Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Последната книга на Георги Стоев
Автор: Vinsent   
Дата:   22-05-08 09:02

Започнах последната книга на Георги Стоев. На последната корица е написано: "...с тази книга ще докажа, че съм истински писател...".

От началните страници усещането е невероятно! Като че чета Хайтов! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Не знам нататъка какво ще бъде, но първото впечатление е много силно! Май ще докаже, че наистина е писател![smilie24]

Жалко за момчето, сигурно пак няма да открията убиеца! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: zahar4e   
Дата:   22-05-08 10:31

Пуснали ли са я вече?
Найстина жалко - в България някой да каже истината може да му струва живота!
Ама на него защо му трябваше да ги пише тея книги, детенце си има все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Vinsent   
Дата:   22-05-08 17:12

Ще ми се да ви покажа първите страници на книгата! Ще ги набера - понеже пиша по десетопръстната, това ще стане бързо!

"Глава 1

Пътеката от селцето към "колибите", както местните наричаха трите самотни къщи високо в планината, лъкатушеше покрай сочните ливади от лявата страна и буйната река от дясната. Нямаше нито едно равно място. Изкачваше се право нагоре и дори катърите оставаха без дъх, докато стигнат билото.

През пролетта времето се люлееше като махало на стенен часовник. Никой не можеше да предвиди кога ще завали, кога ще изсъхне и кога ще се покаже слънцето. Лятото минаваше сравнително стабилно. Хоризонтът се избистряше и в най-хубавите дни погледът стигаше дори до равнината. Есента беше красива. Рисуваше с оранжеви и кафяви цветове по листата на дърветата, наслагваше багрите като шарки на килим. През нощта наставаше поразителна тишина. Чуваше се едиствено звънът на звездите. Те бяха толкова близо, че всеки можеше да си откъсне която поиска.

После идваше зимата. В началото снегът валеше на едри пухчета, които се топяха в дланите на децата, сякаш дар от самия Дядо Боже. След това ставаше мразовито и до декември преспите стигаха два метра. За три месеца пътеката към селото изчезваше. След което отново идваше пролетта.

Самотните къщи под билото ибитаваха трима братя с жените и децата си. Живееха съвсем простичко. Семействата им спяха в една стая върху вдигнат около педя пръстеник - нещо като спалня, долепена до изградената от кирпич печка. Никога не се събличаха докрай. Най-много да смъкнат потурите. Жените и момиченцата обикновено сваляха фустите си в преддверието и лягаха надиплени от домотъкани долни дрехи едва когато стопанинът духнеше газената лампа. През зимата се къпеха преди Коледните пости, през пролетта си миеха косите на Велкден. През лятото не излизаха от близкия вир. Оттам стопарнките пълнеха менците си, за да приготвят манджите. Друга вода нямаше наоколо. Тоалетна също нямаше. Каквото имаха да вършат, го правеха зад камарата от окосено сено и го заравяха в пръстта. Зимно време всичко изчезваше в огромните преспи.

Двамата братя гледаха петдесет крави. Живееха с тях, сакаш им бяха роднини. От време на време колеха по някое теле, но в общи линии наблягаха на постните манджи.

Единствено третия разполагаше с живи пари. Съвсем случайно преди години го взеха в железниците, където работеше по ремонта на релсовия път..."

Не ми се пише повече! Явно е имало талант това момче![smile]

[beer] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: white   
Дата:   22-05-08 22:27

Бъди сугурен,че ще излязат още доста "Последни" книги[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Vinsent   
Дата:   23-05-08 07:51

Всъщност понапреднах в книгата. След началото тя е в стила на предишните му книги. Т.е. нищо ново. Ново е, че героите са с измислени имена, а не така директно, както до сега.


Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Chitsujo   
Дата:   23-05-08 08:17

СЛед дъжд качулка общо взето. Имам книгата и ще я прочета, но сега чета "Стъклени съдби" от друг БГ автор - Людмила ФИлипова (дъщерята на Гриша Филипов)

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Amigo   
Дата:   23-05-08 08:25

абе вий що не си четете уроците, ми се занимавате с мутренска литература [cool] [smilie6] аз пък чета по-интересни работи [smilie6] [smilie8] [smilie6] по цял ден досиета на пациенти, какво ли не прочитам [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-05-08 08:28

zahar4e написа:

> Пуснали ли са я вече?
> Найстина жалко - в България някой да каже истината може да му
> струва живота!
> Ама на него защо му трябваше да ги пише тея книги, детенце си
> има все пак.

Захарче, а ти какво очакваш? Та той Е БИЛ (или може би без бил?) един от тях. Мафията не търпи "певците". Тя се прочиства от тях. Ако той си е мислел, че уж под прикритието на книги, може да извади на бял сват тези неща и да му се размине - ми той е бил глупак.

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Lalinda   
Дата:   23-05-08 11:58

За мъртвите - или добро, или нищо.

Хм, не знаех, че някой у нас използва думи като "домотъкан", в главата ми си седи на руски... У нас май само Хайтов я е използвал, между другото...

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: explorer   
Дата:   23-05-08 12:43

Коя точно му е последната книга? Аз съм чел книгите му за СИК - преди съм го казвал и ще повторя, той не беше никакъв писател. Но за това, което е написал е необходима много смелост, евала за което. И благодарение на книгите му знаем какви мизерни нещастници са тези, които днес се фукат с Бентлита и Ламборгинита, и никога няма да забравим от къде са тръгнали. Мафиотските "босове" и всички боклуци от обкръжението им, вкл. политици, чалга певици и т.н. се опитваха да създадат някакъв ореол на величие около себе си, но книгите на Стоев ги осъдиха на вечни подигравки и заслужено презрение.


Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-05-08 15:19

Lalinda написа:

> За мъртвите - или добро, или нищо.
>
> Хм, не знаех, че някой у нас използва думи като "домотъкан", в
> главата ми си седи на руски... У нас май само Хайтов я е
> използвал, между другото...

Ами за мъртъв мафиот.... Защото според мен бивш мафиот няма. А добро за тази категория не мога да кажа, нищо също... Според мен да се говори, че е писател, а и да се сравнява с Хайтов.... Просто е бил достаъчно умен и се е сетил или са му подксазали, че ако опише тези неша в книги, може да изкара добри пари. Ние българите обичаме да гледаме в канчето на другия, вярваме на слухове и когато излезе нещо с трохичка истина, за то ва кой и как си е изкарал парите, вече сме готови да велиачем автора. Не че книгите са лоши. Не съм ги чел, но предполагам, че заради тематиката, която интересува хората, както и това, че са в тях едва ли се обръща внимание на птичките, тревичките и пчеличките на мястото на действието (т.е. липсват описателни пасажи, или са малки), а на самото действие, те се четат по-бързо. В този случай тудно се долавя слабостта в художествено отношение на самото произведение. А да се мисли, че използвайки истински имена и да се разказват истински случки от този "бизнес" е опасно. И наистина, който си мисли, че ще му се размине, наистина не е много умен.

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Vinsent   
Дата:   23-05-08 15:26

Стига бе, NeDDRaG, подсказали са му как да изкара пари от писане на книги!? [smilie10]

Ми, на мен и да ми подскажат, надали ще мога да го направя, в смисъл да го направя качествено! [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-05-08 15:52

Винс, сигурен съм, че от художествена гледна точка ще се справиш не по-зле. Просто за твоите книги няма да има толкова читатели. Цитирам написаното:

Просто е бил достаъчно умен и се е сетил или са му подксазали, че ако опише тези неша в книги, може да изкара добри пари. .

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: explorer   
Дата:   23-05-08 19:11

Абе какви пари бе... колко пари ще спечели от продадени книги, това е смешно. Мнозинството хора нямат пари за хляб, та книги ли ще купуват... не знам дали издателя си е избил разходите по печатането дори.


Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: asahi   
Дата:   24-05-08 18:06

Няма да го учат творчеството му в училище, споко.



Винсент, за мен нали нищо не е писал?

Отговори на това съобщение
 Re: Последната книга на Георги Стоев
Автор: Lalinda   
Дата:   24-05-08 21:16

Защо, видях книгата да се продава миналата седмица по вестникарските сергии, явно (ще) се купува...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.