Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 16:34

Като отидеш в кръчмата и си поръчаш шкембе с две филиики, защо ти ги хващат по 30 стотинки филииката, а не да разделят филииките на цената на целия хляб?? :) Айде стига сте се правили на дребнави, малцина от вас знаят какво е да поддържаш в момента цял фото магазин, ателие, и минилаб! Аз имам фото от 25 години и ако си влязъл при мен да съм ти взел 3 лева за една снимка, ако ще на нея да има котка с 4 бозаещи котенца. Еденична снимка е нормално да е скъпа, а от телефон снимка в кенеф на огледало взимам също 3 лева и правя по около десетина на ден [smile]



Публикацията е редактирана (08-01-14 16:38)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   08-01-14 16:37


Ако ти правиш с телефона снимките в кенефа е нормално да вземеш 3 лв. [beer] [beer]

Даже ако се постараят малко може и да дадеш 20тачка [cool] [cool] [cool]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: pmartinov   
Дата:   08-01-14 16:52

А защо не отворите едно студио и не пуснете снимките без пари ?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: turntablism   
Дата:   08-01-14 17:01

Услугата е ясна и цената е записана срещу нея. Изведнъж като се види съдържанието цената скача, а реално работата е същата. Никой не те слага на стола, не те снима, не наглася осветление. Файл -> комп -> снимка ... Тъп опит е да се повиши цената заради съдържанието. Изобщо няма нищо общо с филийките и кифтетата, ама ако щете...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: turntablism   
Дата:   08-01-14 17:03

А и да. Ако исках да знам какво е да поддържам фото или лаб. Щях да знам и щях да поддържам евентуално. Мен ме вълнува услугата и цената, който си е отворил фото си е поел и преценил всичко.

Тук има една логика от сорта : от всичко което мога трябва да изкарам допълнително пари!
Тогава какво против имате логиката: от всичко, което мога ще спестя някак пари. Щото нямам!



Публикацията е редактирана (08-01-14 17:05)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 17:06

Всички (независимо занимаващи се професионално или не с фотография) трябва да са благодарни, че все още има отговорни хора занимаващи се с фотографията като занаятчиство или вид бизнес, и най-малкото трябва да не се правят на Дора Габе и на мрънкащи префърцунени клиенти на дребно, че им било с N стотинки по-скъпо. Който търси изгодна цена на копие, може да му дам един английски сайт, да си прати файлчето с четирите саморъчно направени портретчета и да плати 3,7 евроцента и ще му втрнат копието по куриер на вратата. Процентно ще е спестил много, ще е егоцентрично задоволен от цената и ще си купува апарати от ибей, рамки от Кауфланд, и ще търси фотографски съвети от гугъл :)



Публикацията е редактирана (08-01-14 17:08)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: turntablism   
Дата:   08-01-14 17:09

Изобщо ли не правиш разлика между двете неща ?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 17:12

Разбирам ви напълно, че процесуално и законно сте ПРАВИ. При мен в цената си пише, еденично копие на снимка 3 лева, при над 5 броя е 35 стотинки. Това, че някъде не е написал човека, не означава че е престъпник и мошеник - айде моля ви се [smile]



Публикацията е редактирана (08-01-14 17:12)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: turntablism   
Дата:   08-01-14 17:20

Съгласен съм! :) Да ми каже обаче човекът зад тезгяха "господине, тази снимка ще ви струва 3 лева понеже е един брой, ако си изкарате над 5 броя цената Ви е 35ст."
А не: "това са снимки за паспорт, ще Ви струва 3 лева" . Нищо де [beer]



Публикацията е редактирана (08-01-14 17:21)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 17:21

Ето това е ценоразписа на МакДоналдс!!! Ако мислиш че можеш да го прочетеш с просто око и разбереш кое колко струва лично ще те черпя каквото и колкото пожелаеш от там. Вие сте тръгнали да си търсите зконовите потребителски права от фотоателиетата, при положение, че със сигурност си/е попитал колко ще му струва снимката и му е било отговорено. Може би е нужно така да бъдат лъгани фтографските потребители за да остават доволно излъгани [beer]


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rmra3718.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/rjnj7887.JPG


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/270071_10201190921885637_498812812_n.jpg




Публикацията е редактирана (08-01-14 17:29)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   08-01-14 17:31


На тозъ тъмбнейл едва ли ще прочетем каквото и да било [smilie5]

В кауфландите има фотокиоски където ръгаш флашката и ти плюе снимките от принтера...

Така само се гонят клиентите - аз почти никога не се разправям за нищо. Ако вземат да ми се дървят нещо и не се изкефя - просто не ходя повече...

В Русе не са ми искали никъде да плащам повече за снимка защото имало нещо специфично на нея...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: jsf   
Дата:   08-01-14 18:05

Човека е напълно прав да се възмущава. При условие че дава един файл за копиране 10/15, то е редно да се вземе цената за 1 снимка 10/15 без значение от съдържанието на файла.

За щастие аз нямам проблеми във местното фото - дори ми се случва да направя около 100 снимки за едни ID карти по този начин и платих 2-3лв за всичките 8 файла(снимки 10/15)където бях подредил снимките.

Смешно е да има цена 3лв за 1 снимка и 0,35лв за 5 броя т.к. в този случай копираш 5бр - плащаш 1.75 и на излизане от студиото изхвърляш в коша четирите ненужни копия.

Не е броене на стотинки - Вие като предоставяте услугата за копиране си правите сметка - ние като клиенти също [shtrak]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 18:12

Че ние сме си я направили [beer]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 18:19

Виж сега, нормално е като си оставиш нещо за работа в АТЕЛИЕ, а не покупка от хипермаркет да пипиташ кое колко ще ти струва. И ако ти се стори цената нереална, да попиташ защо е така, естествено е нормално и да ти обяснят. Аз лично съм го направили така, защото клиентите с по една снимка (от телефон, флашка, диск, имейл, сървър и кво ли не щеш) губят времето на човека зад щанда, а той за това време може да свърши много повече ценна работа. Аз на този човек му плащам на час отработено време. Както и да е..... в случая е имало неразбирателство между клиент - консултант. А цената за услугата е напълно реална!



Публикацията е редактирана (08-01-14 18:21)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: HIT   
Дата:   08-01-14 18:51

NORMAN-KUK [smilie24]

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   08-01-14 19:00

"При мен в цената си пише, еденично копие на снимка 3 лева, при над 5 броя е 35 стотинки"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 19:23

NORMAN-KUK,
Значи до 5 бр - 3лв./бр.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 19:25

точно така, виж как ста разбрали [smile]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   08-01-14 19:29

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 19:30

Като си поръчаш 6 броя и ще ти излезне на тънкаж....да ти давам ли адреса?



Публикацията е редактирана (08-01-14 19:33)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 19:33

Може и да си прав, минилабовете последните две години си вдигнаха работата минимум с 200%, народа се трепе да копира снимки.
[smilie18]
Та въпроса беше, че отиваш при стотинкаджията, обявил цена 0,25 или там Х лв. за снимка 10х15, сложил ценоразпис.
Хоп, вижда че си наредил във файл 10х15 няколко паспортни снимки и казва - не може, това струва 3,00лв. [smilie18] Един вид - ти ще вземеш от клиента 3-4 лв, а път той да ти копира за 25 стинки - не ставааааа [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 19:34

NORMAN-KUK, не, не ми трябва адрес, няма минилаб, който да вади по-качествени снимки от мастилено струен фото принтер.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 19:35

Не вярвам това някой да го е направил, без да предупреди предварително, че ще е по-скъпо- НЕ ВЯРВАМ, пич :)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   08-01-14 19:37

Еее BOZO, ма при него все пак си на тънкаж[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] . Виж какъв бизнес нюх, какво нещо[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 19:39

BOZO, това с лаб-овете и принтерите е дъвкано, дъвкано та смляно. Като си дойдеш от ОлллИнклузива от Кушадъса и си нашракал 948 снимка да се фукаш пред комшията ти, знаеш ли кога ще ги пуснеш на принтера ти - НИКОГА, той ще се задръдти, разкриви, ще ти свърши хартията, ще те домързи да ходиш да купуваш, ще я поръчаш от Хонк Конг (че е по-евтина) тя може и да дойде след 45 дни, накрая жена ти ще те увика и ще си занеса флашката във фотото :) [beer]



Публикацията е редактирана (08-01-14 19:40)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.