Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: CDman   
Дата:   09-01-14 13:47

http://www.youtube.com/watch?v=CfCeSmjkzO4


Наздраве ! [beer]

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: chovecheto   
Дата:   09-01-14 13:49

Спорът е тотално безмислен. Ако клиента си е наредил на подложка еди какъв си размер,образа си или каквото си ще във паспортен или друг формат, си заплаща цената на съответния размер.Няма никаква логика да му се иска цената за снимки за документи. Ако се снима на място или има файл неоразмерен по гореописания начин си заплаща цената на снимки за документи. Повечето читави ателиета работят на този принцип, останалите правят селски тарикътлъци!
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: fove   
Дата:   09-01-14 13:57

Предполагам,че правите разлика между файл с оразмерени снимки, които след принта са в размер 3.5/4.5см.-4бр. и клиентски файл със заснета физиономия пред кухненския шкаф и резолюзия 300/400.Какъвто е масовият случай.



Публикацията е редактирана (09-01-14 14:08)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Dinev   
Дата:   09-01-14 14:03

Демокрация е, всеки да си таксува колкото иска. Като няма клиентела затваря и толкоз! Пък като не ви устройва, търсете фото с цените които търсите. Фотото до нас взима по 4лв в центъра може и по 0.40 да таксува,но ако ми трябват спешно и трябва да паля колата...парите за бензина,дето ще го изгоря,по-добре да ги дам на човека, да си нахрани семейството!
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: 798099   
Дата:   09-01-14 14:32

Осатавам с впечатление, че някои хора просто спорят, да не кажа зъбят се, без да обръщат внимание на фактологията! А тя е проста - щом има обявен ценоразпис, той трябва да се спазва. Както каза някой по-горе, ако в ценоразписа пише: копиране на снимки за документи от файл на клиента - толкова пари", всичко е наред.
Всякакви приказки от сорта колко струвала техниката, колко ток харчела и колко бил наема са излишни подробности, които нямат връзка с основния въпрос на колегата. А той беше, защо му се иска да заплати цена, по-висока от обявената в ценоразписа. Апропо, това е достатъчен повод да сезира данъчните...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: DD5   
Дата:   09-01-14 14:38

imitev ,

за пустия манталитет и мисленето говорих, но не си ме разбрал....

Много дребнавост и злоба, а малко позитивно мислещи хора останаха в таз България наша...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Rand   
Дата:   09-01-14 14:41

Автор: 798099
Дата: 09-01-14 14:32
А той беше, защо му се иска да заплати цена, по-висока от обявената в ценоразписа. Апропо, това е достатъчен повод да сезира данъчните...

КЗП по-скоро.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: 798099   
Дата:   09-01-14 15:01

Може и КЗП![beer]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: theallseeingeye   
Дата:   09-01-14 15:21

"щом има обявен ценоразпис, той трябва да се спазва. Както каза някой по-горе, ако в ценоразписа пише: копиране на снимки за документи от файл на клиента - толкова пари", всичко е наред.

Това е ясно и никой не спори, ако не ти изнася си излизаш. Въпросът е, че е абсурдно да има такава цена. Снимката си е снимка, какво значение има предназначението??? Баба ми например си носи такива "паспортни" снимки на децата си в портмонето ... как ще я таксуват за такава снимка след като реално употребата и не е в документ? И примера с доматите и ресторантите е също толкова абсурден - доматите са на еднаква цена в магазина и никой не ти държи сметка как ще ги употребяваш, няма различни цени за домати за супа, домати за салата или домати за спагети ...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-14 17:56

Автор: Божидар58
Дата: 09-01-14 13:15

Тук има някои, които вземат 700лв, за да снимат сватба, нямат студио, не плащат данъци, а им се вижда много, ако им искат примерно 3лв за 6 малки снимки на хартиен носител. Айде моля ви се....




В това изказване има толкова смисъл, колкото в изказване на волен сидеров пред симпатизанти [smilie5]

Айде моля ви се....

Щом искам една снимка 10х15, чиято цена е 35-40 стотинки, НЕЗАВИСИМО какво има на нея, аз трябва да заплатя 40 стотинки.
Ако искам на файла ще поставя текст от 0 и 1, ако искам ще си направя пъзел, които после да изрежа и продам за 50лв, ако искам ще сложа 100 х 150 малки снимчици.
Печатат, документа който съм дал, ако не е оразмерен правилно копират го такова каквото е и се приключва.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: грегари   
Дата:   09-01-14 18:49

може да сте велики математици ама не сте практици....
в крайната цена освен себестойността на материала+труда+други, има и "потенциални ползи за купувача", в които иска да топне хоботчето и продавача.
за реклама, за документи, за пред съда, или някаква друга комерс цел.....плащаш такса. така е!
що не питате каката в общината, съда, митницата....що ви взема 10ки лева за едно принтче А4, аа??
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: pmartinov   
Дата:   09-01-14 19:05

"Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
Атанас Буров (1875 - 1954)


 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   09-01-14 19:14

Хахах, другия път като отида си печатам снимки, ще искам кописта да ми плаща, щото ще има ползи от тях- естетическа наслада най-малкото [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25] [smilie25]
А иначе е абсурдна ситуацията... аз не бих ги платила, не заради 4,5-те лева, а заради начина по който се опитват да те изкарат балък. [smilie23]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 19:18

Всички Недялковци от Биг Брадър, собственици на фотостудия наскачаха в темата. А те са едни обикновени тарикати на дребно.



Публикацията е редактирана (09-01-14 19:19)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Патаран   
Дата:   09-01-14 19:38

И на собствениците на фотостудия завидяхте [smilie5]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: elena19   
Дата:   09-01-14 21:28

Нека ви дам подобна случка,само дето не е във фото студио,пък ми кажете после кой е прав:
Миналата година,когато се женихме искахме да си направим една малка торта и другото да са мъфини,тъй като сватбата беше на открито,в средата на лятото.Отиваме в сладкарското ателие-цената на 1 брой мъфин 2,60. Питам жената ако глазурата отгоре не е в бяло(да кажем кафяво или синьо) ще има ли промяна в цената.Отговор - не,това не се променя,само ако искате някакви допълнителни орнаменти.Всичко ок.След което ми казва,че шефката и я няма и ще ми звънне, за да ми каже цената за определен брой мъфини,малка торта и две питки.През цялото време не ме пита по какъв повод ми трябват.Ок,разбрахме се.
След 1 час ми звъни въпросната шефка: Здравейте,искали сте да ви кажем цена за еди кое си,еди колко си бройки.Обаче,служителката ми не ви е питала за какъв повод ви трябват....Отговарям и,ами за сватба.Можете ли да познаете каква цена ми обяви за бройка на мъфин- 4.50 с обяснението,че за сватба мъфините били "бутикови"

Или пък на другото място,мацката ми заяви,че понеже съм искала странна комбинация за цветовете на тортата(шоколадово кафяво и тюркоазено),да не съм се учудела ако шефката и реши да смени цветовете,защото можело да и се сторят не добра комбинация[smilie10]

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-14 21:58

Автор: грегари
Дата: 09-01-14 18:49

може да сте велики математици ама не сте практици....
в крайната цена освен себестойността на материала+труда+други, има и "потенциални ползи за купувача", в които иска да топне хоботчето и продавача.
за реклама, за документи, за пред съда, или някаква друга комерс цел.....плащаш такса. така е!
що не питате каката в общината, съда, митницата....що ви взема 10ки лева за едно принтче А4, аа??



Ти и всички "недялковци", както ги оприличи iliyanb сте се главозамаяли, да не кажа умопобъркали.
Какви реклами, какви потенциални ползи, какви 10лв за лист А4?
Я се аргументирай, като дадеш пример къде точно за да ти преснимат нещо ти искат 10лв?
Сега ще кажеш, че и мастилото за печата при нотариуса не е 10лв, но нещата са коренно различни.
Къде вкарваш между шамарите красивото словосъчетание "потенциални ползи за купувача"?
Много ви е далече икономиката, много са ви далече и икономическите теории и понятия. Да не говорим, че явно голяма част от защитниците на тезата за 6-те лв за снимка 10х15 са селски фото баровци тарикати, които за поръчка за над 100 броя снимки, тичат до фотото с минилаба в съседния град, че фотопринтерчето канон много ще се узори, а и мастилата за него скъпи.
Пак питам, ако отида и си направя снимката на пъзел, пак ли трябва да платя 6лв? А ако искам снимка 20х30, която да си залепя на календар, 30лв за работен календар ли трябва да платя?
Същите вие, които обикаляте училищата и снимате абитуриенти, по 40лв на албум ли трябва да плащате, когато ги поръчвате от големите студия? (какъвто е случая с 95% от "фотографите") И там презумпцията в случая е, че въпросните албуми, вие ще ги продадете на учениците и не трябва да плащате редовната цена от 20лв а двойна такава, защото е с комерсиална цел.
Много ще се радвам да попадна на някой такъв тарикат, които ще ми каже - ами виж сега, тая снимка 10х15 ще ти струва 6лв...
https://photo-forum.net/joro/emoticons/luk.gif
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Патаран   
Дата:   09-01-14 23:29

Праза лекува творчески напъни водещи до хемороиди [smilie5]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: mmjm   
Дата:   09-01-14 23:37

""Кое е едно от най-слабите ни страни в България? "
Клиента"

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Добре е да запомните, че клиентЪТ винаги е прав - тази максима е валидна в цял свят и е основна движеща сила в търговията.[beer]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Rand   
Дата:   09-01-14 23:39

Ей, големи драми.

- Добър ден, колко ще ми струва тази снимка разпечатана 10 на 15.
- 6 лв.
- Защо?
- Защото е за документи.
- Довиждане, лек ден!
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: mmjm   
Дата:   09-01-14 23:42

Интересно снимка на жена ми по цици да речем, колко ще ми струва, тъй като мога да имам финансова изгода от нея?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Патаран   
Дата:   09-01-14 23:46

ето това виси на видно място


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hzhm6751.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2014-01/uoyu7024.JPG


http://podaraci-bg.com/pictures/2009/04/01/prd_355_bbig_1238582338.jpg



 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 23:51

Ясно, Недялковци, заспали дълбок зимен сън в далечната 1985 г. и нежелаещи да се събудят. В студията им висят такива табелки, на голфчетата слагат розов китайски ксенон.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Rand   
Дата:   09-01-14 23:54

Автор: mmjm
Дата: 09-01-14 23:42
Интересно снимка на жена ми по цици да речем, колко ще ми струва, тъй като мога да имам финансова изгода от нея?

Без да видим някаква снимка няма как да кажем колко би струвало отпечатването и. [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   09-01-14 23:55

Последния писал е тъп та вдлъбнат и сега ще му обясня защо
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.