Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Недооценяването на снимки
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 22:20

Колеги, хайде да обсъдим тази тема. Според Вас недооценени ли са някой от фотографиите във форума или всичко е плод на съзнанието на некадърни щракачи с лоши фотографии. Моето скромно мнение, наблюдавайки много внимателно оценяването на кадрите, много хубави снички остават изключително недооценени за разлика от други, които получават стотици гласове, заради името на автора. (в никакъв случай не казвам, че снимките на последно споменатите не са добри). Това е и една от причините, да нямам желание да качвам кадри. Това е мое лично мнение, с което не ангажирам никого, но бих се радвал и вие да споделите вашето.
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 22:23

Грешка в бързината - написал съм снички вместо снимки. Извинявам се
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 22:27

Факта, че има постоянно теми насочващи към снимките на трети лица означава, че има проблем с обективността на точкуването. [smilie24]
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 22:28

За щастие фото-форум не е мерило за нищо.

Нито за фотография, нито за професионализъм.
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 22:29

Е, нали е най-големият сайт за фотография в България?
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 22:30

най-големият сайт за споделяне на фотография - и какво?
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 22:31

даже не е, най-големият всъщност е album.bg...

Във ФФ просто има един рейтинг и един форум, нищо повече...
 Re:
Автор: tycoon   
Дата:   10-11-09 22:32

Хората просто се опитват да правят снимки като някой друг, да мислят като някой друг, да живеят като някой друг, дори да си представят че са някой друг!

И да оценяват като някой друг, а не да казват каквото мислят.

==
Въпросът "Дали съм оценил както трябва тази снимка?" е жизнено важен защото това означава кой си и с кого се инициализираш.. сложна работа

[smile]



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:35)
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   10-11-09 22:36

[smilie25] лелееее и аз така мисля ,но не мога да го кажа като теб
 Re:
Автор: comorex   
Дата:   10-11-09 22:38

Всъщност форумите объркват представата за фотография на сума ти народ. [smilie21]
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 22:38

Лошото е, че предполагам има автори, които остават с впечатение, че не умеят да направят добър кадър. Винаги съм бил на мнение, че тази система с оценяването и коментарите цели да покаже грешките, да помогне на млади автори да изчистята работите си и постигнат по-добро ниво. Тоест място на което авторите да видяд нивото си. За съжаление, май не е точно така.[smilie23]
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 22:40

Абе, системата за точкуване е кофти [smilie6]
Веднага хвърлям едно предложение:
Вместо да има бутони "злато" и незнам си кво, банално е някакси, не е ли по-разумно оценката да е съвкупност от няколко паказатела. Демек, да има чек боксчета, "обработка", "уловен момент", "художествен похват", "композиция" или просто "кефи ме" и т.н. десетина кутиики хоризонтално под снимката и всеки нацвъква кво точно му е харесало. Всяка отметка може да има определена тежест и т.н. варианти много...



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:51)
 Re:
Автор: Lito   
Дата:   10-11-09 22:41

естествено че се гласува пристрастно.. и е нормално да се гледа по друг начин на творбите на хора професионалисти, които са врели и кипели. само не е добре като се пропускат кадрите и на хората които под каквито и да е подбуди се опитват да направят нещо хубаво. аз съдя по себе си, че съм още далеч от хубавите кадри, но все пак продължавам да качвам тук с надеждата да получа смислена критика и насоки. за мен това е смисъл на този форум.. не точките, а съветите:) [beer]

 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 22:41

рейтинг системата е за да се систематизира подреждането и гледането на снимките...
това, че ти имаш други очаквания е друг въпрос [beer]
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 22:43

С риск да обидя някого ето за мене едни недооценени фотографии,

https://photo-forum.net/i/1210466&CATEGORY_ID=1


https://photo-forum.net/i/1212866&CATEGORY_ID=1



за сметка на две други, които няма да постна за да не обидя някого, но по мое мнение не съдържат нищо толкова като техника и хванат момент. Просто са снимани със скъпа техника.



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:48)
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   10-11-09 22:44

то има и момент на субективизъм. Хубавото за един не е хубаво за друг.

Освен това ФотоФорум както и повечето подобни сайтове има сериозни залитания по разни шаблони. Едно време по бокета. Сега не знам.
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   10-11-09 22:47

Аз също смятам, че има много снимки, които са недооценени. Както навсякъде в тази държава и тука има и наши и ваши хора (колеги). Фактора субективизъм господства тука.
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 22:49

Ясно е, че има субективизъм, но всеки, поне според мен, търси някаква що годе обективана оценка за снимките си. Иначе за кво да качваме?



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:58)
 Re:
Автор: trusinov   
Дата:   10-11-09 22:49

Господства е много меко казано според мен. Субективизмът и шуробадженаштината са основни похвати в този форум.
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 22:53

Именно serji, губи се тръпката да направиш кадър и да го качиш, мислейки, че си уловил момента и колегите ще те оценят, а в същото време получиш 12 точки, а до теб фотографът Х е получил 850/230 за 325-тият пореден залез от профила си, сниман обаче с обектив и тяло за 8 000 лв. [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]



Публикацията е редактирана (10-11-09 22:54)
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   10-11-09 23:00

Имаш два варианта:
1) Спираш да снимаш и пускаш техниката в базара.
2) Само снимаш и го правиш заради тръпката а не заради форума.
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   10-11-09 23:02

а до теб фотографът Х е получил 850/230 за 325-тият пореден залез от профила си, сниман обаче с обектив и тяло за 8 000 лв

пълни глупости са това.
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-11-09 23:03

2)[smilie24]
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 23:03

autosvet не ме разбра правилно, всеки, или поне повечето снимат заради тръпката наречена фотография. Естесвено, че няма да си продаде човек техниката, защото не му гласуват за снимките. Но не е ли идеята на сайта да има къде да покажеш какво правиш, и то да бъде оценявано обективно. Къде иначе да покажеш способностите си? Не всеки снима за списание, агенция и пр.
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 23:05

darksorrow глупости са другия път. Ма няма да спорим на тая тема. Друга е идеята :)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена