Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Филми Washi
Автор: minchop   
Дата:   23-01-24 15:01

Привет!

Отскоро се занимавам любителски с филмова фотография и попаднах на филмите на Washi - https://filmwashi.com/en/, които съм поръчвал от Белгия.

Понеже човекът няма reseller в България се чудих дали да не започна да ги внасям. Сред любителите на филмовата фотография - дали би имало интерес към филмите му? Част от тях са панхроматични черно-бели ръчно направени върху различни японски хартии, с "домашно" приготвена емулсия. Имат доста интересен и артистичен вид. Други пък са правени от рентгенова хартия.

Има и цветен, който ако се вярна на слуховете е препакетиран кодак(aerocolor). Понеже е 1 man army, едва ли си го произвежда сам.

Ще се радвам да чуя ако има интерес. Най-близките reseller-и са в Румъния и Гърция, но ги продават с голяма надценка.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: uri64   
Дата:   23-01-24 15:47

Може евентуално да се попита и в групата "Да снимаш на филм":
https://www.facebook.com/groups/448657628590589



Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: minchop   
Дата:   23-01-24 15:55

Благодаря за предложението!

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: Orcinus   
Дата:   23-01-24 20:50

Толкова ли е трудно да получиш лошо изображение с цифров фотоапарат [smilie3]
Понаучете си техниката и програмите за обработка, по-лесно е!


Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: asahi   
Дата:   23-01-24 20:55

Първо пробвай стоката.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: minchop   
Дата:   23-01-24 21:04

> Понаучете си техниката и програмите за обработка, по-лесно е!
Ха-ха, да! Така е. Работил съм в сферата на компютърната графика и ако искам мога и да си напиша custom shader за някакъв пост ефект, но мисля хората не се занимават с филмова фотография поради липса на други опции [smile]

Иначе за всеки влак си има пътници, та исках да разбера дали има за този тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: Boce   
Дата:   23-01-24 22:38

Автор: Orcinus
Дата: 23-01-24 20:50

Толкова ли е трудно да получиш лошо изображение с цифров фотоапарат [smilie3]
Понаучете си техниката и програмите за обработка, по-лес........................................ ТИ ВЕРНО ЛИ ???? ПОкажи техника отвори НИ очите!!

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: Boce   
Дата:   23-01-24 22:47

Washi - https://filmwashi.com/en/, тва е голям кеф секви филми чудно !! Ако имаш излишни пари внасяй но не се надявай на печалба .Аз ще купя да речем и още 20 човека.[shtrak] [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-24 04:28

Ако трябва да бъдем честни - не мисля, че ще потръгнат нещата. Филмите в "специалната" секция са единствените използваеми, а точно те са просто пренавити от други производители - въздушни филми, за наблюдение, за печат. Някои от тях дори не са съвременни, а порядъчно остарели остатъци - за единия си пише, че е от 2000-та, за друг, че вече не може да намери наличнсти, та така. Малко ще са хората, които биха дали толкова пари за нещо, което всъщност не се знае какво и данните са общо взето маркетинг.
Двата филма, които принципно се доближават до нормалното са Washi X, който е всъщност Kodak Aerocolor 2460 (продава се под много имена, например тук го има под Santa Color 100), а другия е Washi Z, който най-вероятно е Agfa Aviphot (отново въздушен) - този също се продава под наистина много заглавия.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: asahi   
Дата:   24-01-24 10:58

И мен ме съмнява да му е изгодно сам да прави толкова видове филми, че и да поддържа десетки риселъри. Ама всеки си има право да стигне до истината по трудния начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: LeikaM   
Дата:   29-01-24 21:32

Колега разгледах нещата не знам каква е цената ,но ние в БГ. си имаме останали филми ОРВО който се продават около 5 лв това са филми с ясно исо и време са проявяване и очаквани резултати тези трябва поне от началото да продаваш по 2 или 3 лв докато на някой му хареса някой ефект ако можеш да си покриеш разходите поръчай. Или разглеждай базара за орво и снимай на воля.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: lamerko   
Дата:   29-01-24 21:58

Абе... нещата със старите филми не са добре. Включително за ОРВО :)
АКо погледнем базара, почти никакво предлагане. Има две изфирясали ОРВО - цветни орбратими, с отдавна мъртъв процес (най-вероятно и филмите са мъртви). Друг "минус" - волфрам балансирани. Цена за двата - 50 български лева. Друга обява - две кутии по 5 броя Profia F (обратими на Фуджи) - всичко изглежда добре, до момента, в който разбираш че се продават филми с итекъл срок от 20 години на цена ПО-ВИСОКА от НОВИ, абсолютно същите RDPIII. Да, съвсем сериозно, по-скъпо. Има една по-интересна обява за 20-на ОРВО-та асорти - голяма част от тях са черно-бели с ниска скорост и има шанс да са сравнително използваеми. Цената им в момента не е толкова депресираща, но ако се погледне историята - може да падне още :)

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: asahi   
Дата:   30-01-24 09:35

На времето подарих всички филми на ентусиасти и за мен това е справедливата цена за стар филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: quazimodo   
Дата:   30-01-24 10:59

asahi написа:

> На времето подарих всички филми на
> ентусиасти и за мен това е
> справедливата цена за стар филм.

Koгато попитах един продавач на изветрели филми дали не се срамува от цената, която е поставил, той отговори, че всеки се бори с живота както може [smilie18][smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: Synthy   
Дата:   30-01-24 11:23

Абе щом има кой да плаща, ще има и такива...


Отговори на това съобщение
 Re: Филми Washi
Автор: LeikaM   
Дата:   30-01-24 14:16

колеги пълно е с филми колегата Ламерко мисля има толко филми колкото не можете да видите в магазин и наи добре може да ви каже кой филм какво дава и как се обработва

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »