.
Преди няколко месеца беше отнет Б рейтинга на няколко автора заради "търговия с гласове". Те не ми бяха направили такова впечатление. Тези които се натрапват с лицемерното си поведения се кротнаха за малко, но се развихрят пак.
Не става въпрос за точки. Дава се лош пример на младите.
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   12-11-09 00:21

И за това ли се измисли рейтинг? Състезанието продължава![smilie10]
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 00:40

Абе това с рейтинка си е м.....
Тук хората качват за да им хвалят снимките. Направих си малък експеримент. Цвъкнах злато, но си позволих критика:
https://photo-forum.net/i/1172602&CATEGORY_ID=3

коментар 25. Забележете реакцията на автора. Мисля, че не съм нарушил целта, критиката да е добронамерена, нито целяща да засегне автора...
Абе смях. Кого залъгваме не знам [smilie18]
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   12-11-09 00:42

serjy, о царю на портретите и голото тяло

моля те мини за малко критика и през моя профил [smilie11] [smilie5] [smilie10] [smilie18]
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 00:46

Абе как бе моля ти се, немам ни жълта книжка ни право на 4 снимки. Немам право на критика [smilie19]
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   12-11-09 00:47

не ги слушай бе, щом имаш апарат можеш да критикуваш всичко [smilie24] [smilie10] [smilie5]
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 00:51

Ейй мноо себични тия бета [smilie18]
Гоше ко викаш, по-добре плюсчета и удивителни да си пускам, така се допринася най-много за фотографията [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-11-09 01:03)
 Re:
Автор: Breach   
Дата:   12-11-09 03:02

Според мен проблемът е в това, че понякога се губят добри снимки (от към рейтинг) просто, защото няма кой да ги види - пример - една снимка с Представяне Х точки - същата първа страница 20х Х точки. При всички положения не може да се правят изводи на база това е по-добро от онова на основание точки... Мисля, че 'последно качени' все пак точно за това съществува и рано или късно човек започва да дърпа 'трафик' заради наложено име или просто защото прави по-добри снимки или са по-харесвани от общността. Доколко може по-добре да се представят произволните снимки не знам - мисля, че е направено доста по въпроса. Аз лично качвам, за да видя кое/как се харесва на хората - с леки изключения мисля, че ефекта се постига.
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   12-11-09 10:23

В края на краищата се стига до един и същи извод при тези теми - винаги и навсякъде - при всички (без изключение!) подобни сайтове рейтинга в никакъв случай не е сигурно мерило за качеството на една снимка, той е просто игра и зависи от много извънквалитативни компоненти - време на качване, връзки, място в йерархията (тук някой предлагаше кастовостта да се засили по подобие на фотосайт.ру - нещо, което би довело само до по-голяма себичност и избиване на комплекси, което и при трите, съществуващи вече касти си е достатъчно, според мен). Към това се добавя и факта, че всеки, хванал апарат в ръка започва автоматично да има собствени възгледи за изкуството фотография и да ги налага на другите. Ами така е и нищо не може да се направи по въпроса - случайни работи понякога изплуват на върха, ценни потъват в архива. Вчера един колега се оплакваше в култа, че работата му (там) е недооценена, а тук, видите ли, е на първа страница. Много ми се иска да вярвам, че не помпането с фалшиво самочувствие и избиването на комплекси е целта на тези сайтове, не състезанието на всяка цена и със всички средства. Ако ще смятаме фотографията за изкуство, то нейната същност е несъвместима с подобно състезание, единствено точковите системи създават усещането, че тя е олимпийска дисциплина. От това тя губи, губим и ние, защото вместо да се опитаме да изразим себе си чрез нейните изразни средства, започваме волю-неволю да правим това, което се харесва (в случая - най-вече на Б-тата), да внимаваме кога качваме снимката и да се постараем да поставим достатъчно кръстчета (в случая - плюсчета) и чуденки под творенията на потенциално номинираните за Б с надеждата те най-после да ни забележат. А уж става въпрос за споделяне на фотографии и общуване чрез фотоизкуство - но общуване има само когато аз съм аз, а ти си ти, не когато и аз и ти се правим на той, за да може той да ни хареса и да ни подреди по височина. Тъй че моят съвет е - снимайте, пускайте и не се тревожете за оценката, тя при всики случаи носи елемента на случайност и субективност.
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 10:27

geokar, [smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re:
Автор: vladovg   
Дата:   12-11-09 10:52

И аз имам проблем с реитинга. Системно ме НАДЦЕНЯВАТ и получавам много точки за глупавите си снимки.Моля спрете да гласувате за мои снимки.И не на последно място понеже съм добър човек (субективна самооценка[smilie18]) моля всичките ми точки да бъдат раздадени на недооценените автори не са много но са от сърце [smile] - ако може повечето да отидат към автора на темата нищо че няма снимки в профила.
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   12-11-09 11:50

Хубу де, тая снимка защо има такъв малък рейтинг Б?[smilie5]

http://212.36.3.59/site_pics/100/d_1255880916_vk0009.jpg



И изобщо не е ли като цяло силно недооценен автора?Много е хубаво че е на първа страница, иначе как щях да го видя?
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   12-11-09 11:53

390/60???
https://photo-forum.net/i/1199795
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   12-11-09 12:44

Ето как и направи реклама. Сега вече е 422/66 [smilie18]
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   12-11-09 12:47

В живота както и тук е нормално да работиш за името си и после името ти да проработва за теб. Всеки си има любими автори и е нормално да гласува за тях, както е нормално и не всичките снимки тези автори да са 100% шедьоври. Няма място за толкова сърдене според мен. И още нещо, тъпо е да снимаме само заради точките и това което се котира. В такъв случай целия ми профил щеше да е пълен с котенца, сатурирани пейзажи, и гадно жълто тонирани портрети задължително най-много на ф 1.4 [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-11-09 12:53)
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   12-11-09 13:20

Хахде-хайде, за пускане на котенца най-много да отнесеш някой бан[smilie5] Пък портрет на 1.4 не съм виждал от бая време.
 Re:
Автор: мара   
Дата:   12-11-09 15:44

абе пускайте линкове ако нещо ви се струва недооценено, па нека ората си го разгледат и си го оценяват субективно. тва би била и единствената полза от такава тема. нещо като "представяне". и стига ривали. личното ми мнение за снимката на елриша е съвсем различно от на сержи, ма то затва хората са различни. и авторката също има право да са изкаже, което е и направила. и сичко е в рамките на добрия тон. така че споко.
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 20:18

Маро, за това предложих да се направи такава категория. Ясно е, че е трудно да се направи автоматизирана система за що годе обективно гласуване. Въпреки, че според точкуването, от въпросната серия на Елриша, тази с най-много точни определено си е и най-добра. Демек системата работи. Не съм целял с коментара си да се заяждам, нито да засягам някого. Написах какво ми бърка в очите. [shtrak]



Публикацията е редактирана (12-11-09 20:18)
 Re:
Автор: ugoali   
Дата:   12-11-09 21:00

Снимки, които си мислим, че са недооценени и е възможно да не са видяни от повече от половината от потребителите, да могат да се пускат на ново за гласуване след 60-тия ден от пускането им за гласуване (периода е примерен, или поне половин година) както , понякога, администраторите правят с някои такива снимки, които си заслужават да се видят на първа страница.
И идеята е не да се печелят повече точки, а защото имаме желание да се видят някои стари хубави наши фотографии и всичко това в нова категория с ограничения от една снимка на месец ( периода е примерен ) !
Успех!
Имам една-две ... така че чакам си категорията [shtrak]
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   12-11-09 21:02

Категория : Старо, но златно... може! Таман 3-4 пъти съм трила сичко у профила [smilie7]
 Re:
Автор: мара   
Дата:   16-11-09 09:16

ето тук една бая недооценена. според мен.

http://212.36.3.59/site_pics/156/2_1257438290.jpg


https://photo-forum.net/i/1210463&CATEGORY_ID=3


 Re:
Автор: krist   
Дата:   16-11-09 11:08

Сетих се, че има още един момент, който пречи в някои случаи - някои иначе страхотни снимки не стоят добре на тъмнейл особено, когато е направен автоматично от сайта, и когато имат дебело паспарту и яко дребен детайл, както е при пейзажите. Според мен е добра идея да се позволи качване на собствен тъмнейл от автора - тогава примерно може да се спести паспартуто в тъмнейла или дори да се увеличи само някой важен детайл от снимката.

ЕДИТ: свързано с горното: в настоящия скин на сайта сивото пространство около тъмнейлите е прекалено голямо и се пилее - би могло да се ползва с цел да се увеличат още малко тъмнейлите - това важи особено за квадратни снимки - те биват ограничени по вертикала първо, от което им се ограничава и хоризонтала и никога не могат да излязат на тъмнейл със същата ширина като снимки, пуснати без папарту.. Това на мен лично ми пречи, тъй като слагам обикновено паспарту само отгоре и отдолу и по тоя начин реалното съдържание на снимките ми винаги изглежда на тъмнейл по-малко от това на снимки без паспарту.



Публикацията е редактирана (16-11-09 11:12)
 Re: Недооценяването на снимки
Автор: corsuse   
Дата:   21-11-09 21:58

Не знам дали съм прав, но смятам, че някои от снимките ми тук : https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=89929 са недооценени. Можеби защото в началото ги качвах в категория Личен албум (сега вече само с Представяне). Освен това след няколко часа те потъват на задните страници и остават невидяни от голяма част от потребителите. [smilie11] [smilie2]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена