Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица за Никон до 500лв
Автор: peio87   
Дата:   07-08-23 10:42

Здравейте, снимам с Nikon D610, D800.
Ползвал съм до моменда светкавици SB600 и SB800, но и двете купувани втора ръка и вече издават багажа!
Та сега отново се колебая дали на старо да си взема SB910 или някой Godox V1 , Godox V860III. Бюджета ми е до около 500лв!
Ще се радвам за съвети!
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-23 11:03

Лично аз, светкавица на старо вземам само ако е подарък[smilie18] . По-добре нов Годокс. Колкото и несигурна да е гаранцията, все пак я има[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: peio87   
Дата:   07-08-23 11:31

А тези два Годокса имат ли проблема при по-честите светкания да прегряват и да не осветяват някой кадър, както при никонските SB600 SB700 SB800 и SB900 ?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-23 11:53

С Годокс 860/1 съм правил над 200 кадъра през 4-5 секунди без проблеми. Е, малко не си чувствах ръцете после[smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (07-08-23 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: lamerko   
Дата:   07-08-23 12:05

V860III на Годокс е стабилна изработка. Не е тайна, че китайците копират разни джаджи и пускат ментета на сериозно по-ниски цени. Но понякога има реални усилия да се предостави качество на приемлива цена. Тази светка дори да няма напълко повторяемостта на Никонските, все пак се доближава достатъчно до тях. Наличието на литиеви батерии има плюсове и минуси - вярно, че лития има проблем с топлината, но в същото време работи много добре да отдава големи количества ток за кратко време, което е характеристика на силовите акомулатори. Също така - можете да си вземете втора батерия и да ги сменяте в паузите на събитието - така донакъде ще избегнете прегряване и съответно откази...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-23 12:10

Понеже и аз съм винтидж като акумулаторните батерии АА, затова залагам на светкавици захранвани с по 4 АА батерии[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: peio87   
Дата:   07-08-23 12:37

Добре де и двата Godox-a са 76W, но водещото число на 860iii е 60, а това на V1 беше в порядъка на над 30 някъде, реално тук разликата каква е?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: quazimodo   
Дата:   07-08-23 13:05

peio87 написа:

> Добре де и двата Godox-a са 76W, но
> водещото число на 860iii е 60, а това на
> V1 беше в порядъка на над 30 някъде,
> реално тук разликата каква е?

Разликата е както винаги в мераците на търговците за бомбастични данни на техните продукти [smilie18]

За 860/3 водещото число е дадено за фокусно разстояние от200мм а за В1 за 50мм. Ако се пресметне и там за 50мм, предполагам, че също няма да е повече от 30-36 :) Освен това винаги можеш леко да компенсираш мощността с вдигане на ИСО до 400. Аз снимам предимно на ИСО 400 със светкавица, без значение каква е камерата. Така светкавицата обикновено работи на по-ниска мощност и презареждането става почти мигновено, което за събития си е плюс, пък и се вдига броя на кадрите с един комплект батерии.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: ib   
Дата:   07-08-23 13:23

Нямам опит с Никонските светкавици, но ползвам с години 3 броя Канонски, купени от форума, и съм предоволен.


Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: baron_barbaron   
Дата:   07-08-23 13:24

Аз имам два малки годокса единия е TT685n другата tt600. Първата до колкото знам е същата като V860, но с AA батерии. По времето когато ги ползвах, беше почти винаги на 1/1 с HSS натикани в софтбокс през деня с цел да пълнят остри сенки... Което както може всеки да се досети, не е най благоприятната среда от към охлаждане. Случвало се е да прегреят, но за такъв тормоз смятам, че всяка би прегряла. Сравнявайки ги с предишните (не помня какви точно бяха) ми компактни, твърдя че загряват по-малко. За батериите както казва Lamerko литиево-йонните си загряват, но определено NI-MH също си загряват и то доста. От бранд до бранд може би има разлики, но като цяло не бих казал че AA-тата са по студени от LI-Ion. Реално аз съм доволен от тия светки, едната работи и като командър, има си HSS и TTL, позволява както радио, така и оптична синхронизация. Накратко за малко пари дава доста глезотии. Като надеждност, не съм имал никакви ядове (изключвам прегряването поради нечовешкото отношение). Вече ги заместих с две 600W/S и сега си ги ползвам по доста по-адекватен начин :)

Отделно са част от "X" екосистемката на годокс, която не е никак лоша.

На кратко от моя опит с компактните годокси, не мога да кажа нищо лошо за тях. Харесват ми, надеждни са, с много прилична изработка са, поддържат оптична и 2,4GHz синхрозизация. Препоръчвам ги :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: hansto   
Дата:   07-08-23 15:05

Имах 860, като се има предвид че не снимам професионално, супер безпроблемно снимане на 2-3 рожденни дни без да пада батерията т.е. по грубо 200 кадъра.
Беше ми прекалено мощна/едра и я продадох тъй като не снимам както казах с нея често. Сега ако си взимам бих си взел по-компактната 360 ако не се лъжа беше , има я във вариант пак с Ли-Йо батерия и е малко по-евтина

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: ilcoin   
Дата:   08-08-23 15:57

Принципно всички прегряват. На някои от последните модели на Никон имаха добавено активно охлаждане заради това.

Ако са издали багажа, годоксите няма да те изкарат повече според мен. Просто ако я направят по-корава от топ-моделите цената ще дойде същата и няма кой да я купи. Лично мнение ...

Аз имам една SB-600 в раницата за авторитет. Естествено, втора мотика от форума. Вадена е точно веднъж откакто я купена [smilie5]

EDIT: Отностно сенките, аз предпочитам да дръпна малко в RAW конвертора, получава се много по-предвидим и естествен резИлтат за моя вкус поне.



Публикацията е редактирана (08-08-23 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица за Никон до 500лв
Автор: hose   
Дата:   09-08-23 16:21

SB700?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »