Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Digital art & AI предложение
Автор: pstoev   
Дата:   22-04-24 11:42

Виждам че има нова категория "Digital art & AI". AI доста напредна в генериарнето на изображения и когато едно такова изображение влезе в "Албум" е трудно от пръв поглед да се види че е AI генерирано и доста хора не го забелязват. Та в този смисъл предложението ми е, всяко изображение в тази галерия да влиза в "Албум" с щампа "AI генерирано"

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: marves   
Дата:   22-04-24 15:01

Към днешна дата може да се генерират изображения, които няма как да се разпознаят като AI (от човешко око или дори "AI инспектор"). "Добрата воля" на автора е определяща къде би публикувал "своята"... "творба", но според мен (говорещ от страната на AI генериращ), тези картинки нямат място сред фотографските среди.
По-скоро трябва да са сред илюстраторските, художествено-фотошопарските. Като DeviantArt. А най-добре в собствена "субкултура", CivitAI.

Мисля да създам тема с демонстрацийка за текущите възможности на AI, желаещи да им "изплагиатствам" фотографиите и преобразя?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: BXMarkov   
Дата:   22-04-24 21:54

marves [smilie24]



Публикацията е редактирана (22-04-24 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: ZENON   
Дата:   22-04-24 23:00

[smilie24]
marves
Пробвай с това, което имам тук.



Публикацията е редактирана (22-04-24 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: mihalo   
Дата:   23-04-24 03:04

Определено ще следя с интерес тази тема! Фиксацията ми, че художествената фотография трябва да бъде колкото художествена, толкова и достоверна ойде у ряката... Та те така, да видим ще се приспособяваме ли към бъдещето [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   23-04-24 08:53

Не държа да е достоверна и художествена, ама поне да е фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: Synthy   
Дата:   23-04-24 11:12

Думичката "фотография" по дефиниция изключва AI и всякакви други рисувани творби.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   23-04-24 11:58

Преди имаше титла "фотограф-художник" т.е. снима и после дорисува което не му харесва.[smilie3]
С появата на ИИ титлата може да се преименува на "фотограф-генератор" или "генератор-фотограф"[smilie5] и проблема е решен [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: compur   
Дата:   23-04-24 12:15

А може да се наименова и "фотограф-литератор" заради доброто словестно описание... ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   23-04-24 12:24

По повод предложението на автора на темата:
Нужна ли е щампа след като качващият изображението вече добросъвестно го е добавил в галерията "Digital art & AI"?[smilie11]

Баба ми казваше: "Прекален светец и Богу не е драг". Превеждам си го така, всичко е въпрос на мярка:
За някои 1, 2, 3 или повече чашки (халби)...[beer]

За фотографиите (дорисуваните): леко мазало, пълно мазало, до чиста рисунка (последните гледам май се котират най-много)?![smilie25]

Въобще мярката е ... и въпрос на личен избор.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   23-04-24 15:06

За мярката:

Никой не може да те премери така, както сам можеш да се премериш!

(Само попълвам многоточията в "Никой не може да те претакова както сам можеш да се претаковаш..." )
[smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   24-04-24 09:36

А може да се наименова и "фотограф-литератор" заради доброто словестно описание... ;)

Съгласен ![cool]

В скоро време вместо въпроса "с каква техника е снимано" ще се появят въпроси "какво му каза на ИИ"[smilie3]

Тук ще стане като готварски форум.[smilie5]

-О, страхотен залез ! Дай ми рецептата.
-Тайна майна. [smilie3] Купи си новата ми книга "100 рецепти за залези"[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   24-04-24 10:44

Как ще определим с твоята и моята мярка състоянието "леко бременна"?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   24-04-24 11:58

Дигиталните медии и интернет платформите предоставят нови пространства за изразяване и взаимодействие, което довежда до още по-голяма демократизация на изкуството. Конструирането на реалността е концепция, която намира приложение в сферата на всяко друго изкуство. Тази идея разглежда начините, по които реалността може да бъде създавана, модифицирана или интерпретирана. Така се подчертава схващането, че реалността не е обективен феномен, а субективно преживяване, формирано от индивидуалните възприятия, култура и влияние.
Фотоапарата никога не е бил нещо което отразява реалността, зад тази машинка винаги е съществувало намерение, идея или както много колеги казват "задапаратно устройство", което избира да покаже една конкретна реалност вместо милярд други. С това искам да кажа, че в основата на всяко едно произведение стоят сходни принципи за създаването му но различни технологии, нищо от това не трябва да се подценява. Страхът който измислянето на фотографията е посял в художниците от онова време малко напомня на този който сее AI днес. Темата е сериозна и навременна. Смятам, че този вид изображения трябва да се развиват и да продължат да търсят своето място сред визуалните изкуства. Ако имаха нещо общо с фотографския процес защо да нямат и свое място тук? Но наричате ли "готвач" човек който пъха замразена пица в микровълновата и натиска копчето за да я стопли? ...Така и аз не приемам на този етап за фотография - генерирано изображение от AI. Не отричам евентуалните му художествени или визуални качества, но фотографията е съвсем друг процес! Ще ми се да има сайт за генерирани изображения и сайт за фотография! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: tako   
Дата:   24-04-24 13:45

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   24-04-24 14:03

"Автор: bogdanov
Дата: 24-04-24 11:58
...
Фотоапарата никога не е бил нещо което отразява реалността, зад тази машинка винаги е съществувало намерение, идея или както много колеги казват "задапаратно устройство", което избира да покаже една конкретна реалност вместо милярд други."

Подкрепям те напълно, но това е вярно само в случаите, когато имаме творчески процес. В този форум има огромно количество фотографии, които не са резултат от творчески процес. Да вкараш един обект в центъра на кадъра, камерата автоматично да го експонира и запише в картата, а след това с проба-грешка да установиш колко можеш да пресатурираш цветовете не е творчески процес. Моята изненада е, че често AI след като генерира образа го докарва също толкова тонално изкривен. Изглежда се учи от лошите примери.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   24-04-24 18:09

asahi, за мен също е разпознаваема AI естетиката и никак, ама никак не ми допада, за жалост съм я припознавал в портрети, в пейзажи, дори и в ЧПС-та ... абе на много места, но това е предмет на друг разговор. Вкус се възпитава трудно. Сам забелязваш, че дори AI "се учи от лошите примери" :) Въпроса който ме тревожи е дали генерираните изображения имат място тук...

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   24-04-24 19:44

bogdanov: "Въпроса който ме тревожи е дали генерираните изображения имат място тук..."

- Абе те и куп "рисунки" вероятно нямат място тук, но по-интересно ми се чини как и кой да ги разпознава ИИ произведенията?![smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   24-04-24 20:11

philip написа:

> - Абе те и куп "рисунки" вероятно
> нямат място тук, но по-интересно ми
> се чини как и кой да ги разпознава
> ИИ произведенията?![smilie11]

Oтносно купът "рисунки" фотографът така или иначе е бил на въпросното място във въпросния момент, и е заснел[shtrak]изображение. Дали след това ще заприлича на рисунка, е въпрос на лично виждане.
Докато генерираните изображения са... [thankyou] даже не знам какъв емотикон да сложа.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   24-04-24 20:24

Подходящото емотиконче.


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   24-04-24 20:32

philip, отдавна съм тук, но куп рисунки не съм засичал, дори и колегите художници използват камера за да покажат намеренията си. С риск леко да Ви обидя ще предположа, че човек който не прави разлика между фотография и рисунка, няма как да разпознава "ИИ произведенията"! Но повярвайте познават се! Може да Ви звуча радикално, но според мен нямат място в този сайт. По скоро съм съгласен изображенията да се представят в сайта https://www.hulite.net/

"заради доброто словестно описание... ;)" както казва compur


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   24-04-24 21:49

Богданов, щом ги разпознавате безпогрешно наемате ли се да преглеждате периодично предложенията с цел идентификация на ИИ?


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   24-04-24 22:12

philip :))) ако правите предложение съм готов да го обсъдим! С автора на темата може да работим на смени!
asahi ще е по празниците! [smilie21]



Публикацията е редактирана (24-04-24 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: ddantgwyn   
Дата:   24-04-24 22:29

asahi написа:

> Моята изненада е, че често AI след като генерира образа го докарва също толкова тонално изкривен. Изглежда се учи от лошите примери.

Не само от лошите, просто лошите примери преобладават над добрите в паяжината. Въпрос на математика и алгоритми е.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   25-04-24 08:05

Богданов, беше само въпрос и благодаря за изразената готовност! А предложение могат да направят само администраторите, ако следят темата и решат.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   25-04-24 08:25

Не само от лошите, просто лошите примери преобладават над добрите в паяжината. Въпрос на математика и алгоритми е.

Демокрация, брат [cool]

Мнозинството печели [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: stzz   
Дата:   25-04-24 09:25

Абе некои хора верно си мислят, че са нещо повече от сватбарски фотографи......[smilie18] ....да не говорим, че и като такива са на посредствено ниво!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   25-04-24 09:40

От всяка фотографска раница стърчи маршалски жезъл. Даже AI се заблуждава.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   25-04-24 09:43

Cdman, това за мнозинството е малко теоретично за мене, щото в доста случаи шумното и настоятелно малцинство успява да се наложи.[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   25-04-24 10:19

Tова е победата на здравите сили над здравия разум.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   25-04-24 12:52

Автор: philip
Дата: 25-04-24 09:43

Cdman, това за мнозинството е малко теоретично за мене, щото в доста случаи шумното и настоятелно малцинство успява да се наложи.


Така е.[smilie24]

Налагат се посредством лобита с пари и власт, но реално нищо не се променя. Грозното си е грозно, киселото си е кисело, л...ното си е л...но. [smilie7]

Апропо - бях саркастичен в предното мнение ако някой не е разбрал.[beer]



Публикацията е редактирана (25-04-24 12:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: pstoev   
Дата:   26-04-24 15:52

philip: По повод предложението на автора на темата:
Нужна ли е щампа след като качващият изображението вече добросъвестно го е добавил в галерията "Digital art & AI"?[smilie11]

Както споменах, когато човек цъкне на Албум се изсипват всички неща от всички галерии. Няма как да видиш, че някоя работа е от Digital art & AI освен ако не си я отворил и си погледнал името на галерията. И друго, галерия Digital art & AI за разглеждане не е добавена заедно с всички останали. Имая я само за качване, така че няма как да влезеш и да разгледаш само Digital art & AI. Затова има нужда от яснота.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: BXMarkov   
Дата:   27-04-24 00:14

И аз застъпвам мнението, че AI продукти не са за фотографски сайт, това е все едно да правиш изложба с картини рисувани от друг художник. Какво изкуство е да формулираш няколко изречения и да чакаш какво ще ти изплюе машината? Собствениците обаче са решили да има такава галерия, правото в случая е тяхно.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   27-04-24 08:21

Pstoev "И друго, галерия Digital art & AI за разглеждане не е добавена заедно с всички останали."

- Вярно е, че не е видима отвсякъде дали случайно, или нарочно не знам.

Ако отвориш албум ("Албум избрано от всички галерии") и отново посочиш албум (в горната хоризонтална лента), линк към нея се появява в края на падащото меню. Също в "Рейтинг А - последните 3 дни" и "Рейтинг Б за последните 30 дни".



Публикацията е редактирана (28-04-24 07:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   27-04-24 12:37

Да не би тази галерия да участва в рейтингите наравно с другите?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   27-04-24 14:13

Редно е да НЕ участва, с оглед на всичко казано по-горе за това изкуство.

От една страна, форумът е демократичен и отворен, не си заравя главата в пясъка и създава отделна галерия/категория да отчете, че има И такова животно. И се случват добри работи, респект [smilie24]

От друга страна, поради известен състезателен характер и амбициозна общност, не е редно да се сравняват портокали с репички. В такава категория би могло авторите да се сравняват помежду си, не срещу фотографите?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: philip   
Дата:   27-04-24 15:30

Asahi: "Да не би тази галерия да участва в рейтингите наравно с другите?"

- Не, няма да откриете изображения от нея в "Рейтинг А - 1 ден" или "Рейтинг Б: Последните 3 дни".


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   30-04-24 09:29

Малко в страни от темата, но все пак засяга ИИ.

В Абудаби се е провело първото състезание между коли управлявани от ИИ :


Abu Dhabi Autonomous Racing League



Как ви се струва ?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: Zlatkoo   
Дата:   30-04-24 09:44

По скоро си мисля, че ИИ кара, а не се състезава. Все пак пилота освен карането. По време на състезание променя доста настройки на болида, баланс на спирачки и т.н. Да не говорим за стил на каране на различните пилоти, преценка за атака/изпреварване. Кога по правилата, кога на ръба.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: my.point.of.view   
Дата:   30-04-24 11:22

Искам да ви успокоя.
Когато се мереха пишките преди около 15 години "цифра срещу филм" бях писал, че този феномен, а именно "цифрова фотография" ще просъществува в един кратък времеви интервал, защото самата идея на това да имаш пиксели означава, че те могат да бъдат подреждани. Или с други думи – това, че е имало човек зад устройството, генериращо пиксели, е било дет са вика – от ден до пладне. Или с други думи – появата на цифровата фотография бележи края на фотографията. И така, уж филмът отстъпи, а то изчезна цялата фотография. Вече няма фотографии, има изображения.
Знаете, че съм работил по патент, свързан с СМОS сензор, и скриптове за детекция на сигнал съм писал в Матлаб, та не е като да съм абсолютен дилетант. Скрипт, детекция, SNR, алабала. Това не е фотография.
Фотографията е занимание, което е абсолютно излишно в 21 век.
Съотнесено към дискурса "телевизия или радио" ние сме по-скоро на страната на радиото, на факса, на телекса, на телеграмата.
Цифровите изображения се изравниха по брой с нецифровите само за няколко години, макар че фотографията е официално открита още преди 170 години, та сега очаквам и нефотографските изображения да се изравнят като бройка с всички фотографски изображения до края на тази година. Отвсякъде ни заливат псевдоимиджис.
Изненадан съм как все още се продават някакви 7 млн бройки цифрови тела. Далече от пика от 120 млн за година, но и все пак достойна цифра /или число, за асахи, да не се травмира/.
5% от изображенията се създават с фотоапарат – това преди да излезе бай Куси – изкуствения интелект. Сега цифричката може да с един десетичен порядък надолу.
Филмовите не участват в статистиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   30-04-24 13:34

my.point.of.view, Скоро не бях попадал на по-сбъркана позиция относно фотографията.
Цифровата технология непрекъснато се усъвършенства, ако говорим за качество на изображенията, цифровата фотография е много по-добра от аналоговата. Тя разширява възможностите за творческо изразяване.
Относно твърдението Ви "Вече няма фотографии, има изображения." ...правите ли разлика между двете думи?
Изображението е термин, който описва много видове визуална репрезентация. Тя може да бъде фотографска, живописна, графична, че дори и изображение създадено от компютър.
Фотографията е процес на създаване на изображения чрез записване предимно на светлина, обикновено това става с помощта на камера, която улавя светлината и формира изображение върху светлочувствителна повърхност. В аналоговата фотография, това се случва чрез химически процеси, а в дигиталната фотография светлината се трансформира в цифрово изображение. Относно другото Ви твърдение "защото самата идея на това да имаш пиксели означава, че те могат да бъдат подреждани." Идеите за манипулиране на изображението (в това число и фотографското) и подреждане на реалностите се открива лесно още в зората на фотографията.
Усещам, че нещо истински Ви притеснява:
"Цифровите изображения се изравниха по брой с нецифровите само за няколко години, макар че фотографията е официално открита още преди 170 години, та сега очаквам и нефотографските изображения да се изравнят като бройка с всички фотографски изображения до края на тази година. Отвсякъде ни заливат псевдоимиджис."
Вижда се, че сте добър човек... с носталгия към миналото и критичен поглед към бъдещето. Така и трябва, но помислете колко от фотографиите правени някога са останали като качествени примери и колко са днешните такива. Не бройте всички направени снимки по света, бройте онези които имат някаква стойност за Вас! Съществува една клика от фотографи, които се интересуват единствено от техниката, приемат фотографията като съотношения,цифри, мерки, теглилки и сравнения, на които искам да дам съвет ...важно е да разглеждаме фотографията като форма на изкуство, където съществуват безкрайно много средства за изразяване, а изборът между тях да зависи от личните предпочитания и артистичните цели на твореца. Снимайте аналогово, снимайте дигитално, изграждайте вкус и критерии! Фотографията днес се практикува от много хора и прекрасни примери за нейната истинска стойност се раждат всеки ден.Изкуството не умира, безсмъртни са живописта, графиката, скулптурата... безсмъртна е и фотографията. [shtrak]



Публикацията е редактирана (30-04-24 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: CDman   
Дата:   30-04-24 14:01

Автор: Zlatkoo
Дата: 30-04-24 09:44

По скоро си мисля, че ИИ кара, а не се състезава. Все пак пилота освен карането. По време на състезание променя доста настройки на болида, баланс на спирачки и т.н. Да не говорим за стил на каране на различните пилоти, преценка за атака/изпреварване. Кога по правилата, кога на ръба.


Така е, да.

"Пилотътът", доколкото разбрах от въведението, е програмиран от екип програмисти, които са наети от отбора наравно с механиците. Софтуерът прави всички преценки, които био трябвало да направи пилота. Една от колите например на прав участък се блъсна в стената заради БЪГ.

Всички коли са напълно идентични, тоест състезава се програмния код с ИИ, с другите програмирани пилоти с ИИ.
Иначе казано това е съревнование кой програмен тим ще напише по-добър ИИ без фатални бъгове.

Поне аз така го рабрах.


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   30-04-24 14:05

CDman, а как да свържем цялото това описание с рисуването със светлина?

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: victory13   
Дата:   30-04-24 15:05

Имаше елементарен, и оправдан, въпрос в тази тема…
сега всеки се упражнява в зависимост от етапа на развитието си:

Знание - това е, когато знаеш, че доматът е плод.
Мъдрост - това е, когато не го слагаш в плодова салата.
Философия - това е, когато се чудиш дали лютеницата е смути.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   30-04-24 19:07

victory13, препрочетох цялата тема няколко пъти с намерението да видя Вашата позиция по уж" елементарния, но оправдан, въпрос" . Незнам лъжа ли се, но единственото Ви включване е веселият и така остроумен пост малко по-горе, който от своя страна няма абсолютно никакво отношение и позиция към същността. Интересно ми е какво мислите Вие конкретно по темата, а не какво Ви е мнението за хората които пишат в нея! Опитайте по нормален начин!



Публикацията е редактирана (30-04-24 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   30-04-24 19:30

"Автор: my.point.of.view
Дата: 30-04-24 11:22
..."

Декларирам, че заради взетите от автора мерки не се травмирах.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   30-04-24 21:38

@my.point.of.view : Тоя разговор е воден многократно тук (и не само). След цифрова-срещу-филм имаше дискусия за безогледалки срещу огледални камери. След това - за телефони срещу фотоапарати (тя още не е стигнала кулминацията си). А преди всички тях - за фотография срещу живопис и графика...

Така сме програмирани, че с навлизането на всяко ново нещо обичаме да казваме, че старото 'е умряло' - понякога е, но често не е. Още има хора, които при всичките огнестрелни (и вече - лазерни) оръжия, още стрелят с лъкове и стрели: едни за спорт и забавление, други за лов и дори за убийства и войни. Още има хора, които яздят коне и карат конски колесници, при всичките автомобили и други модерни превозни средства. (Да не говорим, че още твърде много хора ходят пеш при всичките коне [smilie6])...

Ако се върнем на фотографията - бих казал, че тя не умира; само се видоизменя до неузнаваемост. Не всекиму това се харесва, но и не е задължително: желаещите могат винаги да си направят лък или да ходят пеш - свобода и демокрация!
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: mihalo   
Дата:   01-05-24 03:37

От има-няма приблизително 50ина години търся какво е това Изкуството. Иска ми се да стъпя на рационална база въху която да си градя мнението. Дотук нищо :(

Дори реверсивният анализ - "Какво не е?" не работи! Как да разбереш дали ѐ или не ѐ, като не знаеш кво е?

В този ред на мисли... ами може ли да се формира адекватно мнение върху нещо, което по същество е необосновано?

Заради пустото AI се тормозя. [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   01-05-24 08:22

Няма рационална база. Не е жизнено важно да разбираш кякво е това изкуство.

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: bogdanov   
Дата:   01-05-24 10:25

mihalo, разбирането за това какво е изкуството варира в различните култури, исторически периоди, и нива на възприемане ...често се променя през времето благодарение на стилове и течения. Изкуството формира културни идентичности и идеологии. Най общо казано изкуството е начин на изразяване.
Образованието е важно за разбирането на изкуството. Чрез историята , теорията и критиката, може да се развие по-дълбоко разбиране за видовете изкуство и тяхната значимост. Много са показателите ...изкуството се оценява по неговата способност да предава емоции и идеи, естетиката, или изучаването на вкуса, също влияе... форма, стил, новаторство, техника, идеология...
В разбирането на това какво е изкуство не съществува конкретна формула, това е динамичен процес който вкючва в себе си обучение, размисли, чувтва и изживявания. Тоест Сте на правилната пътека, остава само да тръгнете по нея! [beer]
А какво ще правим с AI-то във форума? :)



Публикацията е редактирана (01-05-24 11:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: asahi   
Дата:   01-05-24 12:16

Да го тричаме!

Отговори на това съобщение
 Re: Digital art & AI предложение
Автор: nyamago   
Дата:   01-05-24 12:31

Какво е изкуство? Не знам дефиницията, обаче

Ще го позная като го видя.

А какво да правим AI-то във форума?
Нищо. Направеното дотук е достатъчно: при сегашните условия AI-то никому не пречи и никой не му пречи. Като нещо се промени,ще го мислим (и ще го бистрим в нови теми).

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »