Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 19:40

това ако ти е примера вземи една лопата и се закопай сам пред блока....

1-во е точно това дето ти казах - видео в слънчев юлски ден!

2-ро динамичния обхват е като на всеки телефон - за нищо не става! Виж, че половината е прегоряло, а другото е черно...

Хайде и със сапунерката иди се заври някъде. Пишеш глупости...

Големите сензори дават доста неща. Иди прочети някоя книжка и после пак се върни.



Публикацията е редактирана (07-01-14 19:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 19:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 19:48

няма да те питам как точно пусна 4К на ретината, че ще иде на съвсем друго място темата.....повечето програми виждат ретината като 1440 пиксела по хоризонтала....

3D-то с две камери на LG ми изглеждаше доста по-смислено....пак е на свинче звънче ама поен има видима разлика...а това е смехотворно



Публикацията е редактирана (07-01-14 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: juslen   
Дата:   07-01-14 19:54

Как пък не взе да се появи някой свестен обектив на e-mount, само тяло след тяло след тяло-тия от Sony съвсем изтрещяха вярно. 100 тела и 6 обектива от които половината за боклука-ненормална история.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 19:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:02


http://www.karaatanasov.info/pics/4k_test.jpg



Е го великото видео. Извадих призволен кадър ама всички са подобни.

Я ми покажи къде точно видя детайл от небето или синия му цвят в зоните дето са със зеленко оградени?

А черната дупка на задника на оня пич виждаш ли я? Оградил съм ти я в червенко!

смятам че дотук е дискусията. Когато покажеш, че нещо си прочел и имаш малко повече уважение ще продължим с уроците.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 20:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:05

@juslen +1 човек....Фуджи изкараха ебаси арсенала....направо ми се реве.

@insofia.net при мен само в лайтрум и фотошоп имам полза от retina. Иначе в другите програми ми седят снимките със ниската резолюция....преди да си взема пакета на Адоби псувах яко Епъл! Щото имам камера дето снима хубаво. Купувам си хубави обективи, купил съм си хубав монитор и не мога да си гледам снимките с финните детайли дето искам....та и за 4К видеото малко ме съмнява (то това конкретно видео и малко далеко и като резолюция от 4К ама хайде над ХД е....)



Публикацията е редактирана (07-01-14 20:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 20:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:12

да вадя ли кропки от това и от resize до 1080 да видиш, че няма разлики кой знае какви?

Е виж вазата с червните цветя....и на 720 да го смаля пак няма да има загуба на детайл....

виж и асфалта

виж хората.....

виж автобуса...

смешно е човеко....това е толкоз омазана картинка...

заострени са ръбовете ама това е от обработка, не е от качество на матрицата, детайл уловен или нещо подобно...

е пусни си лайтрум или сега на Viveza цъкам и вземи една омазана снимка - бутни clarity или structure на горе и става същото ....от омазана снимка остри ръбове и липса на текстури....



Публикацията е редактирана (07-01-14 20:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:18

Пусни си на full HD има едни филми на BBC за птиците. Ама свали някое копие дето е поне 30GB епизода!! Най-добре bluray ако има от къде да го вземеш.

Виж за какво иде реч. Това там е просто full HD, Няма 4К. Ще ти падне ченето от детайли и текстури....ама е професионално снимано с камери и обективи за безумни пари....



Публикацията е редактирана (07-01-14 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:22

Вижте пичове профи камери за много много пари в момента ги правят със сензори дето са си 1080 пиксела по вертикала твърдо, без смаляване, без интерполации и т.н.

Ако си мислим че с телефон ще ги изкъртим...хайде няма нужда...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 20:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:35

за телефон не знам моя има 1080 30p, което пак е изхвърляне, както и 8МП фото....по-добре да беше 4 ама да са качествени....той пак е добре има оптична стабилизация, до исо 400 се държи....абе телефон...

Чудя се дали има нещо детo да снима RAW от телефона 12 бита да речем ако може....[smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 20:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 20:52

хахаха ми да онова чудо е 1500$ нищо чудно зарад' това да няма 4К.....

еми наследника на NEX-5 ще е анй-близко...иначе Олимпус направиха вече точно тоя апарат! E-P5 ли беше или нещо подобно...виж го не е лош. Ама е 16МП

Нали има някаква sigma 60-ka макро? 350 лева...кавко повече искаш?.....



Публикацията е редактирана (07-01-14 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: insofia.net   
Дата:   07-01-14 21:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 21:09

еми земи го де 600 лева е EOS-M-ката....сега ако не вземеш....после ще са пак по 2 бона с новия модел.....

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: simbon4o   
Дата:   07-01-14 22:04

Така е сони не пуска аванта. Така е видеото на А5000 не е по-добро от на по-старите нексове, няма и да бъде скоро. Вероятно ще пуснат по-добро видео, когато и някой друг играч пусне по-добро видео. Телефоните ... те са други устройства сони не ги брои. Дори не са пуснали 60р, а i което значи 50i у нашенско.

Гледах семпъл видеото от телефона - да повече детайл има от кой да е некс - личи си, че е повече от фулХД дори качено в ютуба. Постеризацията и ниската динамика, мекото по крайщата заради оцапано или друг проблем... не ги обсъждаме, те са нормални предвид размера на матрицата.

Аз лично бих се радвал не на 4К, а на по-голям битрейт на фулХД и по-добър детайл, можеби повече к/с... но малко вероятно все пак трябва да ни цедят много повече пари за видеокамерата.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: Digitalgab   
Дата:   07-01-14 22:11

Видео тест Samsung NV24HD - Помещение, динамика

http://kiwi.kz/watch/f46of20dp6pj/


Видео тест Samsung NV24HD - День, яркое солнце, природа

http://kiwi.kz/watch/h4kzfaugwq5v/

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 22:13

А тая сапунерка какво общо има с note 3 или алфа 5000?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: Digitalgab   
Дата:   07-01-14 22:17

ми така прави видео сапунерката

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: hotsnail   
Дата:   07-01-14 22:22

ми то това беше ужасяващо.....

вижте сега за NEX Има предостатъчно тестове за видео.

Ето тука например има подробен тест. Прочетете го и се спрете с глупостите...че е за смях тая тема...

http://www.eoshd.com/content/3856/sony-nex-5n-review-and-video-footage


Ако толкоз беше хубаво с телефон да се снима, щаха и сериалите с тях да снимат..ма на не щат с телефон да снимат сериали..що ли?? хем е евтино хем има 4К....

пък дори и гледам разните сайтове що ли си 'зимат безогледалки балъците за видео, като ноте-3 има 4к.....



Публикацията е редактирана (07-01-14 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A5000 ( 20мп. ) се появи официално!
Автор: dimidumi   
Дата:   08-01-14 03:47

Като става въпрос за видео с висока резолюция, свалете и гледайте това: http://www.zamunda.net/details.php?id=387275&hit=1


Който го свали и гледа нека пише, на мен ми е слаба машината, най-вече видеокартата и ми накъсва и звука и картината се разминава... иначе съм с 4-ри ядрен Q8200 и 8 gb DDR3 на 1333мхц но видеото ми е старо, 8600 ГТ , 256 мб, ддр3...[beer]

Мисля си че 4к ready стандарта ще започне да се налага след 2-3 години, такъв е бизнеса :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »