Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: jsf   
Дата:   08-01-14 19:42

за неща, които отнемат време за обслужване си сложете адекватни цени:
- снимка от флашка - xxx ст.
- снимка от GSM + XX лв.
- избор на снимки на компютъра във ателието - xxx/час.

иначе наистина сте смешни!!!
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   08-01-14 19:42

Да бе те тия от Кушадасъ първата им работа е да дойдат при теб и да си изпринтират всички снимки от олинклузива. Всичките ми познати си прибират вече снимките от екзкурзии по кашони и в мазето, че нищо не пропускат да отпечатат.[smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 19:47

Бе идват, такива като теб не идват и не ми и требват :)



Публикацията е редактирана (08-01-14 19:48)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 19:49

NORMAN-KUK, като си дойда от Кушадъсъ тия 1000 снимки ги бутам в 2-3 бука - хем систематизирано, хем кеф да показваш после, а не в целофанени китайски полу-разпадащи се класьорчета. Освен това на комп, таблет, телевизор мога да ги пусна на слайд шоу, без да ми се налага да да преквалифицирам кописти на минилабове. На EPSON-ите съм избримчил много, ама много снимки, предимно 10х15, 15х20, 13х18 и не знам колко А4...
Пробвал съм на минилабове-мъкаааа, мъкаааа...
Неграмотно персонал, мързеливо, глупаво...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Божидар58   
Дата:   08-01-14 19:50

При мен във фотоателието идват хора, които искат да им извадя някакви размазани снимки правени с телефон. На такива им казвам цената и ги връщам. Септември месец направих много снимки на ученици за бележници. За 6 снимки размер стандарт съм им взимал 3лв. Като правя обикновено 3 снимки, избирам тази, която се хареса на клиента и ако се наложи я обработвам с фотошоп. Това нещо отнема около 10 минути на човек. Снимката се получава веднага и досега не съм имал недоволен клиент. На някои се налага по обстойна обработка, заради многото младежки пъпки, но при други въобще не се налага обработка. Всичко това го правя пред очите на клиента. За жалост напоследък нашата работа намаля драстично. Хората нямат пари дори да се снимат. Наскоро дойде една жена да се снима за здравна книжка. Тя имаше само 1 лв. Не и взех пари, но такива вече са много за съжаление....



Публикацията е редактирана (08-01-14 19:51)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 19:57

Социалния проблем е друга тема за разговор... В момента високата цена която може да се вземе, е в разнообразната предлагана услуга като творческа работа, а не в търговията. Обема от откопирани снимки, себестойност на копие, и други останаха в миналото....те вече нямат значение.



Публикацията е редактирана (08-01-14 19:57)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 20:02

Да, няма значение... пускаш минилаба, грее химия, пускаш калибровка, хоп - има/няма 200 снимки днеска...ти за 4 снимки им искаш 12лв... [smilie18] [smilie18]
Среща се и явлението гъз-резе, не иска да сменява касета с хартия за малко снимки, щото щяло да резне ивица като половин снимка, мани драма! [smilie18]
Следващия момент е да се наложи наказание на клиента, решил да ползва минилаб - да си плаща и шкарта, това изцапано от транспорт, надран желатин - сеч, то заради него става така...[smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 20:05

приказваш глупости, колкото да се правиш на интересен. Най-вероятно като те чета, сигурно си работил нещо подобно, фалирал си...поради некадърност [smilie5]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 20:26

Тц. [smilie18]
Не са глупости, реални случки са [smilie5]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: HIT   
Дата:   08-01-14 20:39

Боже, колко мъка има по тоя свят, боже.....



П.П. "Боже" може да се чете и "Бозо"....

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: emo99   
Дата:   08-01-14 20:59

Няма никаква логика да ми искат 3 лева, след като сам съм снимал,обработил и подготвил за печат. Добре, че в София има доста минилабове. Тези номера вървят в провинцията.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   08-01-14 21:37

Пак казвам, просто е имало някакво нелепо неразбирателство между клиента и продавача. Плюс това става въпрос за 3 лева не за 3000 , всеки от вас като се замисли какво работи и ще намери аналогичен случай в своята си сфера...А, сега ще ви разкажа един истински коварен номер за фотоателие. Един приятел работеше в една не безизвестна верига от фотоателиета, която вече я няма....и шефа му го уволни под някъв тъб претекст и не му даде половината от последната му заплата. Викам сега ще му отмъстим [smile] Дадох му три филма (тогава се снимаше предимно на филми) наснима си оная работа и на трите филма отблизо [cool] и пратихме един агент в трите му ателиета да остави по един филм и да поръча по една снимка формат 15\21 експресно за един час [cool] и естествено никой не отиде да си ги потърси....нека си ги гледат [smile] . Лека вечер.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   08-01-14 21:44

У бре Недялко.....
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   08-01-14 22:07

Не е недоразумение а утвърдена практика да се искат неоправдани суми за някаква работа. Както казах, всеки иска да е тарикат и да изкара нещо ако може и от нищо. Не знам защо е заложено в начина на мислене на голям процент от сънародниците ни. Въпроса е принципен.
Благодаря за вниманието!
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: piknik   
Дата:   08-01-14 22:27

Привет, "dolmov" ти спомена "снимка за документи". Мисля, че е нормална цената от 3-5 лв. Защо никой не споменава за такси за обслужване на документите, преводите, таксите на банките...и прочее... - като се тегли чертата излиза, че снимките са най-евтиното нещо.
Напълно съм съгласен с "NORMAN-KUK" - колко да вземе за снимка - 1 стотинка на брой ????

P.S Никой не ти е бил Телеграма - отиди еди къде си и дай 3-5 лв за 4 снимки. Всеки си преценява сам какво да прави.
За наем на помещение, заплата, ток, данъци, оборудване - не се говори.... тия неща са безплатни....
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: mmjm   
Дата:   08-01-14 22:48

Типично българско отношение към потенциален клиент - "Никой не ти е бил Телеграма"... В сила е и обратното, и на теб никой не ти е бил телеграма да наемаш помещение еди къде си, както и да наемаш персонал (бачкай сам и превеждай заплата само на себе си), айде със здраве.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Патаран   
Дата:   08-01-14 23:01

И аз от 25 години имам фотоателие, когато клиент донесе файл и просто иска принт 10/15 цената е 30 ст, но тръгне ли да обяснява как го бил направил и как трябвало да стане и на неговия монитор цветовете били така а пък сега други и разни такива фотовдъхновения които губят час време за 1 снимка 10/15 3 лева са малко
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: mmjm   
Дата:   08-01-14 23:06

Говорите, като чели клиентите се увеличават, а не намаляват с навлизането на цифраците, и драстичното поевтиняване на относително качествените принтери.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Патаран   
Дата:   08-01-14 23:13

Със времето се показаха доста кусури на прехвалените качествени принтери, другото е че всеки купил апарат със сменяем обектив вече е господар на светлината а кописта само му разваля шитЬовъра
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   08-01-14 23:25

piknik - дали съм казал снимка за документи или паспортен формат - на (почти) всички им стана ясно какво имам предвид. За какви такси и преводи във фото ателие изобщо говориш и какво общо имат с въпроса?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: stown   
Дата:   08-01-14 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   08-01-14 23:29


Българска работа братче...

Продавача ще обяснява на купувача колко е некадърен [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ей за това бизнесът в тази малка страна е на тоя хал [smilie23]

3 лв. за 9х13 ще ми вземе някой в някакво фото точно когато ми цъфнат налъмите. Харизвам му снимката и си излизам!

И не защото съм стиснат, а защото мразя да ме правят на глупак [smilie23]

Затова ще печатат клиентите ВИ на принтери и ще правят всякакви измисляции - защото няма обслужване...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 23:29

Това го разправям от самото начало - ганьовщина.[smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: emo99   
Дата:   08-01-14 23:36

stown- сигурно са в някой малък град, в който нямат конкуренция. Въпрос на време е да останат и те в историята.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: mmjm   
Дата:   08-01-14 23:36

Говорих за хората със сапунерки, които допреди 20 години ползваха услугите ви, но вече нямат нужда от вас.
Разбира се не може да се сравняват копията на домашния принтер с професионалната техника, но какво от това.
Иронията ти не е особено уместна при положение, че повече от 80 процента от колегите ти удариха кепенците. Щом си се задържал на пазара, чудесно разбираш за какво говоря и едва ли си позволяваш да гониш клиенти, ако ще и да са най-дървеноглавите първенюта.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.