Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся лентов фотоапарат
Автор: dimana__06   
Дата:   06-01-24 16:39

Здравейте, бих се радвала ако някой има какво да предложи за начинаещ. Търся лентов фотоапарат до 100лв. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: verguca   
Дата:   06-01-24 17:34

Тук в базара има доста предложения. Аз си купих от него много хубав Canon.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: fotorafi   
Дата:   06-01-24 17:45

https://bazar.bg/obiava-42810888/praktica-mtl-5-lentov-fotoaparat

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=172717

Canon AT-1 kaто нов, след профилактика ...220 лв



Публикацията е редактирана (06-01-24 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   06-01-24 19:52

Последно какво търсите - лентов (филмов) апарат или цифров (дигитален)?

Също така, какво точно очаквате от камерата - "за начинаещ" не става ясно. Има различни видове камери - наистина голямо разнообразие. Най-лесните за използване са напълно автоматични компактни камери - сами определят какъв е филма (нужно е филм с DX касета), мерене, автофокус, автоматично транспортиране на филма до следващ кадър и превъртане обратно накрая. Има модели с доста добра оптика, но при тези камери нямате контрол (ръчни настройки). Примерно Ricoh FF9(D)/90(D) или станалата може би най-популярна (най-вече с цената си) Olympus Mju II (с фиксирания 35мм обектив, не zoom версията). Друг тип камери, подходящи за начинаещи, са от тип (полу)автоматични SLR. Голяма част от тях нямат автофокус (не е драма). Повечето от тях "автоматично" всъщност е режим с приоритет на блендата (тя не се определя автоматично, вие я указвате). Пример за такива - Olympus OM10, Pentax ME Super. Накрая - камери с пълен ръчен контрол, но имащи атоматичен режим на измерване и контрол на скоростта - примерно топ модела (професионален клас) Nikon F3.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: my.point.of.view   
Дата:   06-01-24 20:32

Много добри фотоапарати са малките, компактни, джобни фотоапарати.
Примерно Ломо LCA.
Може Минокс 35.
Минолта някаква.
Коника 35.
Има много и различни.

Така ще се научите да снимате.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   06-01-24 21:17

Ето с този фотоапарат може наистина да се научите да снимате. Ще намерите такъв за 10-тина лева.


https://i.postimg.cc/sX5RPZ8M/IMG-2610-1.jpg




Публикацията е редактирана (06-01-24 23:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: Satsan   
Дата:   06-01-24 22:51

Имам няколко. Няколко подарих на детски клубове по фотография. Има още останали.
Избери си, определи си цена, която е добра за теб и приемлива за мен и заповядай:
1. Канон ЕОС 1000 без обектив
2. Канон ЕОС 1000 F с обектив 35-80 мм на 4-5.6 светло
3. Минолта Динакс 500 si с обектив 28-80 мм на 4-5.6 светло
4. Минолта 110 zoom SLR Mark 2 (кроп)- с малките ленти с обектив 25-67 mm, ф 3.5 zoom rokkor macro (не съм объркал цифрите на обектива, спокойно - 25-67 мм е)
Ако представлява интерес за вас, насреща съм. Няма да ги пусна в базара. Не търся печалба, а подходящ човек, който ще ги оцени.
Снимка по-късно. Снимал съм ги с други два руски, но не дигитални лентови.
https://photo-forum.net/i/2496064

Браво за тази тема! Благодаря!
Хубаво е човек да се връща в миналото. То, макар и минало е незабравимо. Въпреки, че младите мислят, че всичко започва от тях и от този момент....има хубаво минало.



Публикацията е редактирана (06-01-24 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся лентов(цифров) фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   07-01-24 09:44

Satsan написа:

> ...има хубаво минало.

Да, най-вече от гледната точка на крехката детско-юношеска възраст, в която са се намирали доста от списващите сега във форума [smilie5][smilie5][smilie5]

П.П. По време на това хубаво минало, с един презрян Зенит ЕТ и три светкавици ФИЛ, щракахме снимки за документи на корем [smilie18] [beer]



Публикацията е редактирана (07-01-24 09:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »