Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: plam   
Дата:   12-11-09 01:17

Olympus обяви E-P2 само пет месеца след старта на първия си Micro Four Thirds-камера, E-Р1

http://www.dpreview.com/news/0911/09110501olympusep2.asp

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 01:32

Е как да си купя фотоапарат, който остарява 10 пъти по-бързо от моята котка?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 08:18

plam, от първия ти пост, в същност става ясно, че имаш проблем с жена ти!


[smilie5]


Естествено всеки си има някъкво мнение по даден въпрос гледайки от своята камбанария...

Аз пък снощи, вадейки си камерките от витринката, подготвяйки се за съботния базар в София, с радост си поиграх с Кониките, Практиките и Олимпусите ДСЛР. Е такъв кеф, като да държиш и работиш с Олимпус ОМ-1 няма! Красив ОГРОМЕН визьор, изработен от качествен материал (не като новия Пен-1)...

Нещо, за което много съжалявам собствениците на цифрови камери е липсата на Оня звук при вдигане на огледалото издаван от старите камери. Някои модели имат много приятен, секси звук, УНИКАЛЕН!

[smilie5]


Ох само като се сетя за онова затихващо изщракване на Werra камерите... страшно удоволствие...

Много съм щастлив, че с разпространяването на цифрови сапунерки със сменяем обектив, хората ще могат да направят сравнение с моделите от 1970-80г и ще видят, че си дават парите за откровени боклуци!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 08:48

d256h, има хора дето просто търсят определеена фунцкционалност в приемлив обем. Па ти си маструбирай на някакъв фотоапарат и разправяй за проблемите на другите. [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-11-09 08:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Захвърлям DSLR-a, времето му отмина :)
Автор: Jankoff   
Дата:   12-11-09 09:12

Имам въпрос към автора plam дали е държал в ръка и снемал с това нещо на снимката (PEN-1 + 70-300).
Интересува ме съвсем конкретно и прагматично, защото не съм далеч от идеята да се поосвободя от товара на двата ми Е-520, които вървят съответно с 12-60 и 70-300. Намерението ми (засега не твърдо) е да закача едно от двете оръдия на PEN-1, а единият Е-520 да се освободи за общи цели - инцидентно снимане без претенции с китовия обектив, снимане навън вечер, на затворено със светкавица и пр. Вероятно се сещате, че двата Е-520 са неизползваеми със светкавица, (От друга страна, PEN-1 няма светкавица.)
Интересно би било да се прецени (някой от знаещите тук да каже) какво е ограничението при липсата на визьор на PEN-1 с един солиден обектив като двата споменати. Дали използването на екрана вместо визьор няма да води до по-големи вибрации от ръката? Имам чувството че прилепването на главата към апарата при работа с визьор прави апарата по-устойчив. Но не знам дали наистина е така.
Освен това другото ми намерение е при посещения в църкви и други места на затворено (дай, Боже, да може и в бъдеще - живот и здраве, пари и пр.) да използвам PEN-1 заедно с новия Panasonic G 20mm F1.7 (ще пестя от закуски за двете скъпи бижута [smilie5] ). Комбинацията е убиец - това го казват категорично и в dpreview!
Благодаря предварително на plam и/или на другите колеги тук, които имат опит със 70-300/12-60 върху PEN-1 (или сродна комбинация)!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 09:14

Серж,
да ти кажа, че тоя Пен никак не е функционален, щото има фотоапарати среден формат, които са толкова големи и тежки. Пък са 6х9 см "матрица".
Тоя Пен се пада 0.13х0.18 см, ако не се лъжа.
Цената не я коментирам. Да кажем, че са на една цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: demiman   
Дата:   12-11-09 09:32

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 10:05

Jankoff , както неведнъж споменавах , като картинка Пен-а превъзхожда ВСИЧКИ олимпуси правени досега. Разликата е единствено в ергономията , но с това се свиква. По света Пен-а има изключителен успех , но както и в други области - така и във фотографията , ние не сме част от света!
За цената си по света , Пен предлага всичко от което се нуждае един лючител , че и повече! Тук обаче "профи" кастата го е заклеймила като нещо дето няма да ти свърши работа , щото видиш ли няма грип , визьор , вградена светкавица и т.нт.
Ми не сме свят мамка му! Хората по света снимат за кеф , а тук за да ....де да знам и аз за какво , ако изобщо снимат.....[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: otvorenia   
Дата:   12-11-09 10:07

Линка с видеото дето е не е особено впечатляващо.
720р е, обаче има видима разлика с 1080р гледайки го на 13 инча лаптоп. Хубавото на Пен-чето е че е малко и хората не се стряскат чак толкова

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 10:08

caro-anton, де го тоя фотоапарат с матрица 6х9 че и по малък от Пен-а [smilie10] Тва няква магия ще да е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   12-11-09 10:33

Смени заглавието на: "Захвърлям DSLR-a, времето му отмина за хора, които снимат за спомен" :)
Така е подвеждащо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   12-11-09 10:37

Серж,
"колкото", не "по-малък".
Не ми изопачавай думите, моля.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 10:47

От DSLR забихме у лентата. Ко да кажа, снимал съм доволно дълго на лента, ми... мазохизма не ми е присъщ. Ще се "мъча" с цифрака с гадната матричка [smilie7]
Викаш лентака по-функционален а [smilie8]



Публикацията е редактирана (12-11-09 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   12-11-09 10:51

Благодаря много, cicomanco! И boni веднъж се произнесе за PEN-1 точно по същия начин - че превъзхожда досегашните Олита.
Вярно е, не сме "свят" - но най-вече не сме държава. И все пак заяждачите тук не са чак толкова много и толкова агресивни, както другаде. Но това са други теми, не фотографски.
Искам да се върна на въпроса за това, дали при комбинация "PEN-1 + тежък голям обектив" ще стават по-големи вибрации поради протегнатите ръце за гледане в екранчето и липсата на опора на апарата. Имам предвид, че при гледане през визьора главата стабилизира апарата (може би), а и ръцете са в по-здрава и удобна позиция, като при това натискат апарата към главата и така сами се стабилизират.
Не знам дали всичко това е вярно, само е мое предположение.
Ако някой знае нещо, което да е казано някъде официално, или пък има предположение, моля да каже. Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 10:51

Серж ти си простак!
[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 10:52

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 11:00

Големият обектив предполага известна доза дългофокусност , като там използзването на визьора е доста по-удачно заради по-малката степен в която паралакса се отразява на кадрирането. Не мисля че с голям обектив е проблем - поне това което аз съм пробвал - 35-100 и 50-200! Мвждувпрочем при мен нямаше "изпънати ръце"!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-11-09 11:03

Jankoff, ако ще ползваш същите обективи няма много смисъл от намалянето на обема на тялото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 11:12

Смисълът е в повишаване качеството на изоражението!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:13

Искате ли да направим едно развъртане на парички?

Условия:

Участието става на база защитаване на твърдението->

Сапунерките ще направят по-добро ориентиране и взимане на решение за Баланс на Бялото. Както и сапунерките ще направят по-добри кадри в областта на сянката, от Олито.

За да се участва всеки влиза с 100 лв !
---------


Взимаме едно Пен-1 с какъвто искате обектив.
Взимаме една евтина сапунерка Никон или Сони.

В слънчев, ясен ден, в 14ч излизаме да снимаме (на гадния, мразен фотографски контраст).

Снимаме контражурно или полу-контражутно табели с надписи, стълбове или кадри, в които половината да са силно осветени от слънцето, а другата половина да е в сянка.


После сядаме пред един голям монитор и гледаме..


Всичко останало са само приказки!

Аз твърдя, че Оли имат огромен проблем с динамиката и дълбочината на цветното пространсво, което може да регистрира сензора!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 11:20

Баси и хазартния тип се извъди......[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:26

Ми в Русе на пленера, понеже възлагах много надежди на Пен-чето, точно това тествахме интензивно. Направо ми идеше да се разплача. Нарочно снимахме едни и същи кадри от една и съща позиция, от един и същ ъгъл...

Затова въобще не се притеснявам относно изхода на предлаганите тестове от мен, просто ще ги повторя и ще спечеля дори парички!

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   12-11-09 11:31

Ми ..не те знак какво точно си правил, ама ....що не каза тогава да видим какъв е бил проблема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   12-11-09 11:38

Щото бях адски разочарован...

Специално гледахме да снимаме на еднакви фокусни разстояния... не ще!

После от едната камера прехвърляме според нейните показания за мерене, на другата и пак не ще... какво ли не правихме поне да догодим резултатите да са приблизително еднакви... ама Пен-чето все се дънеше.

Да не говорим, когато направихме сравнение с Д300, какво стана... ужас направо!

От друга страна, не исках да пресичам ентусиазма на мераклиите да си купят това апаратче. То си има много достойнства, като изключим горния недостатък! На облачно време, на свечеряване и през нощта, мога да кажа, че се държи отлично и цветовете са му истински (което не може да се каже за много други цифрови камери).

Обаче има ли силно, обедно слънце...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   12-11-09 11:39

Сравнение с dxomark


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »