Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не ....
Автор: MAX-1   
Дата:   16-10-06 16:55

Как ви се стори таз годишния брои на Седмицата на фотографията в Пловдив .Какво бихте искали да видите следващия път,за да не биете напразно път ! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не
Автор: Стоев   
Дата:   16-10-06 20:35

Ми то май никой не е бил път напразно[ezik] [smilie21] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не
Автор: ss22   
Дата:   16-10-06 21:46

Претенциозно заглавие и ...нищо повече.

Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не ....
Автор: ivo   
Дата:   16-10-06 22:01

До момента съм видял само изложеното в Балабановата къща. Допаднаха ми черно-белите мултиекспозиции на румънеца. Стояха приятно и много графично, а от разстояние направо изглеждаха като литографии. На унгареца нещата от преди 50 години по-скоро ми направихя впечатление в контекста на старата приказка - "Първите паднаха в кърви - последните станаха първи". В последните 15 години ме върна репортерската изложба - точно показване на събитието, без допълнителен коментар - той просто не е нужен. Сръчни и колоритни бяха и портретите на оператора - сори, не помня имена, никой да не се сърди [smile] :) - приятно цветно петно на общия ч/б фон в Балабановата къща. Нищо потресаващо, но същевременно и доста приятни и различни изложби... (поне в тази къща). Какво очаквам да видя ли? Понякога искам да видя по-малко арт и повече фотография [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не
Автор: pmartinov   
Дата:   16-10-06 22:05

Иво [smilie24]

G O L D ! ! !

/честито новото стъкло [smilie24] [smile]/


Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не ....
Автор: Lalinda   
Дата:   16-10-06 22:44

И аз.
Галериите за фотография обикновено не излагат арт, защото хората, които ги посещават, не търсят арт, а именно фотография.

Срещите (за мен) са интересни най-вече с това, че НЕ ПОКАЗВАТ сайтова фотография...

Иначе, поне в София, често в галериите се вижда само това, което и тук, и то с никовете на сайтовите фотографи...[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не
Автор: karavelov   
Дата:   17-10-06 01:41

Мен ми харесаха нещата на Станислав Вош. Другите не чак толкова. На българските участници изложбите, по мое мнение, бяха пълен потрес. Единствено на Веселин Боришев изложбата ни отсрами, заслужава си да се види. Не стигнах до бг-прес фото и пловдив прес фото изложбите.

Многото фотографии накуп затвърдиха моето убеждение, че дигиталният печат не става все още за черно-бяло.

Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не ....
Автор: J0R0   
Дата:   17-10-06 11:36

Разгледах почти всичките изложби.
Харесаха ми нещата на поляка Станислав Вош, мисля че беше.
Не ми харесаха отпечатъците на нашите изложби.
Бяха на кофти хартия, с кофти принтери, личаха линии върху изображението, липсваха тоналните преходи и полутоновете.
Не ми харесаха портретите на актьори и известни личности.

Снимките от годините на промяната ме учудиха.
Не че са лоши снимки, напротив, но не схванах идеята да се показват такива кадри.
Ако идеята е била - един приятел има хубави снимки от преди 15 години в архива - лошо.
Ако идеята е - идат президантски избори, дай да посвирим на политическата струна на българина - още по-лошо.

Как се определя кои и какви снимки да бъдат изложени?

Как могат готови изложби да кандидатстват за показване?

Какъв е критерия една изложба да попадне на такова мащабно организирано събитие - на приятелски принцип ли стават нещата?

Изобщо няма гласност по това какви са критериите за подбор. А все пак събитието има претенциите да е от национален мащаб.

Като цяло е похвално е да има такива събития.
Още по-добре ще е ако стават не на регионален и приятелски принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не ....
Автор: Frida   
Дата:   17-10-06 11:42

Вош!!!! Страхотни неща!
Имаше и приятна изложба - ежедневието на София! Българската фотография не можа да се отсрами за съжаление. Тъжно е да се гледат некачествено изкопирани неща на домакините, а гостите да се появяват с перфектни копия. На Боришев беше хубава изложбата, но трябваше надписите да са до копията, а не на общ списък в началото - никой не помни списъка и не може да тича по стълбите надолу да види това в кое село беше ...

Като цяло интересно и ползотворно ми беше .. не съжалявам че пропътувах пътя до Пловдив. Дано догодина българските фотографи да се представят по-добре. [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За седмицата на фотографията .... какво видяхте .... кое ви хареса и кое не ....
Автор: icikonti   
Дата:   17-10-06 13:26

Аз пак пропуснах събитието!Много съжалявам за което, но живота било това което се случвало , докато ние правим планове за бъдещето...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна