Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: lifelover   
Дата:   07-10-06 21:15

Здравейте фото-фенове!
Спрял съм се на двата фотоапарата Canon S3 IS (6Mpix, 12x) и Sony DSC-H5 (7.2Мpix,12x) след дълго чудене, разглеждане, сравняване, снимане... но все още не мога да взема окончателно решение:(
Canon-a има доста възможности за настройка, но за сметка на това Sony-то прави доста по контрастни и кристални снимки... Цената на Канон-а е със 150лв. по-ниска от тази на Сони-то от мястото от което ще го взема, но въпреки това Сони-то прави по-радващи окото снимки:( Пропуснах да отбележа, че съм съвсем обикновен любител и за СЛР не може и да става въпрос[smilie9] До сега бях със друго Сони 7.2Мпикс, никога почти не съм снимал на 7.2 ,а предимно на 3 или 5, така или иначе и двата модела, на които съм се спрял имат 6Мпикс, което е напълно достатъчно поне за мен:) Въпроса е че съм свикнал до някъде с менюто на Сони, а Канон-а е почти непознат за мен:) Прочетох доста във форума и за двата фотоапарата - писани са и добри и лоши неща, но сега когато става въпрос за избор: Как смятате вие? И въобще как са двата модела? Кой е по-проблемен що се отнася до гаранция?
Кой да си взема?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: Neli78   
Дата:   07-10-06 21:27

предимно на 3 или 5?
тогава защо не Н2?
на доста по-ниска цена е и прави същите "радващи окото снимки" като 5-цата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: Шморхи   
Дата:   07-10-06 21:34

Ами аз си играх един ден с такова Сони в Техномаркет и не съм сигурен, че ми харесва повече от Канон-а(имам такъв). Което и да вземеш, няма да е грешка, но лично аз съм за Канон-а. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: simbon4o   
Дата:   07-10-06 21:38

на тия пари или Н2 или FZ50 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: surg   
Дата:   07-10-06 22:26

Canon S3 IS

vij i tuk
http://www.videozona.ru/photo_tests/reviews/CanonS3IS/CanonS3_page00.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: surg   
Дата:   07-10-06 22:27

i tuk
http://www.videozona.ru/photo_tests/reviews/SonyH5/SonyH5_page08.asp

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: didesignbg   
Дата:   07-10-06 22:55

щом можеш да вземе канон с3 със 150 лева по-малко не се замисляи въобще.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: lifelover   
Дата:   09-10-06 02:59

А какво смятате за подръжката, консумативите и въобще чуват ли се някакви отзиви за сполучливостта, имам в предвид здравината...или при кой от моделите се налага по-често гаранционен сервиз? Предполагам тук мнение могат да изкажат предимно хора работещи в големите магазини за техника и би трябвало да имат наблюдение кой се връща повече за гаранционно обслужване? Знам,че това е техника и не може да се отговори еднозначно, но все пак какви са наблюденията ви?!?!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: Neli78   
Дата:   09-10-06 08:06

soni i canon li?
не се връщат
питай в някой сервиз
Лично на мен IS серията не ми харесва и бих предпочела сони Н2

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: smilda   
Дата:   09-10-06 11:53

След близо 2 месеца размисли и страсти по същия въпрос се спрях на S3. Субективното ми мнение е, че Сонито е по-удобно в етапа на композиране на кадъра поради по-добрите визьор и дисплей и може би с една идея по-ергономично. Канонът - малко по-бърз при включване, зареждане на светкавицата, време на сработване на автофокуса при проблемно осветление и брой последователни кадри в секунда. Има и някои екстри като въртящ се дисплей, доста прилично видео с отделен бутон, стерео звук и възможност за голяма снимка по време на клипа, ефекти като смяна и подсилване на цветове, черно-бяло с един единствен цвят, интервалометър, диктофон и др., които обикновено предизвикват снизходителни усмивки сред професионалистите, но лично аз не възразявам да са ми под ръка за всеки случай:).
Избрах Канона главно заради малко по-бързото време на реакция, а иначе като качество на снимките не намерих някакви впечатляващи разлики.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: simbon4o   
Дата:   09-10-06 13:53

точно в този форум е пълно с теми на развалени канони, не лъжете човека, не ме карайте да се заинатя да ровя с търсачката [smilie5].

Темата е обсъждана около 20 пъти поне.

ПС S3IS все още е на неприлична за възможностите му цена. FZ50 го превъзхочда по всички показатели и е очевадно по-добър(единствено дето клипа на канона се води стерео звука му).

Приблизителни цени:
S3IS - 950лв.
FZ50 - 1099лв.
За момента реална цена на S3IS на пазара би била около 800лв, но... канон БГ...[smilie5] [shtrak]



Публикацията е редактирана (09-10-06 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: Giorgio.K   
Дата:   09-10-06 18:46

[smile] ... бях точно пред същата дилема преди 4 месеца, но накрая след доста четене на отзиви по форумите и гледане на снимки се спрях на Сонито ... лично нямам голяма база за сравнение щото съм любител и преди снимах с един малък Pentax, и тук разликата е огромна ... през лятото направих към 1500 снимки и определено съм доволен от избора ...
Успех, каквото и да решиш ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: lifelover   
Дата:   10-10-06 03:10

Хм... и аз взех да клоня към Сони-то. Всички мои познати ми виакат: "Бе взими си Канон, Канон са марка за фотоапарати, не правят 100 други неща, както са Сони...", но нали тук все пак става въпрос за любителски фотоапарат:) а и макар прозиводители на много различна по вид техника, те са почти винаги сред най-добрите марки почти във всичко... като вземем това монитори, телевизори, лаптопи, озвучаване... а ето, че и във фотографията навлизат успешно... Аз до сега снимах с друго компактно Сони и като снимки съм адски доволен... Малко ме претисняват наистина коментарите за развалените Канон-и [cool] При Сонито не ми харесва това,че доста се маже снимката, когато се използва високо ИСО, докато при Канон-а го има шума, но май може да се пооправи с различните видове софт, но от друга страна несигурното ме плаши ... с тия повреди [smilie11]
Искам да видя още някое и друго мнение и ще реша окончателно![smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-10-06 08:25

най-големи шансове за поправяне в компютъра на снимката имат панасониците, по простата причина че шума при тях е подтиснат леко и оставя много детайли непокътнати. Канон особено S3IS маже яко, факт е че при него на 100 исо има повече детайл от на 50, направили са го за да е гладко на 50-те ама детайла се маже. Лично аз до 700лв бих взел FZ7 а над 900лв FZ50, в базара между другото често има FZ30(като моя) с оставаща гаранция и разни екстри на цени започващи от 700лв, имаше и 660лв [smilie10] което също е егати офертата!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: Jamess   
Дата:   10-10-06 10:00

Взимай едно Хитачи(HITACHI) и не се замисляй изобщо!Ко'й туй Цанон?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: smilda   
Дата:   10-10-06 10:34

Попитал Зайо Байо в колбасарския форум какво да си купи - сръбска наденица или Петрохан? Рекли му едните - Сакън, Зайо! Вземи си кренвирш или бахор, че са по-евтини и пак стават за ядене. А другите - по-добре луканка, филе или пастърма, по-вкусни са, по-ново производство, по-трудно се развалят, нищо че струват някой лев отгоре!
Седял Зайо и се чудел докога ще си остане на моркови и зеле...
(Всяка прилика с действителни герои от настоящия Форум е случайна и непреднамерена [smile])


Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: lifelover   
Дата:   16-10-06 02:54

OK но с това не ми помагаш особено да направя правилниЯТ избор!
За Панасониците не искам да коментирам, не ме обърквайте допълнително[cool]
Ще се радвам на още мнения по въпроса за избора между тези 2 модела, плийз!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   16-10-06 08:22


Имам S3IS.

Преди да го взема отидох и снимах в технополис с 3 апарата - Fz5, H5 i S3. Контролите на FZ5 не ми допаднаха (свикнал съм с канонското меню). H5 ми се стори много бавен апарат, вярно че има голям дисплей, но тоя дисплей какво да го правим ? Няма да гледаме телевизия на него. Както и да е де - фокусира много бавно при по тъмни условия, а това не ми харесва.

S3 - бърз фокус, бърз при реакция и снимане, 2,1 кадъра в секунда до запълване на картата, въртящ дисплей, удобни бутони за доста от фукнциите. Вярно - малко пиксели на дисплея и визьора. Обаче кой снима с ръчен фокус със сапунер ? Само ако насила трябва да укажеш безкрайност примерно, или да заключиш фокуса при серийни снимки за по-бързо снимане.

За мазането по снимките - гледах това което съм снимал с 3те - мажат еднакво с голямата баданарка.

Така че избора си е твой. Аз лично харесах Канона.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: TpEcHaT   
Дата:   16-10-06 09:54

bokluci [smilie23] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: danny_falin   
Дата:   16-10-06 10:35

бих си взел канона заради шашавия дисплей който може се върти навсякъде[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: The_Melon   
Дата:   16-10-06 14:50

Panasonic lumix fz7. Виж отзивите на бони за него

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   16-10-06 18:37


По-добре да се каже "Боклуци [smilie23] [smilie21]", защото "!@@%$@#$!!@#!@@#%$%!@$!@#%"

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: imitev   
Дата:   16-10-06 18:38


Шума на Фз7 е просто ненадминат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: uglyipl   
Дата:   16-10-06 21:01

И аз бях пред твойта дилема...преди време...чудих се Паналайка или Канона или Сони...Сонито отпадна бързо...сравнявайки Канона и Паната накрая взех Паналайката...и не съжалих...FZ3
http://uglyipl.com/gallery/photo.php?file=/Roses/_res/res_P1000531.JPG Това е снимано с FZ3, няма цветове ли ...що ли?Това, че сони фабрично са засилили цветовете нека не те заблуждава.Снимката която ти прилагам не е пипана, освен малко кроп...И за какво са ти 6-7 мегапиксела...за семейния албум?На принципа да има...или?Стабилизацията на Паналайката е по добра и от Сони и от Канона...
Ама...явно си фен на Сони...закупувай си един и снимай...пък после покажи и тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon S3 IS или Sony H5 - коя съпунерка да си взема?
Автор: lifelover   
Дата:   17-10-06 06:19

Абе пак почвате да ме навивате за Канон-а:) Знам,че е по-добрия,знам,че ще свикна и на неговото меню,знам,че има повече опции за настройка, ама какво да правя с това дето 100 човека казват,че много се чупели и има 20 теми за повредени Канони S2 и S3?
Днес пак бях в магазина,разцепих се от снимки и със Сонито и с Канон-а. Прави ми впечатление, че на исо 200 на "големия" дисплей на Сони-то се забелязва леко шум,представям си като сваля снимката на комп-а или използвам исо 400:) Вярно,че беше на алуминисцентна светлина, но не мога да кажа,че беше тъмно там:) Вярно на Канон-а е по-малък дисплея,но следа от шум не се забелязва до 400 исо :)
Срам не срам и това ще питам хората с S3-ки на Канона: Има ли възможност за поставяне на филтри,сенник и ако да какъв размер трябва да се търси. Аз не успях да видя външна резба на самия апарат има само вътрешна на обектива, но диаметъра е доста малък и не знам как може да се сложи сенник или филтър там?!?!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна