Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   18-11-09 13:43

Не, преосмилих си живота. Случиха ми се много неща и си промених светогледа. Вече не мисля по същия начин. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-11-09 13:46

Убичъми тъ![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   18-11-09 13:47

Да не ти е изникнал мъдрец?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   18-11-09 13:49

Сахи, и мъдрец ми никне [smilie2] Как позна!? [smile]

Тоз поне ще е последният, следващите зъби чак на 100-106 години ш очаквам [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-11-09 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   18-11-09 14:11

Колкото повече неща ти се случват толкова преосмисляния на живота ще имаш. Факт. [smilie21]

Докато накрая спреш да го преосмисляш, теглиш една и си караш както си знаеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Как снимате?
Автор: murphy   
Дата:   18-11-09 14:31

За момент си помислих, че темата е сериозна! [smile] още типс


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: landstar   
Дата:   18-11-09 14:33

Цицоманчо, указанията важат ли при бакетинг моуд?

1во - я земи си купи от цицоманчо едно жило и нямаш проблеми!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 15:44

Темата си беше сериозна, но мина една девойка попърха малко с клепки и разсея иначе сериозната аудитория [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   18-11-09 16:18

Ако беше разклатила ханш сещаш ли се какви поражения по темата щеше да има?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   18-11-09 16:26

Не ми се мисли, медиците от хранителната тема трябваше байпас-и да правят. Един от основните лектори, cicomanco, пръв се подхлъзна [smilie3]

Въпреки отклоненията, на мен темата ми беше много полезна [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: НАСОО   
Дата:   18-11-09 16:46

Автор: tantris
Дата: 18-11-09 13:09

Личо аз съм забелясал, че е добре пръста който натиска спусъка да се задържи, а не да се отпусне след вдигането на огледало, в продължение на пълната експозиция.

и аз правя същото. Пускам чак когато свалям хапарата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vlaca   
Дата:   18-11-09 16:48

cicomanco е Чичо Манчо .Той е герой от българският филм ' С ДЕЦА НА МОРЕ'.Ролята на чичо Манчо я играе Герорги Парцалев.Помня че в филма имаше едно хлапе с фотоапарат а чичо Манчо го сви по едно време.
Мисля че от там идва и ника ...дали съм прав той ще каже ако сметне за необходимо :П

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   18-11-09 16:49

ЦицоМанцо, това с трениралите с флоберка не се получава... 4 години ми отне да се науча да не бия в центъра , ама сега.... май трябва да взема на Зафиров 800 милиметровия , че да ми отива на стойката [smilie5] [shtrak] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   18-11-09 16:53

Явно е ходил войник чичо Манчо и знае как се стреля с калашник! [smile] Важно е също така как се държи апарата - на всяка цена едната ръка да е отдолу, за да компенсира натиска. А ако е на статив - най-добре със закрепване на огледалото в долна позиция (ако предлага такава екстра) - инак и подскачането му вътре в апарата може да създаде необходимата вредна вибрация. И е добре, ако обектива е стабилизиран - за зуум-обхват - абсолютно условие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   18-11-09 17:42

Принципът на снимане е описан в литературата: ТРЯБВАТ ПОВЕЧЕ ОПОРНИ ТОЧКИ НА КАМЕРАТА С ФОТОГРАФА:
- тежеста на камерата да пада на дясната ръка
- показалецът е на сусъка
- лявата ръка придържа камерата за тялото на апарата и обектива/поема част от тежеста на камерата/ и притиска визьора за очната мида на визиращото око на фотографа
-никога не натискаш спусъка рязко, а убираш мекия и леко натискаш. Дясната ръка не трябва да трепка и измества камерата надолу
Имаш три опорни точки-очната мида, лява и дясна ръка, спираш да дишаш за миг, убираш спусяка и натискаш бутона...После късмет[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   18-11-09 18:04


Стабилна позиция , центъра на тежестта между двата крака!Плавно обиране на мекия спусък , задържаш дишането и снимаш между два удара на сърцето!За целта трябва да си поемеш предварително дълбоко въздух и бавно да го изпуснеш.


Така "снимат" снайперистите[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   18-11-09 18:39

seal, не е много по-различно - в Германия употребяват същата дума за стреляне и снимане понякога. Важното е да улучиш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   19-11-09 00:28

Само за информация - в казармата бях танкист - мерач от сапьорен екипаж.Нямах много досег с пушки.
Диди , с флоберка се целиш в основанието на черния кръг , а с бойно оръжие - там където очакваш да е попадението!
Ииии.....Още веднъж - Поздрав за всички!

http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1254432379_sniper.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как снимате?
Автор: bobihot   
Дата:   19-11-09 02:47

Според мен спусъкът е поставен неправилно- писах на едни да го оправят, ама няма отговор още. Може би още трябва да се приказва.

Отговори на това съобщение
 Re: Как снимате?
Автор: tnt   
Дата:   19-11-09 07:52

за дишането казахте ли нещо?
cicomanco [smilie24] ще пробвам този номер с ремъка.... че съвсем забравям да дишам и пак не става номера...ама айде примери няма да показвам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   19-11-09 08:48

Идеята на дълбокото вдишване , задържането на въздуха и бавното издишване е да се намали броя на ударите на сърцето , за да може да се издебне пауза в която тялото да е в относителен покой! Идеята на ремука е колкото може по-малко мускули да участват в държането на фотоапарата , за да се намали до минимум трептенето.
Дишай Тинти! Дишай![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-11-09 08:55

ама вдишване или издишване? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   19-11-09 08:56

Редувай![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   19-11-09 08:57

[ezik] [ezik] [ezik] едно време с въздушната пушка стреляхме кат' издишаме...

чичоманчоооооу, светличка съм, ма блондинка не съм [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   19-11-09 09:01

Блондинка с оръжие!!!! Май е имало по-светлички около теб!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »