Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Портретен обектив на Х байонет!
Автор: stzz   
Дата:   15-04-24 21:35

Вариантите, които разглеждам са два:

- FUJIFILM XF 56mm f/1.2 R WR
Потребителските ревюта, не са еднозначни. Ревю сайтовете, сякаш са по-умерени.
Личните ми предпочитания са свързани с по-удобното за мен фокусно разстояние и фирменото съответствие.


- Viltrox 75mm f/1.2
Един доста добре приет от потребителите и високо оценяван от тях обектив!




Бих помолил колеги с опит от двата обектива, да споделят личните си впечатления от представянето им - ще го приема като препоръка при вземане на решение при избора.

благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: sirkhann   
Дата:   15-04-24 22:15

75/1.2 е голям и тежък. Губи контраст при влизане на светлинен източник в кадъра, т.е. вътрешните отблясъци не са ги елиминирали добре.

Изисква повече пространство. Иначе маже добре.

Моят си седи горе-долу чисто нов, защото отнема доста от компактността на системата и е неудобен за носене при пътувания.

56/1.2 WR го заглеждах, като размери е супер и е доста универсален, но много скъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: victory13   
Дата:   15-04-24 22:56

Имах 56 и 90… вторият остана завинаги любим обектив на системата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: lamerko   
Дата:   15-04-24 23:05

Фужи имат "специален" портретен обектив - 90-ката. Може би най-доброто за целта, стига да не ти дойде твърде дълго.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: hansto   
Дата:   16-04-24 08:13

56 e по-универсална дължина. Имам стария модел и освен бавния фокус на моменти си е супер.
Иначе съм имал на вилтрокс 85/1.8 и пак като махнем бавното фокусиране картината беше много добра, дефокус и цветове. Представям си 75 още по-добър, но и зависи какво ще се снима. Групови портрети трябва да имаш бая разстояние помежду. Затова 56 мисля че ще "върши" повече работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: sirkhann   
Дата:   16-04-24 11:00

Аз също имах 85/1.8 на Viltrox, който ми идваше прекалено "дълъг", затова също не го ползвах много, въпреки хубавата картина.

Предпочетох него пред XF90mmF, защото Fuji има прекалено много контраст и острота за портретен обектив. Viltrox 85 има малко по-плавно боке и не толкова натрапчива острота, което е за предпочитане за портрети. Но има хора, на които това им харесва.

Иначе 90мм на кроп е супер, ако имаш поляна за фотостудио.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: georgioiv   
Дата:   16-04-24 19:16

75/1.2 определено. Ползвам го на друга система, но е любим. Да, губи контраст в контра и лови зайци, но за портрети това не е болка за умиране. В сравнение с други светли портретници не е чак толкова голям и тежък, спокойно се събира с апаратче в джоба.. [smile] ... Единственият реален минус за мен е дължината на кроп, идва дългичък..

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: stzz   
Дата:   16-04-24 19:43

Зоната ми на комхорт е до 85мм приравнено - от там нататък, влизаме в зоната на компромисите!
Въпросът дали това е оправдано, за съжаление не може да бъде даден предварително.

.......[beer] ...........благодаря за мненията!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: sirkhann   
Дата:   16-04-24 20:41

Има автофокусни Viltrox и Sigma 56/1.4 обективи, излизат някъде 2-3 пъти по-евтино от Фуджито. За мен това е добра стартова позиция. Сега излезе и нов Vitrox на 1.7.

Иначе - снимка с Viltrox 56/1.4 тук



Публикацията е редактирана (16-04-24 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: Yog   
Дата:   16-04-24 23:34

Сега излезе нов Вилтрокс. 56мм на 1.7. Буквално е без пари, в сравнение с другите варианти. От тестове казват, че има забележителна острота за скромната си цена, но това все пак са интернет тестове... Така или иначе - погледни и него.



Публикацията е редактирана (16-04-24 23:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: kvakioh   
Дата:   17-04-24 10:27

56/1.4 Sigma най-добре.
Баланс между цена и представяне.

Отговори на това съобщение
 Re: Портретен обектив на Х байонет!
Автор: alexmonev   
Дата:   26-04-24 22:40

На скоро се сдобих със XF 56 f/1.2 R, старата версия.
Изключително съм доволен понеже го използвам единствено и само за портрети. За портрети по-бавният автофокуса е поносим.
За 700-800лв, колкото върви на старо мисля, че е най-добрия избор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »