Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Архив
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 22:37

Въпреки, че К10Д, с който поснимах днес е предпродукшън и дори на част от бутните им липсват надписите, ще споделя някои впечатления, без да задълбавам в техническите характеристики.
Първо, сега като ги държа и двата с К100 в ръцете си, мога да кажа, че к10 е доста по-голям от К100 и доста по-тежък.Определено е не-по малко стабилен от 30Д примерно и си личи, че е в по-висок клас от останалите базови ДСЛР.Като солидност на тялото бих го сложил между Никон Д70 и Д200 (Д80 още не съм го пробвал)На някои това ще им хареса, на други, които предпочитат по-леките и компактни модели, не:)
Визьора е невероятен х95(като на Д200), голям, с истинска пентапризма.За ръчно фокусиране е супер.
Звукът от затвора е по-различен от този на К100Д, с някак си по-плътен звук, не бих казал че е по-безшумен...
Директния бутон за РАВ е голяма хитрост, а възможността за конвертиране в самия апарат си е полезна опция, позната от Олитата.
По менютата няма големи разлики от К100Д.
Автофокусът е уверен и бърз.
Стабилизацията е много добра !!! Сега ще пробвам усеща ли се разлика с К100Д
Относно качествата на картината - не мисля, че има някакви разлики с останалите 10мп с подобна матрица.Шумът над 400ИСО е по-висок от този на К100Д.Няма следи от никакво шумоподтискане. На високи ИСО доста напомня Сони А100. Обаче отчитам факта, че апарата е с доста бъгав фърмуер,на 50 и 100 ИСО баланса на бялото е ОК, но над 200ИСО полудява и въобще не може да се настрои.Преди снимах с предпродукшън К100 и после като пробвах редовната бройка имаше много голяма разлика.

Ето няколко кадъра в пълен размер, но не може да се вадят генерални заключения от ДЖЕПЕГ и то с бъгав фърмуер. Имайте предвид, че са снимани с китов обектив 18-55 от К100 .С тоя обектив на 10мп матрица чудеса не могат да се очакват като рязкост в 100% отворена картина, особено на макс отворена бленда. Кадрите имат Екзиф.

http://belfo.photo-forum.net/k10/IMGP0319.JPG

http://belfo.photo-forum.net/k10/IMGP0320.JPG

http://belfo.photo-forum.net/k10/IMGP0328.JPG

http://belfo.photo-forum.net/k10/IMGP0333.JPG

http://belfo.photo-forum.net/k10/IMGP0293.JPG

http://belfo.photo-forum.net/k10/IMGP0292.JPG


За мен основните достойнства на тази камера пред всички конкуренти в тоя ценови клас са - солидната изработка, невероятната стабилизация дори и с М42 обективи, чистенето на матрицата, влагозащитата и много полезния RAW бутон. Много фотографски мислен апарат...

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-06 22:39

Туш!!! [smilie10]

За ИСОто, особено.. [smilie10]



Публикацията е редактирана (05-10-06 22:40)

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Cristinel   
Дата:   05-10-06 22:40

Доживяхме [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: apollo   
Дата:   05-10-06 22:41

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: shadowhand   
Дата:   05-10-06 22:42

Cristinel сигурно вече се празни от кеф... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 22:42

darkosorrow, кое за исото:)

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-06 22:45

ми, честно казано, вижда ми се МНОГО нелогично да шумка повече на 400+ от к100д.

сега, не съм наясно дали при к100д има изобщо някакво шумоподтискане в РОУ, струва ми се, че не...

това (при изкл. подтискане) не е функция на фърмуеъра, което не ме навежда на кофти мисли относно финалната версия..

другото си е както си го очаквахме - готина конструкция, апетитно тяло и приятни функции [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 22:47

Кое е нелогично, напротив много си е логично, на еднакъв размер матрици имаш доста повече пиксели. И не говоря за РОУ, а за ДЖЕПЕГ, още РОУ не съм отварял...
Интересното е дали при еднакъв размер на картината и детайлност шумът в ДЖЕПЕГ е повече. Между другото к100 има доста по-силно шумоподтискане над 800, този буквално няма никакво...Мисля че ще поработят още по фърмуера, не ми се ще да си правя каквито и да е изводи от джепег файлове на висока чувствителност на този етап . Ще снимам и с двата на РАВ и ще видим как са нещата...



Публикацията е редактирана (05-10-06 22:50)

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: apollo   
Дата:   05-10-06 22:47

Стабилизацията как е спрямо К100Д... хайде малко снимки на ниски скорости...[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-06 22:48

опа, извинявам се, не загрях, че става дума за джпг, за мен това си е важен факт :)

чакаме и други фотки [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: darksorrow   
Дата:   05-10-06 22:53

boni, а някаква идея за нещо, което на мен лично ми е много интересно - дали при снимане в джпг качеството и детайлите са близки до тези в РОУ, или е по-скоро като при ДС/ДЛ, където определено има резон да се снима в некомпресирания формат.

при к100д не знам как е, затова не мога да направя сравнение?

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: apollo   
Дата:   05-10-06 22:55

Интересно дали към достойнствата пред останалите конкуренти Бони ще добави и качеството на изображението...[smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 23:00

apolo, за качеството на изображението ще споделя като отворя няколко РАВ файла. Сега в момента снимам с К100 и К10 на РАВ на 1600ИСО. Ако успея да отворя РАВ-а на к10 ще покажа разликите.

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Cristinel   
Дата:   05-10-06 23:02

Чакаме [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Amigo   
Дата:   05-10-06 23:05

Мдааа, снимките нещо... [smilie2] [smilie8] [smilie11] и обективът нещо... [smilie8] [smilie8] [smilie6] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Cristinel   
Дата:   05-10-06 23:06

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 23:42

Не става, не мога да отворя РАВ от к10....

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Cristinel   
Дата:   05-10-06 23:49

Е нали този РАВ е в DNG [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: dekov   
Дата:   05-10-06 23:52

Има едно нещо ново, което ми беше интересно при този апарат,когато го взех в ръцете, автоматика при която избираш точно определена бленда и скорост с цел желан разултат и апарата избира ИСО то автоматично.


Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 23:52

Има опция да пише в DNG ама не работи. Абе изобщо, много е бъгав предпродукшъна, става само за общо усещане и впечатление, няма смисък да го мъча за друго. Ще чакаме редовния модел.

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 23:53

Деков, да това е ново за Пентакс, ама Никон Д70 също си го е имал винаги...

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Cristinel   
Дата:   05-10-06 23:54

[smilie2] - Кога се очаква?

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: dau   
Дата:   05-10-06 23:56

Бони с какво се мъчиш да го отваряш?

само с ФШ ли?

Пентакс нямат ли си фирмен софт?

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: Cristinel   
Дата:   05-10-06 23:58

Ами снимките тук са с Пентакс К10Д и версия на фърмуеъра 1.0 [smilie10]

http://www.pentax.co.uk/_uk/photo/products/index.php?cameras&gruppe=digital%20slr&produkt=19095&id=bilder

Откъде - нали не бил готов! [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: К10Д първи впечатления и снимки
Автор: boni   
Дата:   05-10-06 23:59

Дау, апарата няма надписи по бутоните, ти за софт ме питаш. Нямам софт за к10, не иска да пише в DNG...няма смисъл да го мъча повече, ще чакаме оригинала

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна