Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: dorko   
Дата:   15-04-24 18:28

Колеги от форума, снимам любителски близо 10 години с Pentax K-5 II.
Днес изтървах фотоапарата от масата, от около 1 метър. В момент на работа. Падна с обектива надолу. Обективът се заби в дървения паркет. След падането тялото изглежда като да работи, обективът със сигурност не - потъмня с огромен процент. Обективът (беш)е Pentax SMC DA 18-135mm f/3.5-5.6 ED AL (IF) DC WR. Въпросът е, че нямам друг. А трябва да разбера в какво състояние е тялото. И така, ако някой от вас в близкия до мен район (Димитровград, Хасково), или в по-разширения (Пловдив, Стара Загора), снима с Пентакс и има желание, би могъл да ми даде възможност да проверим това тяло с друг обектив, за да видя ще го бъде ли или не. Моля да пише.


Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: kiten   
Дата:   15-04-24 21:17

Моканина има много умно изречение в края на разказа "По жицата" !

Не ти ли поискаха да да си платиш пораженията по паркета ?
Тялото можеш да провериш като направиш дупчица на капачката за тялото и след това пробвай и ако снима, бръмчи и жужи и щрака, значи тялото го бива.
Да питам как обектива е потъмнял, а не е станал на сол и парчета като изкърти паркета?

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: baron_barbaron   
Дата:   16-04-24 00:50

Kiten Обектива потъмнява да речем ако му блокира блендата в затворено състояние... А това с капачката, не може да даде ясна картина за деформации, или за проблем с комуникационните пинове. Човека си пита за конкретна услуга. Не му помагаме, нека не му пречим.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: ник_п-в   
Дата:   16-04-24 21:00

Снимам с К 5 от няколко години, и предвид солидната му изработка и магнезиевото тяло ме съмнява проблемът да е в апарата. От Пловдив съм, по принцип мога да съдествам с обектив за проба.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: Gecata   
Дата:   16-04-24 23:13

Вероятно е прекъснат лентовия кабел на вариообектив и блендата е останала в затворено положение. За да провериш тялото свали обектива и го "разтракай" без обектив. Ако затворът щрака и не не се подмятат откачени ламели значи всичко е на ред с тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: a100   
Дата:   18-04-24 11:26

Преди време така се изсипа моя К-1 с 24-70. Падна с обектива надолу, но нямах много време да се ядосвам, защото трябваше да снимам първия снукър на открито с Рони О'Съливан. Сложих 70-200 и снимах без проблем. На тялото му нямаше нищо! Обектива го дадох на Пепи и той го оправи за нула време. Моят съвет е - прати комплекта на Пепи и ще получиш адекватен отговор, защото може да има нещо дребно, което да ти подпали чергата, ако само седиш и се притесняваш! От Бургас съм и мога да ти пратя обектив за тест, ако решиш! Успех![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Инцидент с DSLR Pentax - молба за помощ от колеги от Димитровград, Хасково
Автор: dorko   
Дата:   18-04-24 17:30

Благодаря на всички за съветите и коментарите, а на ник_п-в и а100, и за готовността за съдействие! Получих и още един съвет на лично. Имам по-голяма яснота за първата стъпка, какво после да правя и като цяло гледам по-оптимистично. Важно е, че разбрах къде е най-добре да се обърна и за сервиз. Ако се наложи, ник_п-в и а100, ще ви пиша на лично съобщение, по-нататък.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »