Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Захвърлям DSLR-a, времето му отмина :)
Автор: plam   
Дата:   10-10-09 17:09

Радвам се, че механиката отива отново в историята :)
Това, за което си бъбрехме с Чани и Mr_G е на път да се сбъдне. DSLR-ите отиват в тъмните мазета и скоро ще бъдат спомен само за блондинки и комплексари.
Засега­ не смятам да изхвърлям стария DSLR, голям зор видях да го настроя на режим "американска бабичка" и убедя жена ми, че това тежко, неодобно, механично чудовище може да снима. Подарявам и го :) С удоволствие следя как махалото се връща в полза на "сапунерките" но вече със сменяем обектив. Насладете се на тези бижута, мишки със съла на стада от слонове. Бъдещето е пред тях. Липсва им електронен визъор и 10-тина месеца за да се върнат пазара. Продавайте докато е време :)

http://www.youtube.com/watch?v=tXn33wEtEHA&feature=player_embedded


http://www.youtube.com/watch?v=p_OCMId2o44&feature=player_embedded



http://farm4.static.flickr.com/3235/3731546078_1bb0fc0e8b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: coverdale84   
Дата:   10-10-09 17:12

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bozo   
Дата:   10-10-09 17:16

[smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5]
Жега, жегааааа.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-10-09 17:19

palm, минимум 5 години докато навлезне масово микрото, нямаш шанс да ни убедиш [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plam   
Дата:   10-10-09 17:31

ShotlandetsaWildlife - Наистина ли смяташ, че дълго ще продължи производството на механика с куп огледала, запрашаване, неоправдано големи размери и тегло и т.н., като всичко може да се реши с бързи процесор и електронен затвор и перфектен цветен визьор?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Ivan_A   
Дата:   10-10-09 17:38

plam, [smilie24]

И аз съм на път.
Мързи ме да превеждам, но е точно по темата:

http://visualsciencelab.blogspot.com/


[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   10-10-09 17:42

за пейзажи, портрети и стрийт може и по-рано да навлезнат масово, но за репортерско/екшън/wildlife просто забрави [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   10-10-09 17:59

За сериозно снимане си трябва сериозен апарат. ЕР1 не е такъв и то на неоправдано висока цена. Но иначе това е бъдещето .... нека минат няколко години и електронният визьор стане по-добър от оптичният.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Akeyzerr   
Дата:   10-10-09 18:01

A за студиото пък нещата отиват към по-големи, а не към по-малки апарати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   10-10-09 18:05

Много ясно очаквайте скоро новата система Макро4/3 със средноформатен сензор 6х4,5 см.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   10-10-09 18:22

Може да не съм прав, но от ергономична гледна точка изглежда като недоразумение в комбинацията с телеобектив. Поне грип да имаше като при турбосапунерите. Сигурно всичко по-голямо от палачинка го прави да забива нос в земята...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   10-10-09 18:35

Според мен тоя тип апарати няма да са много повече разпространини, отколкото са олимпус дслр-те и сега.
Просто хората които искат дслр го искат заради удобсвата и възможностите - големия сензор, удобния захват, пък даже и теглото. Останлата част пък искат да правят снимки за спомен - вади сапунерката от джоба, снима и пак забравя за нея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   10-10-09 18:41

Големината не винаги е минус, за изчезване на огледалото, ще може да се говори чак след като видим апарат от ранга на D3 и 5DM2 без огледало, като казавам може да се говори имам предвид тогава да се предсказва кое ще натделее. Ако някой ще си хвърля апарата да ми се обади[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-10-09 18:43

по твоята логика дслр-и като 350д и 400д трябваше да са се продали в има-няма 10-15 броя по света. Малки и неудобни.
матрицата на оли е достатъчно голяма. Както искате го разбирайте [smilie21]

И освен това не става въпрос конкретно за оли ами за този тип апарати.

Ще поживеем живот и здраве и ще видим, но изказвания, че за сериозна фотография трябвала сериозна техника, визиращи 5д марк 2 със 70-200 2.8 л, примерно, са меко казано несериозни и съмнителни. Голяма част от легендарната фотография е направена именно с не СЛР апарати. Всеки апарат е с различно предназначение. Има неща, които ако отидеш да ги снимаш с д3х просто ще гледаш тъпо, докато пича наглася зинара. Има места, където ако се опиташ да вкараш 7д ще те изхвърлят като мокро куче. Има места, до които за да се покатериш ще си броиш колко батерии си взел да не ти тежат много евентуално.

А притесненията за тежкия апарат и стабилната ръка изчезват в момента в който се появи стабилизацията и се махне огромното хлопащо огледало.

Някой път забравяте какво точно означава абревиатурата SLR.

Става въпрос за голямата крачка в телата, а именно отпадането на огледалото.

Имате нещо против това ли?

Ми да сте живи и здрави [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-10-09 18:46

Ми знаеш ли кое е интересното, в продължение на десетилетия именно телеметриците и слр-ите са се използвали успоредно от всякакви хора.
Само че телеметриците имат едни основни недостатъци, които всички знаем.
А при тези системи общо взето всички недостатъци на телетриците са премахнати и остават само предимства.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   10-10-09 18:46

с това не можеш да ме накараш да снимам ако ще с НСБОП да дойдеш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uri64   
Дата:   10-10-09 18:57

Е и да му е отминало времето но слр-а какво от това?
Или какво от това пък и да не му е минало?
Това е някаква бъбъл-гъм тема - ще се изпишат стотици постове без каквато и да е файда за който и да е...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   10-10-09 20:08

Става въпрос за голямата крачка в телата, а именно отпадането на огледалото.

Всичко е въпрос на гледна точка. Огледалата са отпаднали от преди 10-тина год. Цифровите сапунерките си виждат от време оно през оптиката. Даже напоследък гледам че ги правят изобщо без оптичен визьор.

Само че телеметриците имат едни основни недостатъци, които всички знаем.
А при тези системи общо взето всички недостатъци на телетриците са премахнати и остават само предимства.


А тук тъй като става дума не просто за телеметрици, а за цифрови апарати бих си позволил да погледна от другата страна - при тези системи изчезват много предимства, които ги има сапунерката.

Отделен е въпроса, че такъв вид електронен визъор никога не може да постигне реално време по простата причина, че дори когато се чете матрицата, данните са натрупани в (макар и много кратък) момент преди това. От там нататък се натрупват времената за дигитализиране, обработка и реакция на дисплейчето.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   10-10-09 20:12

раничко е да се хвърля каквото и да е било, но и 5 г са дълаг срок,
лично аз смятам , че от 18 м до 3 г ще доминират пазара...
ако и когато К/Н се включат де....

колкото за мита за бавният електронен визъор, днес има примери вече , че е не толкоз бавен, а следващият няма да се забелязва от физологична гледна точка...
имаше спор за това тук...
колко е нужната скорост за опресняване, и тя достигната и днес,
е, ще има и носене на на вода от 9 дерета от хардкор ДСЛР собственици, но ще се случи точно каквото стана и с филма...и то за 2-3 години...



Публикацията е редактирана (10-10-09 20:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   10-10-09 20:31

Когато преди 4 години излязоха електронните визьори - Про 1, 8800 видях колко са удобни. НО технологията им - малко бавна реакция, ниска резолюция, пречат на нормалната работа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   10-10-09 20:40

Според мен тоя тип апарати няма да са много повече разпространини, отколкото са олимпус дслр-те и сега.

Срещнах линк из нета, че от топ10 най-продавани ДСЛР-и в япония, 4-ри са м4/3. Сони и Пентакс и Оли4/3 въобще не присъстват. И това за има-няма 1 г.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-10-09 20:41

Пречат, казваш, обаче електронния визьор има едно предимство, което забравяш - яркостта му може да се контролира.

По същия начин по който на олито като му включех лайф-вю бууста и можех да фокусирам на ръка на места, където на око виждах едно черно нещо на фона на едно още по-черно [smile]

А за времето за реакция вече го казаха.

Ясно е че това няма да птичарски и спорт фотоапарати, но не говорим за заместване на дслр-а, а за попълване на едно звено, което липсваше и отваряне на нови врати при разработката на тези системи.

И не говорете за предимствата на сапунерките, на пазара има точно два избора пред човек, който иска да си купи нещо с вграден обектив, което да замества дслр в някои ситуации - едното е на сигма, другото на сони и при двете компромисите са далеч по-големи, отколкото при микро 4/3. Размерите са идентични. Цената - не, но цените освен нодолу няма накъде да вървят, все пак това са първо поколение системи.

И като за първо се представят доста достойно, май май.

Но чак до доминация да го докарат - нека изчакаме, а? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   10-10-09 20:41

дооста боб ще ядат тия машинки докато стане такава реалността.

пък автора - много поздрави! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-10-09 20:43

така е дарк, ама точно затова се кефя.

Аз откакто започнах да снимам това е на практика първото НОВО нещо, което виждам.

Другото бяха стабилизации, прахочистачки, лайф-вю-та и вградено видео.

И мноооо мегапиксели.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   10-10-09 20:47

да, съгласен.

изключая стабилизацията. първата, според мен, сериозна иновация от 2002/3 насам. другото - бошлаф.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »