Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   09-01-14 12:11


Картелно споразумение надушвам [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: qavkata   
Дата:   09-01-14 12:12

Хаха много сте зле. Фотото си е в правото, а на останалите ще ви дам съвет: извикайте си някой фотограф за сватба примерно, вземете му техниката и си пощракайте сами, а после му дайте по 30ст. на кадър.



Публикацията е редактирана (09-01-14 12:20)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   09-01-14 12:20


Соц. манталитетът не може да се изкорени за 20 години както виждаме всички...

В чужбина никога няма да оставят клиента да си отиде, и метани ще му правят.

Тук - да ходи дето иска... И после - ама то няма работа... Ами няма да има!

Ще си вадят снимките хората в чужбина и ще си ги получават по куриер, а по фототата ще ходят само в краен случай на нужда, а собствениците ще се чудят как да орежат разходите. Това още на никого не е помогнало да остане в бизнеса...

Конкуренция има навсякъде - в големите градове има доста автомати за моментни снимки за документи - ръгаш флашката и печаташ. Давал съм по учрежденията снимки от цветен лазерен принтер на картон - идеално, никакви проблеми.

В Русе - качвам онлайн и си ги вземам от фотото на другия ден. Или ги нося и ми ги вадят до час. Никога не са се сърдили какво има на тях.

В Смолян, Хасково, Харманли, Долно Уйно - правете както си знаете...

Аз снимки за документи не снимам за пари, но ме дразни отношението ви (като собственици, управители и т.н.) към клиента като цяло. Не позволявам на никого да се държи по този начин към мен - бия си камшика моментално.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 12:24

imitev[smilie24]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: JoroHEI   
Дата:   09-01-14 12:35

imitev аз ако разчитам на твойте 20ст. по добре да затворя ателието, ателиетата няма кой знае от какво да печелят, държавата ни взе снимките за лични документи и е нормално да си пазим малкото останало, това не е картел, защото няма наговаряне между ателиетата, както виждаш има и ателиета който са доволни и на 20ст., това си е техен избор.

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: qavkata   
Дата:   09-01-14 12:39

Виж сега, единственото, което виждам е това ти да обиждаш и при това без да си запознат с бизнеса, ако помислиш малко за фото ателиетата ще го разбереш. Тези които не ти взимат повече пари си е тяхна работа. На ценоразписа нали пише "снимки за документи - 3 лева" ? е ти какви снимки носиш? или искаш да ми ползваш машината ама без да плащаш? еми няма как да стане. А ти защо не отиде да те снимат а им носиш готов файл? Значи ти искаш да тарикатлееш на чужд гръб??? Сори ман ама мисля че е не коректно колкото от тяхна стрна толкова и от твоя.
Сега ценообразуването на тази услуга е такава още преди появата на цифровите машини и апарати, тъй като снимки за документи можеше да се направят само в студио, а така "ние" можехме да си измислим каквато и да е цена, тъй като клиента нямаше избор. В сегашно време цената е онаследена от преди. Аз не смята, че е правилно да се изкат повече пари, само защото на файла съм сложил 4 снимки 3,5 на 4,5, но пък е ясно защо вие сте ги поставили и предполагам че ако не бяха снимки за документи, а котенца, нямаше да бъдат таксувани по-скъпо. Сега съгласете се, че хората инвестират, за да печелят...Аз работя, за да печеля, "ти" идваш при мен като клиент за да изхарчиш....ееее няма как ти да си на далавера!!!!Спрете с далаверите, и вие работите нещо и вас могат да ви "прескочат", но тогава на дали ще сте толкова либерални! А и в крайна сметка всеки има право да си слага каквито си изка цени, за каквото си иска. На вас като не ви харесва.... Доматите са една цена в магазина, но в различните рестуранти, салатата е с различна цена! Нормално!

п.п. и сега ако не Ви харесва написаното не се "хващайте" за правописа, както правите обикновенно, а напишете нещо....ако можете!
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   09-01-14 12:42

Кое е едно от най-слабите ни страни в България?
- Обслужването!

Като искам да използвам някоя услуга, трябва с мен да се отнасят добре, а не със страх да кажа нещо нередно продавача да иска да ме преебе. Това е недопустимо и няма никой от вас, който редовно да не се сблъсква с това!
Какво значение има как изкарват фотоателиетата? Ами плод и зеленчука на ъгъла? За изгнили ябълки ще дадете ли 3лв, за да могат да продължат? Даже и да дам някой лев отгоре, че и вода, ток, транспорт сигурно са забравили да сметнат към цената!

Ами, не! Като ми се предлага услуга за 15ст, очаквам да ми се направи за 15ст. Всяко едно нормално фото си има ценоразпис. Ок първите снимки да са по-скъпи и още по-скъпи ако е за по-бързо време, но в рамките на нормалното.

Божидар58, ако Вашите снимки са 6 за 3 лв и стават введнага, това е нормално. В София цената е 5лв за 4 снимки. Ако ми трябват 8 ми излиза 10лв. В същото време ако аз си ги направя и искам да използвам услуги за обявените 15ст, ще получа едно и също нещо като резултат, но ще дам 0.30лв вместо 10!
И съм в пълното си право да ги искам за 15ст, защото с нищо не се различава от друга 10/15снимка.
Другото са празни приказки.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: qavkata   
Дата:   09-01-14 12:49

Абе ман, какво му е нормалното, след като Божидар58 е "свалил гащити" и стези цени за това, което предлага.

"Кое е едно от най-слабите ни страни в България? "
Клиента

една история: Идва лятото една клиентка на едно от ретро-студията ми на морето и ме пита "Каква е цената?" аз отговарям **лева, а тя "каквооооо, абе ти наеш ли, че сина ми в софия има фото и снимката при него е 0.30ст??"
Е ако искате утре и аз по 0,30ст да ги пусна...Сватбените фотографи и те, абе я по добре всички да почнем да бачкаме на 0.30ст. на снимка.......оф тогава пък ще ни обявят за картелно споразомение и че нямало реална конкуренция.
Стига ревахте като девици, като не ви харесва цената търсете другаде, кво занимавате света с вашата скръндзливост, сметкаджийство или бепаричие. Има студия за 3 лева и такива за 0.3 лева, има сватбени фотографи за 100 лева и такива за 1000 лева, нали никой не очаква еднакви цени от всички.

Сега ще Ви го обясня така: Ако веднъж направите паспортни снимки за 0.30ст, то в скоро бъдеще няма да правите за 3 лева. Защото всички лесно се научавата как да Ви таковат във въздуха!

"За изгнили ябълки ще дадете ли 3лв, за да могат да продължат?"
Няма гнили ябълки

"И съм в пълното си право да ги искам за 15ст, защото с нищо не се различава от друга 10/15снимка."
и сме в правото си да Ви откажем когато на файла има снимки за документи.



Публикацията е редактирана (09-01-14 12:57)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: DD5   
Дата:   09-01-14 12:49

itilien ,

така се прави-вършат ти работа и плащаш колкото ти кажат-защото предполагам , че не си питал предварително колко ще ти струва копието на парче-дай боже такива клиенти като теб всеки му...





imitev

понеже постоянно цитираш как е било на Запад, в Америка-че да те питам
-дали на някой инжинер-химик, любител фотограф, разполагащ със съответната снимачна техника като теб би тръгнал да се занимава с това което правиш ти ?Да правиш икономия за жълти стинки на твоите колеги или не знам какви са ти ? Щото в цитирания от теб западен свят на никой не му идва на акъла, че това е правилно-като му трябват снимки-отива където трябва- на киоска ли, на паспортния автомат-няма значение.Но тук типично по български-ние сме специалисти по всичко, за кво да даваш 4- 7 лв за снимки за документи, аз ще ти направя, кво толкова има, баси за ква дреболия ще ти иска толкова пари[smilie25]

Не те упреквам, че се възмущаваш за това че няма значение какво е съдържанието на файла-такива файлове не пипам и печатам директно, но много често след това се връщат и ми казват-ами не ми приеха снимката, еди кво се било както трябва.Еми техен си е проблема.

А защо цените до 5-6 бр струват лев -еми както искат за поръчка от 100бр нагоре отстъпка, така и е нормално за къс тираж да е по-скъпо/че и веднага да стават е задължително/

С две думи-всяка жаба да си знае гьола и всичко ще е наред[smilie25]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: metodiev_martin   
Дата:   09-01-14 12:52

Преди три години и аз пуснах тема за преоразмеряването на снимки за подобен документ.
Автор: metodiev_martin
Дата: 13-09-11 18:29

Благодаря, получи се! 6 снимки, за 40 стотинки - ебаси социализма! [smilie5]


В отговор получих

Автор: DEKOV
Дата: 13-09-11 19:54

Да де, то това твоето труд ли е ?
То да работи на компютър си го може всеки по рождение, а онези във фотото искат и пари за това, пък и дават луди пари за техника[smile] [smile] [smile]


Най-интересното е, че въпросната снимка за 40ст. беше извадена не къде да е на "Цар Иван Асен II" (даже беше и експресна)

Та и в тази тема един колега се оплака

Автор: turntablism
Дата: 05-09-12 09:38

Веднъж снимах един приятел и му наредих 4 снимки за документи да си ги пусне 102 на 150 във някое фотостудио за 30 стотинки. Връща се и ми обяснява как са му взели 3 лева, понеже е била снимка за документи и той милия е платил ...


явно, че практиката на доста места е такава.

Колкото и собствениците на студия да се палят и да обясняват - колко струва един минилаб, колко ток харчи, колко е поскъпнала хартията не виждам никакво основание, за печатането една снимка 10х15, с обявена цена от 30 стотинки, да ти искат 3лв, понеже на нея има 6 по-малки снимки.
Все едно да си купя парче шунка за 15лв килото и на касата да ми вземат 150, защото в къщи аз ще я нарежа, НО по принцип тънко нарязаната шунка, където всяко парче е поставено върху предходното с цел да се взимат по лесно, поставена в дебела пластмасова опаковка с надпис "майсторски, превъзходни, уникални сухи мезета" струвала много по-скъпо.
Наистина след като МВР и цифровата фотография взеха огромен процент от бизнеса на фотостудиата, много от некадърните собственици започнаха да "избиват" от подобни тарикатлъци.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 12:58

Абе Ганьовци-бизнесмени,

Я ми кажете какво се случва ако си направя 4 снимки за документи при вас и ви платя 5 лв. и съответно ми дадете 1 CD с тези снимки, и 1 месец след това ми трябват нови. Аз ви нося CD-то и пак ми взимате 5 лв. ли? [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (09-01-14 13:00)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: qavkata   
Дата:   09-01-14 13:03

разликата в цената не е за това, че има 6 по-малки снимки, а затова че са за документи, а на тудиото точно това му е работата, да вземе 3 лева а не 0.30ст.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Dinev   
Дата:   09-01-14 13:03

Не съм фотограф и нямам студио, но уважавам труда на другите ! За да ви вземе 3-5лв ,този човек е инвестирал пари в апарат+ обектив+светкавици+отразители+машина+хартия+ наем за студиото(освен ако не е негово,което пак трябва да се избие)+евентуално работник. Като искате дайте на гаджето да ви щракне до бялата стена и принтирайте на мастилно-струен. [cool]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: qavkata   
Дата:   09-01-14 13:04

точно така. щом му разбирате принтвай те си ги в къщи.
Вие представяте ли си да влезете в ресторант с храна и питиета от вкъщи и да се чудите защо не може, като и най-нагло да поискате да платите само некви стотинки за сервиза.



Публикацията е редактирана (09-01-14 13:07)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: iliyanb   
Дата:   09-01-14 13:04

qavkata точно щото на студиото това му е работата - затова студиото нема никва работа.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   09-01-14 13:14


ДД5 ти как мислиш - че инженера-химик няма да направи на децата или на жена си снимките ли? Ти как разбра жената на снимките каква е на човека който ги носи?

Откъде накъде коментираш моят интерес за снимането на колежката? Може да е талантлива на френски, ne sait pas? Може да няма пари жената в момента да си плати снимките и аз искам да и ги направя? Може да е приятелка на жена ми и жена ми да ме е помолила?

Може даже случайно да ми е жена дамата на снимките...

Може да е понеже не се харесва на снимките от фотото (не твоето, на конкуренцията от съседната улица!) и да ме е помолила да я снимам (а когато съм поискал торта или свирка в замяна - ми е отговорила, че не е сладкарка).

Въобще на този, който ме обслужва, какво му влиза в работата защо го правя?

Ако има окачен ценоразпис на стената в който е упоменато на видно място: Копиране на снимки за документи от файл на клиента на формат 10х15 - 5 лв., то аз няма да се обяснявам на никого. Просто ще си изляза.

Естествено че не очаквам да пипаш файла - пускаш го като останалите и ако има претенции после - това си е за негова сметка... Аз 0.35 лева мога да преживея винаги да си платя ако съм сгрешил нещо... Всичко се плаща на този свят, по един или друг начин. Обучението също.

Помисли над следните примери:
Като отидеш в автосервиза дали автомонтьора ти взема различно за смяна на накладки, ако колата е служебна или лична? А ще се сърди ли ако сам си сменил накладките предния път?

Когато си купуваш нож от магазина - смятат ли ти го по различна тарифа ако е за домашно ползване или за ресторант?

Ако аз снимам такива снимки за пари на клиенти (конкурент!) - ще си купя струен или сублимационен принтер и ще им ги печатам на място. Даже няма да припаря до фотото... То не си струва да нося на 1 клиент снимки във фотото за 2-3 лева далавера. Смешно е да се мисли така - трябва да донеса поне на 3ма 4ма за да има смисъл при тези цени от 5 лв. на сесия... Какъв е тоя конкурент дето ще изкара днес 10 лв. - смешник някакъв.

Не скачайте като ощипани госпожици всеки път, ами се огледайте и помислете - 2014 година сме, не 1914 [beer]

Добре, че не всички в бранша са дребнави. Аз приключих с темата [beer] [beer] [beer]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: emo99   
Дата:   09-01-14 13:15

Dinev - нищо не си разбрал, защото не си прочел цялата тема.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Божидар58   
Дата:   09-01-14 13:15

Тук има някои, които вземат 700лв, за да снимат сватба, нямат студио, не плащат данъци, а им се вижда много, ако им искат примерно 3лв за 6 малки снимки на хартиен носител. Айде моля ви се....
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: qavkata   
Дата:   09-01-14 13:16

imetev точно за примера с авто монтьора ви говоря, дали ще има разлика в цената на смяната на накладките ако той ги е купил или аз си ги донеса??? едва ли

Вижте няма как такива непопулярни тези да издържат. Цената е такава каквато прецини собственика. То и бензина сам можеш да си го налееш в колата, ама разлика в цената няма нали? За мен е обидно, когато клиента си мисли, че съм тъп. Аз бих отказал такива поръчки с мотива, че снимките за документи от собствен носител или аз да ви снимам е на една и съща цена. То вие и за разликата в цената за 1 час и за 24ч. може да не сте съгласни, защото материалите били едни и същи...да ама не.



Публикацията е редактирана (09-01-14 13:19)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: emo99   
Дата:   09-01-14 13:21

qavkata - Говориш за хитреене и тарикатлъци. Значи аз съм инвестирал в апарат, обектив,импулсно осветление, фон, компютър и т.н. Обработил съм си снимката и ти я давам за печат и ти ще ми искаш пак 3 лева, въпреки че не е снимана с твой апарат,осветление и не е хабено работно време за обработка ?! Кой е ТАРИКАТА в случая? Аз или ти?

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   09-01-14 13:22

Кое му е сложното? Оставаш едина ФАЙЛ ЗА КОПИРАНЕ и ПИТАШ, повтарям ПИТАШ....колко ще ми струва??? Казват ти цената и ако не те устройва пожелаваш приятен ден и отиваш на друго място. Всеки си има политика на ценообразуване....може точно в този ден човека да има 300 процента надценка, или да НЕ КОПИРА този формат, или каквото и да е [smile] Вижда ми се, че тук сте неподредена каста безделници, които им е крив живота [beer]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   09-01-14 13:23

Все едно всичките сте раждани във Версай [cool]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Dinev   
Дата:   09-01-14 13:32

emo99 (в кръга на шегата), така и така си инвестирал, вземи си и една машинка,та да си ги принтваш и кълцаш както ти е густо [beer]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Aleksandr   
Дата:   09-01-14 13:46

Когато съм си заснел, обрбаотил и лепнал 4 пъти - моите хора ми взимат точно като за снимка 9 Х 13. Никакви 3-4 лева!

 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: emo99   
Дата:   09-01-14 13:46

Dinev - за машина съм се сетил още преди 20 години, но тогава нямах достатъчно пари. Сега положението е друго. Много ателиета се затвориха по понятни причини. Хората все по малко копират снимки на хартия. Аз съм си избрал фото с което работя от 20 години. Копират ми снимки за документи,бележници и т.н. за 0,20лв. Сменят ми бокса с хартия само за една снимка и ми копират снимките веднага. Така трябва да се работи!
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.