Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За какво се използва тази прожектор?
Автор: cvetanov95   
Дата:   02-02-24 09:18

Здравейте.

Много отдавна ми бяха подарили лампа Hama Magnum 300 zoom.
Но така и не го ползвах, защото е много мощен.
Скоро мисля да си правя някакво хоум студио и се чудя как бих ползвал този прожектор.

Има ли някакъв шанс да го сложа в Софтбокс, или в бял чадър срещу обекта който ще снимам или пък с рефлекторен чадър да отразявам светлината.
Дали пък не се ползва за осветляване на фона или косата на модела ако се снима фотосесии.

Моля, помогнете. Благодаря :)

https://prikachi.net/image/jBrD0

Отговори на това съобщение
 Re: За какво се използва тази прожектор?
Автор: Synthy   
Дата:   02-02-24 09:26

За да свети?
На пръв поглед и бързо търсене у гуглето - това е видео лампа. Софтбокс... за какво искаш да го ползваш?

Сега видях.. халогенна лампа е. зАбрави за софтбокс. Ще го стопи. Потърси си истинска светкавица (импулсно осветление, не постоянно).



Публикацията е редактирана (02-02-24 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: За какво се използва тази прожектор?
Автор: quazimodo   
Дата:   02-02-24 11:07

За начало - липсват му две от клапите, което на практика утрепва всички възможности за насочване на светлинния поток. На снимката си личи, че някой непредпазливец[smilie5] е залепил нещо горимо на лампата, докато е била още гореща. Тази лампа ще ти замени отоплението до края на зимата, но на моделите може и да не им е съвсем приятно. Ако и добавиш две самоделни клапи на мястото на липсващите и си спретнеш една самоделна фрост рама, имаш някакъв шанс да я вкараш в употреба. Трябват си проби, за да се разбере за какво точно ще може да се ползва. Вервай ми , с газове боя не може да се приготви [smilie5]. Пробвано е многократно, включително и от мен[smilie18] Трябват ти поне два адаптера за ръчни светкавици, две ръчни светкавици и два бокса с грид плюс стойките и фоновете.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »