Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: ачо   
Дата:   17-10-06 01:59

Имам усещането , че нещо май аз съм окьоровял... До скоро снимах е лентов апарат и когато използвах Пол. филтър всичко си беше наред...През обеткива виждаш ефекта.. От скоро снимам с Панасоник ФЗ20 и изобщо немога да видя на дисплея дали има някакъв ефект от този филтър... не мога да го усея..Някой може ли да ми даде съвет.....?

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: Damajanoff   
Дата:   17-10-06 02:22

ми... че то май никой не си сее апарата [smilie5]
инак... виж как излизат на талаеизията като си ги качиш направи си филтроснимка и антифилтроснимка.. тогава сравнявай [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: stesla   
Дата:   17-10-06 05:07

ачо едно е окото , а друго диснлеичето, преди да навиеш полара виж на око къде ти е желания резултат.[[smile]А дуги номер е да си гледаш хистограмата, или въртеики гривната на полара ,и периодично на полуспусък да проверяваш експозицията. Обикновенно наи - ниската скорост която засечеш докато въртиш гривната е с наи-добър ефект. Пробваи[smilie24]



Публикацията е редактирана (17-10-06 05:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: kirilius   
Дата:   17-10-06 05:12

Аз имам Panasonic FZ20 и нямам проблеми с пол филтъра - вижда си се ефектът нормално.

Може би не ти е достатъчно силно изразена поляризацията, може и да не си му свикнал, може и двете...

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: stesla   
Дата:   17-10-06 05:25

kirilius,не е до модел на апарата ,понякога не се виждо добре ,и аз съм го усещал на свои гръб, а понякога цвеновето иснлуват докато въртиш,различно е.Но определено няма да се вижда така,както приз оптичен визьор.



Публикацията е редактирана (17-10-06 05:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: ачо   
Дата:   17-10-06 06:17

През оптичния визьор си нагласяш много по-лесно и по-точно поляризацията... дисплея много лъже..., въпреки че със Сони 717 няма такъв проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: simbon4o   
Дата:   17-10-06 08:05

на дигиталка е малко по-трудно, понеже дигиталката мигом променя експонирането и разликата се забелязва само в определени ефекти. Гледай небето като стане по-тъмно и синьо и ако има силни рефлекции в обекти(листа, вода, керемиди, метал и т.н. те се променят когато си сложил ефекта на полара където трябва [smilie5] на аналоговия апарат е като да гледаш през полара без да го слагаш на апарат. Дигиталките като стъмни полара компенсират и сдигат експонирането. Ако на дигиталката заключиш експонирането няма да има проблем да видиш по-ясно ефекта.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: 3DFEN   
Дата:   17-10-06 08:15

Като сложа филтъра на апарата го насочвам срещу някои автомобил. Гледам към предното или задното стъкло на колата , където са бликовете. Въртя гривната докато бликовете на стъклото намалеят до минимум. И е настроен. Нямам проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-10-06 09:36

Един съвет и от мен.
С ФЗ-20 пол. филтър си работи перфектно.
Проблемчето е, че автокомпенсацията на експонацията не ти дава възможност да направиш разликата.
Аз например фокусирам, задършам наполовина бутона на спусъка, като по този начин заключвам автокомпенсацията и най-накрая въртя пол. филтър за да получа желания ефект!
Опитай така.

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: serjy   
Дата:   17-10-06 19:53

Опитай с пълни ръчни настройки на бленда и скорост! Забелязва се много лесно така, особено ако следиш показанията за експозицията. [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Поляризационен филтър и цифров апарат....
Автор: ачо   
Дата:   17-10-06 22:58

Благодаря ви за съветите...днес си поиграх малко и горе долу започнах да схвашам...
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна