Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: Sasho_   
Дата:   11-04-24 17:52

Здравейте! Искам да попитам след ъпдейт на фърмуера на апарата губят ли се настройките, които съм направил на апарата преди това или се запазват ?

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-24 18:19

Зависи от камерата, но е стандартно да се занулят настройките при флашване, понеже често новия фирмуеър идва с допълнителен или променен набор от атрибути. Самия процес на подмяна на фирмуеъра включва изтриването на стария преди да се запише новия, което също може да доведе до автоматично зануляване, ако настройките не са пазят в област, която не е целева на подмяната. Някои производители си играят преди изтриване да направят експорт на текущите настройки и евентуално да ги импортират след приключването, но... или ще се загубят, или няма. А понякога се изисква ръчно зануляване преди/след ъпгрейд [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: Sasho_   
Дата:   11-04-24 18:25

И аз така мислех, че най-вероятно се зануляват, но реших да питам. Иначе става дума за Canon R6. Някъде гледах, че могат да се експортнат настройките и после пак да се въведат.



Публикацията е редактирана (11-04-24 18:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: alex.d76   
Дата:   11-04-24 20:57

При Nikon НЕ се губят ... по-калпавите камери явно не издържат на напрежението от ъпдейта [smilie18]
Доказано с D90, D7200 и с D750 - камери от тотално различни класове и поколения ...



Публикацията е редактирана (11-04-24 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: guciguci   
Дата:   11-04-24 23:39

При Sony A7IV също не се губят и няма нужда от зануляване преди или след ъпдейт

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-24 00:27

Приемѝ, че настройките се губят. Пак ще си ги въведеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: victory13   
Дата:   12-04-24 07:19

Току-що обнових софта на петицата. Запази всички предишни настройки без промяна.
Както знаеш, освен стандартните настройки, можеш да запазиш 3 допълнителни потребителски на апарата, и още 6 такива на картата, които да инсталираш при нужда.
Разбира се, ако си с 2 карти, което вярвам е така /да не търся сега/.
Съмнява ме при толкова възможности да загубиш настройки [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: leo34   
Дата:   12-04-24 08:21

От две години редовно ъпдейтвам R6, никога не са се занулявали настройки.
Ако все пак има предпоставка да се занули нещо би трябвало производителя да го е упоменал в информацията за ъпдейта.



Публикацията е редактирана (12-04-24 08:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   12-04-24 09:23

При почти никоя камера не се губят. Сигурно има и такива при които се губят, но повечето не са така.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-24 09:37

Губят се когато след ъпдейт на фърмуеъра се наложи да ресетваш всички настройки, защото нещо не ти работи коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: Zlatkoo   
Дата:   12-04-24 09:42

Я да питам тогава и аз. Имам canon 750d Как/къде мога да проверя има ли ъпдейте за моя апарат, с коя версия съм сега, как се прави. Общо взето всички подробности около един ъпдейт, никога до сега не съм правил подобна операция.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: asahi   
Дата:   12-04-24 10:09

Два дни питане по форумите успешно заменят 15 минути четене на менюала.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   12-04-24 11:24

"Автор: asahi
Дата: 12-04-24 09:37

Губят се когато след ъпдейт на фърмуеъра се наложи да ресетваш всички настройки, защото нещо не ти работи коректно. "

На мен лично никога не ми се е случвало, а съм го правил на 9 тела. 7 са били мои, 2 на сестра ми. (5 никона, 2 сонита и 2 канона ) Никога не ми се е налагало да занулявам настройки, заради ъпдейт. По скоро ми се е случвало, защото аз съм бутнал нещо си и съм забравил.

Сигурно има такива случаи, каквито казваш... Но буквално сега за пръв път го чувам/чета.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: Zlatkoo   
Дата:   12-04-24 13:52

"Два дни питане по форумите успешно заменят 15 минути четене на менюала."
Напълно съм съгласен, но апарата ми е втора употреба. Прегледах менюала онлайн, там видях само ка се инсталира софт, от сиди. Вероятно с гугъл ще намеря инфо, но реших,че някой който го е правил ще ми обясни на Български.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   12-04-24 15:51

Златко тук може да видиш процедурата, не е с конкретно твоя модел, но пък при всички канони(и не само) е такава процедурата...

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: uri64   
Дата:   12-04-24 16:25

Zlatkoo написа:
> Вероятно с гугъл ще намеря инфо, но
> реших,че някой който го е правил ще
> ми обясни на Български

Отиваш на ей този адрес , кликаш върху зъбните колела под които пише firmware и четеш и сваляш] текст


Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: avo   
Дата:   12-04-24 22:51

Трети никон от Z серията ъпдейтвам периодично - Z6, Z7 , Z9, никога не ми се е налагало да качвам настройките наново, всичко си остава, както е било, както запазените функции на бързи бутони така и настройките от последното снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: Zlatkoo   
Дата:   15-04-24 11:15

Благодаря момци, оказа се, че имам нужда от ъпдейт. Нека и аз да споделя с две приказки. След като си свалите новия софтуер, форматирате картата от апарата. Качвате файла на картата, и от менюто на апарата задавате обновяване.

https://live.staticflickr.com/65535/53655391149_59fbb57201_z.jpg

Untitled by Златко Григоров, on Flickr
След кратко време всичко е готово, и само потвърждавате.

https://live.staticflickr.com/65535/53655391144_68da712254_z.jpg

Untitled by Златко Григоров, on Flickr
Настройките си се запазиха, нищо не се губи. Какво получих, ами за сега не знам.
Не знам задължително ли е картата да е форматирана, така казаха, така направих. Друго което четох в коментарите на видеото, Някой питаше, тъй като нямал картчетец, дали не може да свърже апарата с кабел, и да метне директно файла там, Не знам дали става.

Отговори на това съобщение
 Re: Губят ли се настройките при ъпдейт ?
Автор: alex.d76   
Дата:   15-04-24 13:29

Човече, всеки сериозно снимащ тук е нясно с ъпдейта на фърмуера на апарата си - но все пак хвала, че си споделил процеса за незнаещите като теб [beer]
Иначе от сайта на фирмата производител на апарата ти, от където си свалил конкретния фърмуер (надявам се да е от там...) си пише какво точно е променено в новата версия.
И както казаха колеги малко по-горе - 5 мин четене спестяват два дни ровене в нета по форуми [cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »