Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: iribarev   
Дата:   15-10-06 23:36

Моля, помогнете в избора: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM ? С първия съм снимал, но сигмата никога не съм я виждал. Някой има ли опит и с двата?

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: Стоев   
Дата:   16-10-06 00:13

На какви цени ти идват? То избора обикновено е според джоба[smilie5] [shtrak] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: iribarev   
Дата:   16-10-06 00:27

Сигмата - на около 1500 лв, а Канона на около 1100 лв. Но да речем, че цената не е основния критерий...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: danny_falin   
Дата:   16-10-06 00:29

като постоянно четем, че от сигмите 2 еднакви няма мисля, че бих заложил на сигурното качество в този избор

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: Стоев   
Дата:   16-10-06 00:50

Ако 35% у цената не е критерий на такива суми...[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: Rosh   
Дата:   16-10-06 08:42

И аз се чудих, но като пипнах в магазина двата едновременно, вече нямах съмнение, че ще е канон. Светосила 2,8 е добро нещо, ама пак трябва да е канон. Ако ще снимаш предимно портрети, които много-много не мърдат и не те смущава теглото над 2кг(заедно с тяло) - сигмата е по-добра. Но ако искаш да използваш обектива за всичко(където ти стига светосила 4) и да не ти тежи - тогава канон.
Аз избрах канон при условие, че сигмата беше само със 100$ по-скъпа[smile]
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: fastman   
Дата:   16-10-06 10:26

iribarev Аз пък избрах сигмата. Само че новата версия - с Макро на края. Мин. фокус на 1 метър. Има разлика в скоростите и ф- дофа м/у ф4 и ф2,8. Сигмата определено е по-универсалното решение. Какви са и предимствата според мен:
- светлосилата ( най-голямото )
-определено има по-наситени цветове, много сатурирани , контрста същия.
-черния цвят ( прави ме по-незабележим )
- има малко топли цветове, за мен това е готино, за теб може би не
-идва си със скобата за статив ( които е много скъп при Канон )
-има готин сенник ( куул )и не лоша чанта.
недостатъците:
- много тежи наистина ( колкото канонските 2,8 )
- не е Канон, тоест не е куул
-вероятно Канон-а има по-бърз фокус, но силно се съмнявам да го почувстваш практически
Сега, чел съм много ревюта. Според най-уважаваното за мен сигмата е по-мека от канона само на 200мм. В останалите дължини е по-добре уж. Ама туй да ти кажа са глупости, не гледай такива неща. Ти си помисли дали дори на 200мм- ти с Ф4 и по-ниска скорост от ръка,аз с ф2,8 на по-висока скорост-кой практически ще изкара по-рязка картина[smilie7]? А при портретите наистина е по-добре да имаш по-плитък доф. То не случайно Канон 70-200/Ф2,8 струва почти двойно нали.
Не се подвеждай по-постове ( без да искам да обидя някого )2 сигми еднакви няма, абе сигма и т.н. Всички сигми се правят в Япония. Колко човека имат скъпи сигми тук във форума? Мога да ти посоча ревию кадето точно за 4/л казват-" ако намерите добро копие"-или нещо подобно беше.
The Canon EF 70-200mm f/4 USM L is a very harmonic package combining exceptional build quality with an excellent and very even optical performance throughout the range. Adding an EF 1.4x II only results is a slight loss of quality which is remarkable for such a slow speed zoom. And even better the price tag of this lens is amazingly low [smile] for what it offers ... or to be precise: what it can offer. Unfortunately the quality of the two tested samples varied quite a bit which is a little disappointing especially regarding the L designation. So if you can get a good one the EF 70-200mm f/4 USM L can be highly recommeded[smile]

Такива сигми са имали Джъмбо, сега Борисов и още, ама не поня точно.
Освен това новата ( моята ) има подобрени , абе някакви по-скъпи стъкла вътре.
Накрая моят искрен съвет:
Иди намери ги някъде и 2-те и сам прецени. Не взимай нито Канон нито Сигма без да тестваш!



Публикацията е редактирана (16-10-06 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: danny_falin   
Дата:   16-10-06 10:43

грехота е за толкова пари да не си вземеш Л-че
някак все ще ме чегърта мисълта, че снимките щяха да са една идея по-добри ако бях взел Л-а а не сигма.
поне аз не бих направил този избор
виж ако сигмата беше 600 а канона 1100 можеше да я тествам, но при тези цени апсурд, канон си е канон и то Л :)
поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: fastman   
Дата:   16-10-06 11:04

Нещата ще придобият сега характер като Канон си е Канон, Никона е по-кофти и обратното.[smilie5]
Ако не знаеш какво правиш -вземи канона, че после като изкараш едни мазни ще те човърка[smile] . После пък като придобиеш опит, друго ще те човърка... То така сме всички.
Във всеки случай не очаквай кой знае какво и от двата, особенно в началото де [smilie6].
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: fastman   
Дата:   16-10-06 11:14

Канона ще ти даде нужната увереност, а именно че грешката е изцяло в теб[smilie5] .
Така ще подобриш техниката си и този обектив ше започне да те ограничава, но ти вече ще знаеш какво точно да вземеш тогава.
Защо не попиташ някой наистина опитен фотограф. Професионалист -задължително. А най-добре го вземи с теб в магазина. И двата са добри, но ги тествай задължително и то с тялото на което ще работят!!!
Успех![beer]
Оказа се , че има сигми ментета[smilie10] !
Всички оригинални се правят само в Япония и точно това трябва да пише на обектива. Задължително сръвни серийния номер с този на гаранционната карта- имало такива случаи!



Публикацията е редактирана (16-10-06 11:30)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: iribarev   
Дата:   16-10-06 20:50

Fastman, благодаря ти искрено за мнението. Наистина е много полезно за мен. Ще се опитам да тествам сигмата, ама откровено казано все още не съм я намерил никъде налична. [smilie11] След 2 седмици ще пътувам до Истанбул и може би тогава...[shtrak]



Публикацията е редактирана (16-10-06 20:51)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: Стоев   
Дата:   16-10-06 21:16

В Истанбул само тествай, но сакън не купувай стъкла и тела - скъпо е!
И не гледай стативи, че може да си вземеш нещо вместо обектив... (добра цена имат, също и на филтри и аксесоари)[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: CANON 70-200 / 4L или SIGMA 70-200 mm 1:2.8 APO EX DG HSM
Автор: iribarev   
Дата:   18-10-06 09:35

Уау.....[smilie10] [smilie19] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна