Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   16-11-09 18:53

Качествената конкуренция мотивира професионалното развитие и максимално удоволетворява потребителя.
Свързана е с темпо и много мислене .Но също и със сълзи за хората объркали бланша си.
Ако погледнем реално,много повече драма има там където е без здравословна конкуренция ,следователно непрофесионално търгане с мотика и оплакващи се участници..

Екобо[smilie24] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   16-11-09 19:49

През последните години оборотите в микросток агенциите имат голям ръст,а в традиционните има спад.Кризата също влияе положително на тази индустрия,ниските цени са добре дошли за много клиенти.Затова мисля че няма да рухне пирамидата на Микростока,а просто след време ще започне да се връща по обратния път.Когато намалеят продажбите много хора ще се откажат,а тези които са постоянни пак ще започнат да изкарват хубави пари.
Бъдещето ще покаже,дотогава трябва яко бачкане! :)
Някой от големите в тоя бранш беше казал,че ако работиш като за 500$ месечно,няма как да изкарваш по 5000... the sky is the limit [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток или доходен бизнес - вие решавате
Автор: Canon   
Дата:   16-11-09 19:54

Екобо
На мен ми е странно такова противопоставяне на двете дейности, още в заглавието.
Втората интересна постановка е още в началото
1. Усъвършенствайте се и си купете добра техника.
Сега да помислим - Как да се усъвършенства този някой. Четене, щракане, курсове,... ли?
Ако някой е на такова ниво, по-добре да забрави думата "доходен", а да мисли като някакъв бизнес. Доходоносния клиент вече не е глупак и има добре изградени критерии и познанства на фотографи, отделно че трудно ще плати на някой, който да се учи за негова сметка. Ще погледне снимките, ще каже - не стават и ще звънне на някой като Екобо, да отиде да ги снима. Е има и изключения - но обикновено, не са толкова много. Втори слаб момент е, че за си оцениш нивото, самия ти трябва да си на ниво. Много често хората силно се надценяват, отъждествявайки се с качеството на техниката си. Всеки отказ очи в очи е неприятен удар по самолюбието на автора или води да драстично сваляне на цени, само и само, да стане "сделката"
Еквивалента "стокпродажба" може да връща откази, но поне са на две очи - по-лесно се приемат от хората. Самоусъвършенстването е доста по-бързо - отказите на ревюърите са в рамките на един ден примерно и имат поне някаква конкретна мотивация, за разлика от неопределеното клиентско изказване "тези снимки не стават"

Просто двата процеса трябва да вървят успоредно - те не само не са в противоречие, а се допълват.
Отделно, е наивно да се мисли, че ако продукцията от едно снимане не отговаря на минималните технически изисквания за сток, с него може да се прави доходен бизнес.
Стока е като калибратора за монитора - и без него може, но след сверка с него резултата е по-добър.

И едно противоречие - за каква възможност за доходен бизнес става дума, ако не можеш от 1 милион клиенти да изкараш четвърт долар със 100 снимки, а искаш от един клиент за една снимка цели 500пари.
Слава богу, и двете си имат място под слънцето



Публикацията е редактирана (16-11-09 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   16-11-09 20:04

Генчо, абсолютно съгласен съм с теб, че микросток и сток могат да вървят ръка за ръка. Но не както сега. Микростока би трябвало да бъде мястото, където се продават евтини кадри със съответното качество. Сега в микростока е пълно с перфектно заснети кадри, които се продават за центове. Фотографите сами режат клона, на който седят! И същите хора, които продават там, реват, че в БГ няма пазар, че парите не им стигат, че едва свързват двата края...
Аз също продавам в няколко микросток агенции, но качвам там плявата от сесиите, като изключим АйСток, където цените са малко по-други. Доскоро качвах и в Дриймстайм, но днес много им се ядосах и повече там няма да качвам добри кадри, само плява...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-11-09 20:12

"Доходоносния клиент вече не е глупак и има добре изградени критерии и познанства на фотографи, отделно че трудно ще плати на някой, който да се учи за негова сметка. Ще погледне снимките, ще каже - не стават и ще звънне на някой като Екобо, да отиде да ги снима."


това как се връзва с мнението ти за Майкъл Кена (от темата на Чуков) - той ли е посредствен фотограф или ония всичките от списъка с които е работил (включая и тези от Ролс Ройс) са глупаци та са му звъннали на него, а не на някой друг?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 20:25

ecobo: Доскоро качвах и в Дриймстайм, но днес много им се ядосах и повече там няма да качвам добри кадри, само плява...

А защо смяташ че те ще ти вземат плявата? Питам сериозно! Мисля че или много се надценяваш или тях доста подценяваш. И на мен са ми връщали снимки, ядосвам се като теб но продължавам да качвам. Старая се всичко де ми е на ниво, поне на нивото на което аз смятам че не бих се изложил. Странна логика е твоята но,...сигурно имаш своите основания

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток или доходен бизнес - вие решавате
Автор: Canon   
Дата:   16-11-09 20:32

Вярно е че трябва да се прави селекция кое е за сток и кое не трябва/не става.
Аз примерно се бях ядосал за тези 25 цента и ИД регистрацията преди 2 години, когато си направих акаунта в шътърсток. И нищо не бях качвал. Е то и свободно време за 25 центова работа нямах. Тази пролет, след като ме навиха да почна сток отново (аз съм на Алами от 2002) видях колко се е вдигнала летвата на работата - и ми стана нещо като фототренировка - примерно един обект, няколко гледни точки, малко работа с осветлението, прецизност в снимането /за си спестя постобработка/, разработих си добра автоматизация на постпроцесинг/кейордиране/ъплоад.
Не е толкова важно колко се изкарва от стока, резултата е, че винаги съм в снимачна форма.Отделно, че имам и по-добра обратна връзка за развитието/търсенията при потребителския вкус.



Публикацията е редактирана (16-11-09 20:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-11-09 20:34

Васкони, един кадър, технически перфектно изпипан (на което се най-веке се държи в микростока) нищо не му пречи пак да си бъде плява - сещаш ли се?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 20:39

сещам се Kanonir! но това вече е съвсем друга приказка, тук става въпрос са съвсем различни неща. Говорим за стокови кадри, комерсиални и модни, неща вървежни! Ако е въпроса да се прави арт то си има други места за такива снимки, стока налага един стандарт...хванал си се на хорото играеш по правилата, ако не,...четеш препоръките на екобо и си ок!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   16-11-09 20:45

Kanonir, именно [smilie3]

А на Дриймстайм се ядосах защото в техния сайт не може човек да се откаже от subscription продажбите, а днес са ми изтеглили 20 снимки в пълен размер, а аз получавам по 35 цента. Изроди! Няма да стане тая!

Canon, това за тренинга е вярно [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 20:46

и в айсток вече не може, и във фотолия не може, и в стокексперт не може.... какъв е извода и следващия съвет?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-11-09 20:55

Васкони - видно е че много неща са ти неясни - нещата дето са извън микростока примерно. Никсъна не знам колко пъти повтори че това твоето "вървежното" там е просто щампа - да, добре технически изпипапана но щампа. Клиентите с изисквания и пари първо плащат за визията и креативността която им предлагаш, после идва техническото изпълнение, което разбира се може да се окачестви от разни такива като тебе за по ниско от това на стока...
.... тя тая приказка на Ансел Адамс, че няма нищо по смотано от остра снимка с мъгляво послание не е от вчера....



Публикацията е редактирана (16-11-09 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-11-09 20:57

П.С. Васкони ако аз можех да пиша толкова добре кат Екобо и аз щях да напиша нещо подобно така че няма що да ме съветваш да карам по тях, а на теб кат ти е по лесно хващай се на каквито си хора искаш и им скачай по правилата щом ти е такъв кеф, кой те спира

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 20:58

Да живее Никсъна! [smilie18] Да живеят щампите!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   16-11-09 21:01

мдам, змнаех си, че си губя времето[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   16-11-09 21:02

Kanonir
Е като резултата - по-добре да бяха звъннали на Екобо - барабар с транспортните разходи до Англия и по-евтино и много по-добре щеше да им е корицата. Аз и затова този юнак съм го определил като "голяма уста" - сигурен съм, че и картоф да беше снимал - пак щяха да му отпечатат снимката. Това не го прави класен фотограф, а добър търговец.
А за добрия търговец няма значение какво продава - просто го прави.
Но темата не е за търговците /в храма/, а за две измерения на един бизнес.
Колкото до големия му списък с клинти - е не се излагай - В рамките на региона си всеки фотограф на средна възраст има някакви реализации през фирми и личности.
И аз имам в портфейла с клиентите си някакви фирми, барабар с Пепси Кола, Сваровски, 5-6 банки, няколко хотела, БАН, петнайсетина депутати/министри, няколко кмета
и ЕДИН президент. А съм с 4 години по-млад от него. Това обаче не ме прави класен фотограф - че са ми звъннали да ме питат - искаш ли да снимаш Ж.Желев?
И да - от моето ниво е посредствен автор -но вероятно не си видял и кое считам за класна работа - 3-те перфектни снимки на РР. Или не си ги оценил.
Аз не бих се хвалил с такава корица като фотограф, но бих го направил като оня плевенския тарикат с телефоните на съдиите - вижте кои са ми приятели/клиенти [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 21:02

Kanonir, харесва ми хорото а и съм се хванал доста отдавна там...никой не ме спира естествено. Само не си мисли че парите са главното за да се хвана там, така беше само първите пет-шест месеца. Генчо го е обяснил много добре ама няма кой да чете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 22:43

Автор: vaskoni
Дата: 16-11-09 21:02
Само не си мисли че парите са главното за да се хвана там, така беше само първите пет-шест месеца.





[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 22:48

Ти ли знаеш по добре от мен или аз? Какво беше нивото ми преди да се хвана и какво е сега?
За себе си аз знам, удовлетворен съм и не мисля да се връщам назад! А ти освен да се смееш на собствената си глупост друго смислено не написа през тези дни Мартине! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 22:50

Амин!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 22:54

Нямам време да се занимавам с твоите глупости бе Васко... Достатъчно работа си имам... Нали знаеш - Аз съм "капиталист" (цитат) :)

Жив и здрав[smilie3]

И многоооого снимки да продадеш по 25 цента, та да си купиш истинска техника

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 23:00

по 25 цента...както казах не си в час! Карай, мерси за пожеланията!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 23:02

По добре си задай въпроса, ти какво правиш с истинската си техника!?? А да,...изтъркания лаф..."кефа нямал цена" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   16-11-09 23:04

веселяк...


Ми галя си я бе Васко... галя си я...
Що?
Нещо ти преча ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   16-11-09 23:06

[smile] Гали си я. И това е нещо!
С нищо не ми пречиш, само се чудя що си толкова весел...нещо ракията ли е дошла в повече?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »