Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 11:10

Приятелю Кшухоруков

евентуалните туристи не са тия дето ровят по сток сайтовете.

Много малка държавиця сме за да си мерим доходите с тези на колегите ни от Европа и от там да вземаме примери за това как фотографите изкарват пари.

Погледни в условията на микростоковете: на повечето места пише, да не се използва в тираж над 250 000

ти имаш ли представа какво представлява подобен тираж?
Колко печатни изделия от всякакъв характер (с малки изключения на етикети за бира и алкохол) се печатат дори в десетократно по-нисък тираж?

Ако аз мога да продавам рекламния си продукт на европейска цена няма да имам нищо против да плащам както трябва за фотоматериалите в него.

Изобщо загрявате ли за какво става дума?
Прочети пак заглавието на темата.
Пускай манджи, плодове и зеленчуци колкото искаш в сток сайтовете

НЕ ПОХАБЯВАЙ КАДРИТЕ ОТ БЪЛГАРИЯ КАТО ГИ ДАВАШ ТАМ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   12-11-09 14:09

Автор: chukov
Дата: 12-11-09 08:29

exo99

Затова сме на тоя хал в България
щото всеки да понади 100-200 лева към заплатите, след работа ходи да прави ел инсталации, да боядисва и маже, да слага изолации, да лепи плочки

на половин цена

Ти си типичен българин с мисленето си. От ония, дето Иван Хаджийски ги описва в книгите си.

То трябва малко да мърда мозъка за да разбереш защо не трябва да се работи на безценица. Защото ако ти днес имаш някаква професия и си докарваш допълнително от хобито си, подбивайки усилията на хората, на който твоето хоби е професия, така след време и твоята заплата ще падне докато някой си упражнява хобито, вършейки това, за което ти вземаш заплата.
...........................................

Чуков,
Не ме познаваш лично за да правиш квалификации какъв съм.

Не качвам по сток сайтовете, опитах се да ти обясня, че колкото и да плачеш тук във форума, нещата няма да се променят.
Тези призиви може да ги отправиш към няколко десетки или стотици професионални фотографи / не знам колко ще те послушат/, но всички други любители / само във Фото-форум са десетки хиляди/ едва ли ще следват съвета ти.

Същото е и за призивите за сватби - колкото и да се говори да не снимат хората на смешни цени, ще има и такива / професионалисти/, дето снимат за 60 - 100 лева.
Или някой приятел на младоженеца за без пари [smile]
Какво ще им направиш на тези дето снимат пейзажи от България и ги качват по сток сайтовете ???

Просто затова написах в предишния си пост, че темата е малко глупава и безсмислена.
Но не съм ти дал персонална квалификация и те съветвам и ти да се въздържаш от такива.
Със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 14:15

Това отново е присъща черта на българина

"Какво да говорим като каквото и да кажем няма да има смисъл"

Ние все така сме свикнали. Примиренчески.
Аз отправям призив. Сигурен съм, че много от хората пускащи бг кадри не са потърсили възможност да си продадат кадрите на добра цена в България. Просто е по-лесно седнал от вкъщи зад бюрото.


Но много проточихме темата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   12-11-09 14:20

Чуков,
Не отговори нищо за персоналните квалификации.

Въздържай се от такива, не е възпитано. [smile]

Това, че имаш някакво мнение по дадена тема, не означава, че другите хора нямат право да имат малко по-различно.
Не виждам защо това те изнервя.
Форумът е място където да се изразяват различни виждания, не е място за обиди.
Отново със здраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   12-11-09 14:22

Много смешна тема !!

Първо, всеки сам си преценя колко му струват фотографиите, ако не иска да му плащат 15 цента за снимка няма и да пуска, толкова е просто. Ако се смята за голям фотограф да си направи сайт и да си обяви цени там.

Цялото това реване ми звучи като в детската градина - мамо, ама той прави като мен, а аз искам да съм единствен.

Да, ама единствен не се става в реване, а с можене. КомунизЪмЪт си отиде.

От друга страна писалият тази тема просто признава, че да правиш фотография днешно време е просто и лесно, поради която и причина тя струва 15 цента. ДА, напълно съм съгласен, фотографията която струва 15 цента е възможна да бъде щтракната от всеки, поради тази и причина тя е 15 цента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 14:59

По отношение на персоналните квалификации

Не отстъпвам и мм от думите си назад и изобщо не ми пука кой се чувства засегнат и кой не.

Bgprinter
много си далеч. МНОГО.

А ако смяташ, че правенето на фотография е просто и лесно, то потвърждаваш факта колко вън си от тази материя.

Лесно е правенето на снимки!
Правенето на фотография е точно толкова трудно, колкото е било и преди.


[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   12-11-09 15:06

ДА, напълно съм съгласен, фотографията която струва 15 цента е възможна да бъде щтракната от всеки, поради тази и причина тя е 15 цента.

Това може да си го разпечатате. Или да си го татуирате на челото. Или просто да си го прочетете, докато го запомните.



Публикацията е редактирана (12-11-09 15:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 15:10

Да, това е вярно
но тук не става дума за фотография, която струва 15 цента

Апропо която и да било фотография няма как да аструва 15 цента по ред причини

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   12-11-09 15:11

"Правенето на фотография е точно толкова трудно, колкото е било и преди."
Да бе, снимам с дигиталката и после се почва: проявители, разтвори, промивания.... а пък колко хора знаеха преди 10г с къв обктив се прави портрет и сега сигурно пак са толкова а?
Чуков иска ти се нещо, ама няма как да стане, процеса е необратим. Ситуацията е същата като примерите с механичните станове и други такива паднали в жертва на масовата електронизация. Методите и тънкостите на фотографията бързо стават масово достояние както апаратите. Колкото до уникалноста, пак губиш, щото Пенчо от с.Горно надолнище дето си купил вчера ДСЛР, живее на баира и по-лесно от теб ще улови връх еди койси без мъгла и ще продава после, пък ти изпълнявай задачки и екскурзии прави.



Публикацията е редактирана (12-11-09 15:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 15:14

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   12-11-09 15:14

Въобще не е далеч bgprintera. Пазарът е свободен и той определя цената, а не Чуков да я определя.

Щом една снимка е качена и се продава за 25 цента значи това е цената на тази снимка. И ако твоята не можеш да я продадеш за повече, значи и тя струва точно толкова.

Освен това цената на една снимка не се определя от това какви средства си вложил в направата й, а в това колко е готов да даде купувачът за нея. Може и 25 цента да е.

А ако в твоята фотография е вложен много повече труд, то тя трябва да може да се продаде ВЪПРЕКИ "лесно направените снимки" за 25 цента. Толкова е просто.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 15:19

Аз не определям цени Promis

Аз говоря за по-глобални неща

Ако ти решиш утре да се отървеш от апарата си и го пуснеш в базара за 2 лева това означава ли, че апаратът ти струва 2 лева?

И не става дума за моята фотография
Става думза фотографията на много хора.

Абстрахирайте се от мен
Аз не си вадя хляба с фотография
Аз съм любител

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exo99   
Дата:   12-11-09 15:20

Чуков,
Вече ти казах, че не можеш да водиш нормален разговор.
Писах ти, че аз не качвам в сток сайтове.
Но както на теб не ти пука кой се бил засегнал от квалификациите ти, така и на качващите в сток сайтове не им пука , че ти нямаш работа, че не можеш да си плащаш сметките, че ревеш по сайтовете да не продават евтино.

Написал съм ти - по принцип позицията ти е правилна, но това е абсолютно безполезен призив.
ВИНАГИ ще има някой, който да ти подбива цените.
Не е правилно но това е реалността.
А защо не се запиташ - рекламните агенции защо не купуват добри фотографии на реалната им цена, а правят компромис с качеството и купуват сток ?
Щото им е по-евтино.
Когато десетки хиляди хора могат да произведат един продукт / разбира се с различно качество /, естествено е цените да падат много. Шир потреба !!!

Както и да е - няма да пиша повече в твои теми, защото много се палиш. [smile]

Пожелавам ти много откупки на фотографиите ти на реални / високи / цени [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 15:22

Не се лъжи ехо99
Купуването на кадри от сток сайтовете не е компромис със качеството.
В сток сайтовете има много добри кадри и като художествена стойност и като техническа реализация

Именно за тях говоря аз
Не за ширпотребата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   12-11-09 15:23

Чуков като си любител, тогава защо си се впрегнал да пускаш такава тема?
първия пост звучи като фразата "За бога братя не купувайте" на известен депутат от преди 15-20 години



Публикацията е редактирана (12-11-09 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   12-11-09 15:31

Въпросът ти ми прилича на
"Защо да давам пари за тежко болно дете, като то не е моето и мен не ме засяга?"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   12-11-09 15:35

Нека специалистите по икономика кажат - ако аз си пусна апарата за 2 лв в базара и някой го купи на тази цена, то колко струва точно този мой фотоапарат?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 15:37

ми зависи дали ще го продадеш веднъж или 100 пъти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   12-11-09 15:41

Ами примерно съм честен и го продам веднъж [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   12-11-09 15:41

Е*аси сравнението
фотографията = тежко болно дете
продаване в сток = не даване на пари
[smilie18]

по другия въпрос: 2лв ще струва реално!
П.П.
Но после тези дето продават фото техника ще пуснат тема "не си продавайте толкова евтино техниката, мислете и за нас"



Публикацията е редактирана (12-11-09 15:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sprintgb   
Дата:   12-11-09 16:05

Chykov,аз съм Тошко от Фото СПРИНТ,така стига сте дълбали по-темата защото всеки се скара със всеки май накрая!
Аз си изкарвам хляба с това и какво да направя като има такива които след работа отиват и ПОСНИМВАТ за някой лев/нали все си е нещо/ винаги ще има такива!
А за снимкити--когато Кадъра който си направил е качествен и в него се усеща професионалиста-то ще има кой да го уцени!

Айде със здраве!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapunzel   
Дата:   12-11-09 17:11

Приемете горчивата истина - нещата никога няма да са същите - дигиталното уби всичко за добро или зло. Знаете ли колко много супер-талантливи хора изгоряха заради тия mp3-ки. Казвам го от личен опит - завърших консерватория и след много години блъскане на главата в стената си намерих друга работа, защото музиката вече умря по същия параграф. RIP![cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   12-11-09 17:13

Ми да ама те си продават легално кадрите но по веднъж, ама по десетки, стотици, хиляди пъти...
колко струва едно нещо - толкова, колкото ти е платил някой за него или толкова, колкото ти си изкарал от него? [smilie8] Интересен въпрос [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   12-11-09 17:42

Тия милиони изображения са качвани от стотици хиляди фотографи, които по хипотезите на Никсъна трябва да са малоумници, че продават кадрите си за същите тия 25 цента

Съвременната история познава безброй ситуации, в които голям брой хора са постъпвали абсолютно идиотски. Особено що се касае до икономически решения. Нищо хипотетично - чиста реалност, за справка - сегашната криза.

Нищо малоумно няма в това - просто хората се манипулират лесно.

Микро-стоковете първо го сложиха на фотографите, после ще го сложат и на купувачите. Тяхната система е измислена много добре - разгръщането й е дълго и затова повечето хора не се усещат, преди да е станало твърде късно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   12-11-09 18:57

Аз пък като един потребител на сток сайтовете съм много доволен от тях. Някакъв уеб проект - ей ти снимки колкото искаш за по 1-2 долара. А не като преди 7-8 години да ми искат getty 400 долара за една снимка за смешен фирмен сайт. Или дисковете за по 800 долара с 80 снимки, от които ще ползваш 10. Може би.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »