Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   07-01-14 23:23

Винаги съм се чудил, ама сега ме е жегнало и не издържах..
Защо една снимка размер 9х13 или 10х15 е да кажем средно 30 стотинки, а да ти извадят върху същия размер хартия 4 снимки за документи, почваме от 3лв нагоре? Това дори без да те заснемат във фотото, нито да обработват нищо - всичко си си нагласил сам, лепнал си се 4 пъти по стандарт и си носиш снимката на флашка..
От къде идва тази 10+ кратна разлика в цените?

п.п. За много години! :)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: fotocolor   
Дата:   07-01-14 23:31

На по старите маашини е отделен обектив Паспортен 4-ка.Купува се отделно и е маса пари.
При цифрофите се смена директно от софтуера,но и той както се сещаш не е безплатен.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: bOzo   
Дата:   07-01-14 23:33

A?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: mravunko   
Дата:   07-01-14 23:33

Носил съм много такива снимки на колеги, които ме молят да ги щракна в офиса, я за американска виза, я за нещо друго. Само в студентски град се пробваха да ми вземат 5лв, на завоя с/у клуб 35 и оттогава само при ZED. Никога не ми е казвал нищо нито той, нито колежките му.
Аз дори успявам да вкарам 8 снимки 3,5х4,5см в 10х15см и хората в офиса са доволни...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   07-01-14 23:35

Нали това казвам, че файла ми е готов и искам само да се разпечата..
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   07-01-14 23:37

И що все трябва да пробваме да се минем един друг.. Ама да не се отклонявам от темата. Случвало ми се е във В. Търново и Варна, не в едно фото.. Даже в едно "фото" варненско, дето правят "снимки за документи" със някаква сапунерка и без никакво осветление, ми искаха 10+лв... Бързо излязох :Д
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: bOzo   
Дата:   07-01-14 23:38

Tова са картелни споразумения :D

"При цифрофите се смена директно от софтуера,но и той както се сещаш не е безплатен."
fotocolor, какво се сменя директно?
Като подам на минилаба файл 10х15 да речем какво го бърка
софтуера какво има на файла?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: Murnau   
Дата:   07-01-14 23:42

затова като излязоха цифраците, половината от "фото"магазините затвориха

абсолютно неоснователна разлика в цената
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: bOzo   
Дата:   07-01-14 23:46

То и МВР сами почнаха да снимат за документи...[smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   08-01-14 00:10

Селски тарикатлъци...

Не им обръщайте внимание...

Аз повече се дразня когато изрично напиша в поръчката "БЕЗ КОРЕКЦИИ!" и ги получа с корекции... [smilie23]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: prisonbreak   
Дата:   08-01-14 00:55

imitiev И на мен ми е странно. Пускам снимка на печат, както е излезнала от фотоапарата и пак са миорязани,преоразмерени. Нищо общо с оригинала. Що се получава така?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: sandesko   
Дата:   08-01-14 01:07

а какъв формат ги пускаш за печат?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: HungryRabbitJumps   
Дата:   08-01-14 01:33

------



Публикацията е редактирана (09-01-14 12:22)
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: brandimi   
Дата:   08-01-14 02:03

Много тъпа тема! Ами купете си принтери или лабове! Защо ако снимате сватба или някое събитие, искате от 300-400 лева нагоре? Всичко си има цена и икономическа обосновка.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: venciwideo   
Дата:   08-01-14 03:06


щото другите докато ядат аз ще бачкам.. и ще ми е гадно че съм гладен.. [smilie18] [smilie18]
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: imitev   
Дата:   08-01-14 07:08

Става дума за цветови корекции, аз естествено съм си ги кропнал на реалните размери, взети от фотото...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   08-01-14 07:40

@brandimi Тъпо е твоето изказване. Колко пъти да пиша, че става въпрос просто да ми се извади един файл на хартия без нищо да се прави по него и без да ме снима никой. Технически дали е снимка от празник или са 4 броя една до друга формат за документи е едно и също за машината...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: jerryes   
Дата:   08-01-14 08:07

защото като идеш да се снимаш за документи отиваш за 4 снимчици, а като принтваш други снимки, да речем от рожден ден или просто си си избрал някаква колекция-отиваш за поне 50-100.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: dolmov   
Дата:   08-01-14 08:34

По принцип обявената цена е за снимка, освен ако изрично не е упоменато, че цената от 20 стотинки е при изваждане на 30+ снимки. Ама така е, всеки гледа да е тарикат..
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: GOSPODIN   
Дата:   08-01-14 09:07

По темата - някои ателиета имат "защитна" практика да копират даже готово форматирани снимки за документи на 1,2 или 3 лв. за да не се подбива бизнеса.

За копирането - размера (отношението на страните) на кадъра от цифрак не отговаря 100% на зададения формат и за това трябва или да се кропне по някой мм. или да се остави бяла рамка около кадъра , за да е цял. Например най-използвания формат за снимки за спомен е 10х15, но реалния размер на хартията е 102х152 и ако сте ги форматирали 10х15 и искате пълен кадър ще остане по един "косъм" бяла ивица около кадъра. За 9х13 е още по-тежък проблема, защото там още повече се кропи.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 10:24

Проблема е стотинкаджийски.
Идвам с файл, искам да ми се копира 10х15см гланц.
По ценоразпис това струва 0,25лв./бр. без значение дали на изображението има черен квадрат или 4 еднакви правоъгълника със снимки в тях.
Обаче не-това минава за "паспорт" и въпреки, че не е снимано в "ателието" цената става 3-4лв.
Има много такива стотинкаджийски похвати...
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: e-design   
Дата:   08-01-14 10:26

защо просто не си пуснеш 10/15 принт от някой киоск автоматичен за 40 стотинки ?
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: BOZO   
Дата:   08-01-14 10:33

Аз услуги на минилаб ползвам в супер редки случаи, когато на принтера няма място и не търпи отлагане. EPSON rullz!
А в някои ателиета дори и пари не ми взимат...
Проблема е в стотинкаджийския манталитет на Ганьо.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: ludiakolio   
Дата:   08-01-14 13:03

Сега си им паднал в ръчичките и ако може и дрешките ще ти смъкнат.
Така си е у нас.
За справка на парижкото летище влизаш в кабинка,пускаш 1 евро,шрака те и отпред излизат снимките след минута.
 Re: Снимките за документи и цената им за копиране..
Автор: turntablism   
Дата:   08-01-14 13:19

Ще смъкнат дрешките ама да не се изненадат после от това дето ще изкочи от вътре.

И на мен ми се е случвало това с разликата в цената. Долно е ...
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.