Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Проблем с фокуса на Коника Минолта 5D
Автор: plamen_kd   
Дата:   18-11-09 10:37

Моля, за съвет от някой от компетентните снимащи.
Имам следния проблем, фотоапаратът потвърждава фокуса, но във визьора картинката изглежда сякаш не е на фокус- резултата все пак е снимка на фокус. Когато снимам с ръчен обектив и картинката е на фокус във визьора крайният резултат е нефокусирана снимка. Въпреки, че ползвам скалата на ръчния обектив за определяне на разстоянието до обекта и по този начин картинката е на фокус във визьора крайният резултат пак е нефокусриана снимка.
Първоначално си мислех, че проблема идва от това, че не съм настроил добре диоптъра на визьора, но при положение, че фокуса във визьора съвпада с разстоянието по скалата на обектива, а резултата е нефокусрина снимка следователно не би трябвало да е от диоптъра.
Трябва да отбележа, че проблема се появи след смяна на фокусното стъкло.
Дали проблемът ще се реши ако се калибрира апарата по някакъв начин- дали става дума за някакъв бесен фронт или бек фокус (извинявам се за чуждиците)? Дали въобще KM 5D подлежи на подобни настройки?

Благодаря предварително на желаещите да ме посъветват.
 Отговори на това съобщение 

 Теми Автор  Дата
 Проблем с фокуса на Коника Минолта 5D  
plamen_kd 18-11-09 10:37 
 Re:  ново
solar_sea 18-11-09 10:41 
 Re:  ново
deathzone 18-11-09 10:42 
 Re:  ново
mugen 18-11-09 10:45 
 Re:  ново
plamen_kd 18-11-09 12:01 
 Re:  ново
borovinka 18-11-09 13:33 
 Re:  ново
plamen_kd 18-11-09 13:46 
 Re:  ново
PeterPAN 18-11-09 15:25 
 Re:  ново
hotsnail 18-11-09 16:32 
 Re:  ново
NeDDRaG 18-11-09 16:54 
 Re:  ново
plamen_kd 23-11-09 11:48 
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »