Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Снимка за критика
Автор: sipey   
Дата:   16-10-06 16:31

Искам да попитам експертите, как бих могъл да подобря тази снимка.
Виждам че повечето пейзажи тук са с много голяма сатурация, но на мен нещо не ми се получава този ефект - или става много червено, или стои неестествено (или и двете).
Ще се радвам да споделите някои фотошоп трикове в този смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 16:33

Най-добре като направиш нова [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie8] [smilie8] В интернет има трикове за фотошоп колкото искаш [cool][cool]



Публикацията е редактирана (16-10-06 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 16:36

Като за начало си оправи хоризонта, че е доста крив. Естествено е прекалената сатурация да изглежда неестествено. Тая снимка вече си е с бая сатурирана и без друго. Облачно ти е небето и затова нямаш контрастни цветове (нямаш синьо). Като цяло не ми харесва снимката - лошо е кадрирана(хоризонта цепи на 2, заслона е в средата, езерото е отрязано и от двете страни) и няма интересни обекти в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: didesignbg   
Дата:   16-10-06 16:38

на първо място преди да качваш снимки във фф, а и в интернет въобще във фотошоп меню едит--конвърт то профил--сРГБ....

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: nsirakov   
Дата:   16-10-06 16:56

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/lidi8423.JPG
https://photo-forum.net/image_remakes/nsirakov_1161006881_dfg.jpg



Wmyknah redakciq...

3 слоя - работиш със селектив колорс - единия позеленяваш за планината, другиа посиняваш за небето и водата, а треитя червен за земята - после с гумата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 17:00

sirakov, я вземи направи един курс по шопинг [smilie3] [smilie8] [smilie8] [smilie5] [smilie5] [beer] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Gen   
Дата:   16-10-06 17:03

Грубо казано бих направил 4 отделни слоя:
-за тревата - в зелено
-за езеторо - дълбоко синьо
-за планината - може би такава каквато си е
-за небето - небесно синьо

След това ги наслагвам и с мека четка от всеки слой вземем това за което съм го предназначил.
Изостряне с Unsharp.
Заръмняване на краищата (Винетиране)
Подходяща рамка
... и готово

Хайде сега ти сам - и да покажеш какво си направил :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 17:05

Мдааа, изкуството на снимането отива у сопата [cool] [smilie8] [smilie8] [smilie6] [smilie6] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: sipey   
Дата:   16-10-06 17:06

Сираков, благодаря много за редакцията.
Хоризонта го оправих, сега ще пробвам с цветовете какво ше стане.
За кадрирането си взимам бележка да не режа другия път от двете страни [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 17:11

Абе хора, погледнете снимката
1 - небето е облачно, ако го посините ще посините и облаците, от което няма файда - няма да стане по-бистро и красиво
2 - скалите определено не са зеленикави като в редакцията на сираков
3 - дълбокото синьо в езерото няма да подобри нищо, защото езерото в тоя метеорологичен момент хич не е синьо - просто липсва синьото небе, което да направи водата синя
4 - тревата хиоч не ми прилича да е зелена. На мен това ми прилича на снимка от съвсем скоро, което значи че тревата е доста пожълтяла.
Ако човека направи тия неща които му препоръчахте - гаранция че ще се получи манджа с грозде.
Не може да очаквате че от всеки кадър ще излезе нещо. В неговия случай - не може да излезе нищо по-добро, по простата причина че не шопа прави кадрите, а метеорологичните условия и правилния ъгъл. Шопа само може да корегира несъвършенствата на фотоаапрата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: nsirakov   
Дата:   16-10-06 17:21

ако дадеш White в слектив колорс и там плъзнеш Черното на (-) и после дадеш БЛУЕ и ЦЪАН и дадеш черното на + хем небето ще е синьо, хем облаците бели - изпитано е

с плъзгачите на магента и циан в жълтаия сектор и в червения сектор можеш да сменяш тревата от жълта в сочно зелена - и това е изпитано...

водата - ако има вятър няма отражения - ако няма вятър - има...

Таак че ако човекът направи това дето съм му казал ще получи снимката ми в редакцията.. а не манджа с грозде...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: darksorrow   
Дата:   16-10-06 17:23

тая снимка относително много лесно може да се коригира...

сега излизам, ако имам време довечера може да пусна и мой вариант за спорта. иначе сираков предложи нелошо нещо, според мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 17:30

Аз говорех за съветите на ген. Иначе твоята редакция е по-добре, но не е с реалистичен цвят. Скалите в далечината изглеждат доста зеленикави, а те не са такива реално. Ако снимката е скорошна, тревите са пожълтели доста. В случая с небето - в това небе няма ясно изразени бели облаци. Има една сиво-синкава маса с различна плътност. Водата винаги отразява, само че като има вятър отражението е по-чисто, иначе е накъдрено. Важното обаче е че цвета на водата в местата където няма отражение на хълмове се определя от цвета на небето. Ако небето е облачно и сиво, няма да видите синя вода.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Amigo   
Дата:   16-10-06 17:42

sirakov, а отраженията как се правят [smilie11] [smilie11] [smilie8] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: icicle   
Дата:   16-10-06 17:43

ха !

От критика на снимка стана онлайн курс по фотошоп

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 17:45

Не че съм на ти с Шопа, боря се с него.Ето една редакция от мен. Значи небето съвсем леко го пипнах - няма инфо за повече. Получиха се и jpeg artefact-и при компресията.

https://photo-forum.net/static/forum/2006-10/mcxs7955.JPG
http://www.picsbg.com/uploads/6449718d86.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 17:45

стига сте правили, оставете на фотоапарата тая работа. Като не се е получила снимката не я зорете, от трици мекици не стават, ако ще и най-добрата точилка и тиган да вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 17:48

Тед , толкова си пресинил езеото, че изглежда свръхнеестествено. В най-близкия край направо на лилаво блъска, да не говорим че и камъните в близкия план и те са сини. Освен това долната част е прекалено недоекспонирана.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 17:49

приемам че е сутрин рано :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: icicle   
Дата:   16-10-06 17:53

прав е ithilien - фотошопа може да направи една хубава снимка по-хубава, не повече [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Тед   
Дата:   16-10-06 17:55

Аз колко пъти повтарям - Фотошопа Ви е Фотолабораторията. Ако не искате лаборатория - не бъзикайте кривите.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: tonevjr   
Дата:   16-10-06 17:55

Ето едно преди и след от мен.
Снимката много ми хареса,просто липсва малко контраст и както виждаш палатката която не е излишна,а си е много на място се губи което не ми хареса!Иначе цветовете и композицията са добри!Затъмнил съм малко небето и с малко играна на сенки по предният план(на нов леър с 50% сиво в софт лайт) и накрая малко лайтинг ефектс отново с горе споменатия леър!И малко ъншарп![smile] Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: ithilien   
Дата:   16-10-06 18:03

tonevjr , ще ме умориш от смях [smilie18] [smilie18] "палатката" [smilie18] [smilie18]. Въпросната палатка е заслон тевно езеро. Не знам де видя добра композиция и цветове. Кое е добро на композицията - центрирания заслон или хоризонта делящ на 2. Цветопвете са доста еднообразни, защото е облачно.
Не знам защо някои хора си мислят, че пейзаж се прави с фотошоп - за пейзажа има няколко важни неща - композиция, метеорологични условия и гледна точка. Няма ли едно от тия неща ако ще и 50 часа да работиш снимката в шопа, пак няма да стане добър пейзаж.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: Wildkid   
Дата:   16-10-06 18:07

Смени небето [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимка за критика
Автор: tonevjr   
Дата:   16-10-06 18:12

Първо не ми дреме какво!Дали е палатка или заслон,от малката снимка не си личи,а не знам!Второ това не тие центаралният обект,а езерото и каманите който са си точно на място!Снимката не е натруфена,няма излишни елементи,и т.н.Не знам дали си чувал но пейзажи стават и по убяд когато светлината ти е точно отгоре и липсата на много облаци не пречи изобщо в случая!Цветовета са си на място защото са естестевени и допринасят за отмосферата,която в този кадър е суха!А относно шопа не избиваи комплекси,че не знаеш какво може и не го изпозваш!Ако щеш питаи и най-добрите фотогарфи като Ансел Адамс който го удобряват!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна