Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: nautilus33   
Дата:   09-04-24 11:06

Здравейте,
както си снимах и огледалото се вдигна и не иска да се пусне. Затворът работи, камера снима, но естествено в повечето случаи черна снимка. Опитах какво ли не, дори без обектив, проблемът си остава. Някой имал ли е подобен проблем и може ли да се оправи без сервиз? И кой сервиз в България да посетя в случай, че е неизбежно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: lamerko   
Дата:   09-04-24 12:41

Ако огледалото е вдигнато, но имате черни снимки, значи не е само заключващият механизъм на огледалото... Пробвайте да извадите батерията, включете камерата и натискайте из копчелаците докато не се изпразнят всички кондезатори и сложете батерията отново. Ако не се оправи... очевидно ще ходи в сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: Джъмбо   
Дата:   09-04-24 12:50

за толкова стара камера... единствено https://digi-service.eu/en/ но дали ще си струва ремонта...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   09-04-24 17:02

Цък


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: ник_п-в   
Дата:   09-04-24 18:28

Камерата може да е стара, но е чудесна за много задчи. Снимам с д700, и до колкото съм чел, слабото място на камерата е в циментирането на екцсентрика който отговаря за огледалото. Затова е препоръчително да не се снимат много сериини снимки(а тази „древна“камера снима с 8к с) и да не се променя много рязко температурата на снимане.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: ilcoin   
Дата:   11-04-24 08:48

Доколкото съм наясно - D700 не се поддържа официално от Никон, т.е с Профайлд може да се пробва но има вероятност да откажат ремонт.

Аз лично на ваше място бих мислил за друго тяло. В момента в базара има Д700 за 400лв За толкова стар апарат, да се купи работещо тяло вместо да се прави ремонт с неясен резултат, е опция която си струва да се обмисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: asahi   
Дата:   11-04-24 09:56

Профайлд e точното място, където могат да кажат какво трябва да се направи, какво може да се направи и доколко това е оправдано. Не изключвам, че и на друго място може да се свърши това.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-04-24 10:01

Преди известно време аз си купих Д700 с идеята да го реставрирам. Бяха ми нужни няколко компонента, но от Профайд ми отговориха, че вече не се потдържа и не могат да ми осигурят частите. Поръчвах от ибей....

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: nautilus33   
Дата:   11-04-24 10:50

Оставих камерата без батерия за една нощ, но без резултат. От Профайлд не получавам отговор. Сега се чудя същото тяло ли да търся, имайки предви, че проблемът може да се появи и при него, или да заложа на по-нов модел. По спомен тялото беше на 170К кадъра когато го купих преди няколко години.

ПП малко оф топик, но Fujifilm X-T10 дали ще е добър заместител? Изпадна ми тяло с обектив за 400лв, и се чудя.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D700 зелепнало огледало
Автор: pdimitrov   
Дата:   11-04-24 15:03

За минаване към Фуджи - зависи колко обективи ти трябват. Ако тръгнеш да сменяш система, тези 400лв ще са ти най-малкият проблем, особено ако държиш на обективи на Фуджи. Фуджито не е такъв танк (едновременно предимство и недостатък), ще трябва да си носиш допълнителни батерии, минаваш на кроп. Аз преди години разкарах моя D90, понеже не исках да го мъкна, и сега сменям X-T1 с X-T2. Не съжалявам за избора си.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »