Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: trusinov   
Дата:   10-11-09 23:44

boni има право до една степен. Всеки, който се интересува, качва и постоянно снима и доразвива уменията си на фотограф в един момент бива оценен. Има и недооценяване, но в крайна сметка не са малко хората качващи във форума.
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   10-11-09 23:45

При мен пък А точките са кът, я кажете каква тема да пусна?
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   10-11-09 23:47

Но не е ли идеята на сайта да има къде да покажеш какво правиш, и то да бъде оценявано обективно. Къде иначе да покажеш способностите си? Не всеки снима за списание, агенция и пр.



Опасявам се, че мнозина разчитат на това кадрите им да бъдат оценявани именно субективно, а не обективно...

Та нали желаете положителна или пък "обективна" оценка именно от определени хора?

Това, за което споменава Онакава, е често срещано - нещо не ти харесва в обективността на оценката и веднага тръгваш да търсиш КОЙ те е критикувал и има ли право на това, тоест търсиш субективното...

***

Опитът ми показва, че пуснеш ли нещо червено, веднага те забелязват.
[smilie24]

***

Пък и се научих да коментирам преди да гласувам. Обективно, без да зная кой е авторът. Авторът обаче често ми отговаря с блокиране...
[smilie3]
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 23:51

Lalinda [smilie24]
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   10-11-09 23:55

Аз снимам с обективи и желая обективна оценка... хаха

Безобективни оценки също мога да получа на снимките, които са снимани с безобективна техника...

Мога да понеса и всичките негативи на моята работа... както и всичките позитиви...

Пълен съм с негативи...
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   11-11-09 00:04

1. На кого му пука за точките.
2. Рейтингът в този сайт не е и никога не е бил за да се оценяват снимки и автори, а за да могат качествените неща да се видят от възможно повече хора.
3. Фотогафията не е ли за лично удоволствие и удовлетворение.
4. За първи път чувам някой да показва авторството си за да бъде оценено, мислех, че се прави за споделяне и въздействие върху други хора.
5. Снимката с момичето е типичен пример за фотография без идея, контекст и въздействие.
 Re:
Автор: kirilsr   
Дата:   11-11-09 00:15

Темата е интересна.Не един път съм мислил и аз да пусна нещо подобно.От известно време (или по-точно от началото на тази 2009 година) посещавам форума ежедневно и дори и повече.С прекарването на повече време в сайта се разбират много работи.Имам много скрийншоти на снимки,на автори които са "възхвалявани" тук в сайта,които снимки не струват и 5 пари,но оценени само в първите минути с рейтинг,който го нямат качествени кадри в цялата категория престояли цяло денонощие.Правил съм тези скрийншоти с цел да ги публикувам и да се види,но след това се отказах,то се знае ..
Забелязват се и други неща с по-продължителния престой.Като например,"възхвалявани" автори с публикуването си на снимка за оценяване,пускат на останли автори,гласуващи с рейтинг "Б" ЛС с линк към публикуваната от тях снимка (ето така се трупат точки).Също така линковете с току що пуснатата снимка за оценяване виси начело на техни месинджъри - ICQ,Skype и т.н.Най-тъпото,е че те са изградили този навик и го практикуват дори за прекрасни техни снимки,които не се нуждаят от реклама.

Та това е отрицателното,което аз съм забелязал,неискам да цитирам автори,те ще се познаят в описанието ми.

Но е хубаво и е факт,че когато се потрудиш и ти се отдава да снимаш,изкараш ли нещо качествено,то резултата идва рано или късно.

Поздрави ;-)
 Re: Недооценяването на снимки - реалност или измислица
Автор: npelov   
Дата:   11-11-09 00:24

caro-anton ти ме разби. малко хумор няма да навреди на тази тема ... преди да се е превърнала във война [smilie24]

kirilsr - съгласен. Обаче от лошите снимки с много точки губят само ... авторите. Започват да си мислят че к'вото и да щракнат е върха. Аз пък съм доволен от оценките си - пропорцията е почти като в другите сайтове. А оценките на снимки от други автори останалите не са моя работа и не ме интересуват. Моите снимки преценявам по оценката, техните по самата снимка.
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   11-11-09 00:25

kirilsr , тези с ICQ, сигурно си изкарват прехраната с фотография. За тях е важно снимките им да са на първа страница и да са видяни от много хора.
За мен Б точките са като вид игра - всяка добре рейтингувана снимка е като спечелена партия.
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 00:28

те тея дето си изкарват прехраната с фотография ако разчитаха на ФФ и това иснимките да са им на първа страница щяха да са по 40 кила мокри от глад [smilie18]
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   11-11-09 00:33

caro-anton, кефиш баце [smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-11-09 00:33)
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   11-11-09 00:59

caro-anton [smilie18]
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   11-11-09 01:00

оценяването си върши работата според мен..
гледам по моите снимки, тези които не струват си им личи от далече [smilie24]
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 01:23

Поредната тъпа тема.
През 1-2 месеца има 10-на теми дето се повтарят това е едната от тях.
 Re: Недооценяването на снимки - реалност или измислица
Автор: npelov   
Дата:   11-11-09 01:52

pd - 3 страници тъпа тема и ти старателно я следиш. Щом ти е тъпа - подмини я. Лично аз я предпочитам пред никон/канон битките (левски/цска, наш'те срещу ваш'те )
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-11-09 02:00

не я следя.А битките Канон Никон са бош лаф чешем си езиците за развлечение.
Предимствата и недостатъците са известни на хората който са ги разбрали.
Темата е крайно малоумна.

Самия факт ,че аз мога да гласувам за твой кадър го доказва [smilie7]
 Re:
Автор: vlex   
Дата:   11-11-09 03:08

Абе било обективно гласуването... Глупости на търкалета! Всичко е субективно - маса народ са се излъгали да гласуват на мои снимки, за които аз надали бих дал толкова [smilie18] Ма както казаха напред е трудно да се даде обективна оценка на нещо, което може да бъде оценено само субективно.

А сега да се пробвам да разясня тезата на колегите, поне доколкото аз я схванах - боли ги тях за рейтинга и за точките. Идеята е, че смисъла на рейтинга, а именно достигане на снимките с висок рейтинг до повече хора, като се предполага, че и фотките са качествени и стойностни. Да ама тва не функционира пълноценно ако се робува на имена, щото пешо може да е снимал супер-дупер якото кадро обаче понеже е просто пешо, а не е великият световноизвестен ЖОРО никой няма да му оцени снимката => няма да стигне до повече народ. Според мен обаче това е нормално, защото надали някой ще седне да чеква снимките подред... Аз обикновено зяпам в страничната лента - ако има хубава снимка отварям и оценявам, ако има други - и тях. Ако си струват снимките дори отварям профила, за да се разтърся за други стойностни кадри, но да тръгна подред да оценявам някак си не го виждам...

Ако искате обективно оценяване има начин да се получи - въвеждаме членски внос (който може и да не е задължителен, ами само за тия, които искат да си получават оценката су/обективно) и намираме шепа народ, която да зяпа снимките/профилите на тия платили си люде през ден примерно и да пише по една рецензия относно техника, мехника ала-бала и човек ще придобие представа за реалното си ниво. Междувременно снимките ще получават някакъв рейтинг, а проверяващите ще получават процент от месечната вноска на хората, които искат оценка. Остатъкът ще отива за фотофорум под някаква форма. [shtrak] И какво става накрая - ем форумът ще придобие форма на някаква институция относно кадрите и на непробили хора, нямащи парите да си купят мамия или хаселблад, ем някой ще получи някой лев допълнително, ем ще подпомогнем сайта за хостове/мостове домейни и друг ЕРД...[smilie25]

Та таквизи ми ти работи...

Поздрави,
Влад



Публикацията е редактирана (11-11-09 03:14)
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-11-09 06:10

разбира се че са глупости, поредния залез може да се снима с няколко филтърчета и сони r1 от базара сумарно за под хиляда лева, може и с някой канон про1 дето е по 400 лева навярно.

в общия случай не техниката има значение, доколкото все пак може да е лимитация в дадени ситуации.


и да, има недооценяване.

аз съм недооценен. пак съм в представяне [smilie10] [smilie5]
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   11-11-09 06:42

Аз пък смятам, че трябва всеки потребител да бъде принуден да гласува. Давам пример, всеки потребител да има рейтингова система, който повече гласува и пише коментари по снимките, коефициентът му се увеличава и допринася повече за развитието на фото-форума. По тази начин и критиката към снимките пускани тука ще се увеличи и съответно ще се знае за недостатъците на съответните снимки, а оттам и задобряването на фотографите.
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   11-11-09 07:01

само така,

всеки потребител задължително по 3 часа он-лайн и да гласува [smilie24] [smilie24]

ама ти сериозно ли [smilie11] [smilie5] [smilie10] [smilie18] [smilie18]
 Re:
Автор: VILIan   
Дата:   11-11-09 09:02

boni, сложете моя снимка на първа страница в петък, вечерта ще се събираме в нас и искам да се накефя. [smilie3] [smilie5] [smilie21]
 Re:
Автор: niks1973   
Дата:   11-11-09 09:06

pd, първо щом се повтарят значи нещо се случва. Второ, в крайна сметка това е свободен форум и всеки пише каквото му харесва. Колкото до оценяването на снимките, въпроса наистина е много субективен. За мен всичко трябва да се прави за лично удоволсвие, и снимането, и качването и оценяването. Но също като някои съфорумци съм на мнение, че утвърдените имена във форума не е лошо да помагат на начинаещите (като мен включително). Това мога да кажа. Иначе за да се нарече искусво трябва да носи удоволствие и лично удовлетворение. За всичко останало има MasterCard [smilie5]
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   11-11-09 09:12

Не мога да разбера защо искате напредналите да помагат на начинаещите?
Това не е училище по фотография. Форум е.
Може да се поиска съвет, да се обсъди идея... толкова. За останалото има курсове по фотография. Или приятели, които се занимават с фотография... това е.
Иначе аз не разчитам непознати хора да тръгнат да ми дават насоки...

... има възможност всеки от нас да изпрати на админите портфолио за оценка... това стига. Може да си заформя едно портфолио и да им пратя малко кадри...
 Re:
Автор: niks1973   
Дата:   11-11-09 09:19

Защото това е идеята на форумите. Тези, които знаят и могат да дават съвети на тези, които прохождат. Защото никой не се е родил научен и защото не всичко може да се научи на принципа проба/грешка.
Но това си е мое мнение :)

 Re:
Автор: tbby   
Дата:   11-11-09 09:19

Моите наблюдения са, че сайта е пълен с фото-динозаври от всякакви размери, които си разменят лицемерни коментари (и гласове) помежду си. Отделно че 95% от хората не могат да работят добре с фотошоп, което в дигиталната ера си е срамота направо.
Като всеки друг български форум, 90% не помагат, 5% направо пречат, 2% могат, но не искат, 2% наистина помагат и 1% - най-кадърните, които не пишат въобще. Не за друго, но явно имат работа, с която не могат да се похвалят повечето "фотографи" тук.
Статистически може да има отклонение с +/- 1% [smilie18]

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена