Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: lime-tree   
Дата:   24-08-07 11:55

Ами имам впечатления,че Samsung като цяло е много здрава марка.
Вече за фотоапарати не знам..коя марка не е хубава и коя е?
Мисля си,че всяка изкарва по нещо добро и по някой "боклук".
Направо се омеших..

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: zubo   
Дата:   24-08-07 12:13

всичко което е самсунг е добро освен апаратите.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   25-08-07 00:21

Това от твой личен опит или просто колкото да върви лафа го казваш?

lime-tree, 850 е по-добър от 1050. Каквото и да си вземеш, най-добре иди в магазина, пробвай обстойно моделите, които си си набелязал, премисли добре и тогава купувай. Доводи като "това не е фотографкса марка" ги пускай по периферната, най-често това е единствен аргумент на хора, които не разбират много и робуват на имена. Виж Фуджи F20 и Канон A560, те също са вариант в тоя клас.



Публикацията е редактирана (25-08-07 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: aldygreen   
Дата:   25-08-07 00:37

Ще ви кажа едно петъчно мнение: SAMSUNG S850 струва 369 лв и има 24 месеца! гаранция. Дори и да го фраснеш в земята, няма да те е яд чак толкова много. А ревюто на Бони показва, че апаратът е в състояние да прави перфектни снимки с ISO до 800 и има пълни ръчни настройки. Който иска повече, да си купува ДСЛР и да не мрънка.[smilie18] [smilie18] [smilie18][beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   25-08-07 00:47

"Който иска повече, да си купува ДСЛР и да не мрънка."

aldygreen [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: val2007   
Дата:   26-08-07 20:55

Драги приятелю d_ginev,
какво стана с твоя проблем с матрицата?
Колегата Стопчийски също не се обажда да сподели как вървят нещата и при него!
[smilie9]
Ако имате време - драснете 2 реда!
Мисля, че е важно за доста хора, които се двоумят около Самсунг-серията С800-850-1050... [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: kokotoo   
Дата:   28-08-07 14:05

аз имам s800 и вече година цъкам с него няма грижи и за тея пари [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   28-08-07 14:10

Този апарат ползва същата 1/1.8" матрица на Сони, както и много други марки в тоя клас- Сони, Никон, Канон, Пентакс и т.н. Не би трябвало да има разлика в количеството на хот пикселите в сравнение с останалите марки с тази матрица.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: val2007   
Дата:   29-08-07 12:10

Не съм се съмнявал и за миг в изводите на БОНИ за "Самсунг S850", а няколкодневното ми "скитане" из дузина американски, английски и руски сайтове и прякото "опипване" на конструкцията окончателно затвърдиха отношението ми към този модел... Показателно е, че в някои сайтове се цитират изводите на БОНИ, май имаше дори части от тестовете... Явно българският Фото-форум е уважаван и се следи внимателно в различни точки на света...
Стана и съвсем ясно, че не съм единственото "буриданово магаре", раздвоено между <Canon PS-A630> и <Samsung S850>. При мен дилемата вече се реши - след щастливия случай да пощракам известно време и с двете камерки, везната ми се наклони повече към Самсунг S850. И то не защото го смятам за нещо повече... Може и да е субективно усещане - но ми легна по-добре на ръката, струва ми се че работих доста по-оперативно с него, отколкото с Канона...
Е, мисля, че и процесорът на корейците съвсем не е за подценяване. При дългия фокус не забелязах дразнещи аберации, дори при най-якото увеличение...[smilie24]
Много ми допадна и тази сочност и брилянтност при детайла и цветопредаването... С една дума, потвърди се максимата - "свойто си оче - баш Инспекторче..."
[shtrak] [shtrak]
А Канонът наистина е Голяма работа, но започвам да си мисля, че е силно надценен в този клас и цените му са пренапомпани... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: acida   
Дата:   13-09-07 21:39

И аз имам проблем със 2-3 изгорели пиксела при всякакви експонации. Да го давам ли на ремонт и въобще дали ше се навият да го ремонтират?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   13-09-07 22:39

Ако ти са проблем нищо не пречи да се пробваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: acida   
Дата:   14-09-07 17:25

Ми питах в сервиза казаха да го занеса. Изглежда това е масов проблем на иначе чудесния апарат.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Кирил   
Дата:   14-09-07 19:55

На матрицата Sony, както е уточнил Бони [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: acida   
Дата:   14-09-07 21:22

http://i.data.bg/07/09/14/559293_orig.jpg - линк към снимка с проблемните пиксели - 11 на брой оградени с червени кръгчета. Снимката е на 1600 аса и 2 секунди експонация. Някои не са толко фрапиращи, но има други които се виждат винаги и са дразнещи. Нека все пак специалистите си изкажат мнението дали са толко зле нещата, че да го приемат за гаранционен.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   14-09-07 21:25

Ивинявай, но на 1600исо и 2 секунди аз ще ти покажа не 11 , а 111 хот пиксела от нов ДСЛР ако шумоподтискането му е изключено! Това са хот пиксели, а не изгорели.
Проблем има ако се виждат много хот пиксели на нормални експонации при нормални светлинни условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Стоев   
Дата:   14-09-07 21:37

(бря как се точи Тема по половин година...)[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: acida   
Дата:   14-09-07 22:17

Ами Бони виждат се някои, особено има един по-голям в лявата част който винаги се вижда. Става доста гадно като примерно снимам хора и тоя пиксел се загнезди на някой в окото като ечемик.

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: raidera   
Дата:   02-10-07 20:06

И аз имам тоя пущинак S850. Ходих да го рекламирам заради един бял пиксел които се вижда при всякакъв режим но най много се забелязваше на снимка на тъмно(ISO 50). След като си изчаках законовият срок от един месец (обадиха ми се да си го взема в последният ден [smile] ) си го изпробвах и какво да видя радост вместо старият 1 пиксел се виждат цели 3 и на всичкото отгоре има още няколко които не са бели а са сини. Отивам пак в сервиза и ми казват че това са били горещи пиксели. Все пак са ми сменили CCD-то и явно са сложили някоя втора употреба защото това CCD е по калпаво и от оригиналното. От сервиза ми казват че всеки апарат имал горещи пиксели, дали това е така не знам. Издадоха ми протокол че работи в границите на нормалното за този клас, въпреки че им казах за "допълнителните" пиксели от "новото" CCD. И сега се видях в чудо не искат пак да го вземат да го оправят(развалят) отново. Аз реших да проверя дали еди нов такъв S850 има същите проблеми. Отивам на Техномаркет и искам да ми дадат да разгледам същият модел и какво да видя, също има поне един пял пиксел при всякакъв вид снимане(поне толкова забелязах) и си викам това си е така. Хайде един се ядва ама 3.
Ето и снимката която направих http://raider-el.hit.bg/images/SS850351.JPG, тя е с Av:F2.8; Tv:1/30s; ISO:50. Всичко което се вижда на нея(различно от черно) се вижда на всяка снимка която направя.
Каква е поуката не носете фотоапарата на сервиз заради 1 бял пиксел!!! Ще ви го върнат с повече.
Някои може ли да каже какво да правя да го давам ли пак на сервиз(ако го вземат)???

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: titon   
Дата:   03-10-07 15:25

и аз да се намеся в темата с едно питане :) Чудя се между Fuji F20 и Samsung S850, като за джобна сапунерка, която да е постоянно под ръка, и ще се използва за снимки за семейния албум (събирания, пътувания и т.н.)

В Самсунга ми харесва стабилизацията и повечето оптичен зуум, във Фуджито - малкото шум при високо ISO.

Някой може ли да сподели как са цветовете и качеството на картинката при тези двата модела?

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: vladihg   
Дата:   03-10-07 20:11

Характерно за всички модели на Самсунг е че колорита им има леко зеленикав нюанс, докато Фуджи отиват леко в другата посока на цветния спектър - червеникаво-кафявата гама.Всички тия особености са лесно поправими в постобработката на снимките. Аз 5 години ползвах 3 мпх Самсунг С360 и тая година като реших да "се ъпгрейдвам" минах през 8 различни модела камери 7-8 мпх на Кодак, Сони, Олимпус, Канон докато най-накрая намеря апарат който превъзхожда моя старичък Самсунг по детайлност и рязкост на изображението.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: Тед   
Дата:   03-10-07 20:42

Хапарата е пълна трагедия.
Извинете ме за мнението....

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: ion4ev   
Дата:   05-10-07 12:15

"Хапарата е пълна трагедия.
Извинете ме за мнението...."

От мнението ти нито се разбира дали си собственик или само си чешеш езика(пръстите), нито се разбира какво точно не харесваш в апарата? Обоснови се! Апаратчето е прекрасно за парите си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: prism   
Дата:   26-11-07 10:59

[smilie2] За съжаление и при мен нещо почна да става беля. Вчера забелязах появата на нередовни пиксели по матрицата.
Ето кроп от снимка с ASR в реални условия:
https://photo-forum.net/static/forum/2007-11/qnra9920.JPG
http://store3.data.bg/ribeiro/SS850013.JPG


И на тъмно:
https://photo-forum.net/static/forum/2007-11/neny4544.JPG
http://store3.data.bg/ribeiro/SS850023.JPG


На дневна светлина(май) го няма това нещо:
https://photo-forum.net/static/forum/2007-11/utqz6668.JPG
http://store3.data.bg/ribeiro/SS850024.JPG


Оградил съм проблемните области. Това в случая горещи пиксели ли би трябвало да са? Нещо ми е неясно какво става, преди въобще нямаше такива проблеми [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: wine_lover   
Дата:   26-11-07 17:59

я снимайте синьо небе и покажете да видим каква ви е снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Samsung ме изненадаха приятно..
Автор: boni   
Дата:   26-11-07 18:02

Това е най-вдиганата тема за всички времена:)
Това което сте показали са хот пиксели. При снимане на тъмно, по-дълги експонации и по-високи чувствителности ги имат всички апарати, включително и дсрл-ите.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна