Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ниво Б рейтинг
Автор: jino   
Дата:   10-12-23 12:47

Сравнете нивото на фотографиите във Фото форум с Б рейтинг сега и преди 10 години например.Как ви се струва, има ли разлика?
Аз виждам огромна.Интересно е че преди време с най-висок Б рейтинг са били основно портрети и репортажи.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: plynii   
Дата:   10-12-23 13:03

Всичко тече, времената се променят, няма вечни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: nyamago   
Дата:   10-12-23 14:36

jino написа:

> "... преди време с най-висок Б рейтинг са били основно портрети и репортажи."


Това са жанрове. За разлика от тогава, сега кои жанрове преобладават?

По-интересно би било (не бих се ровил за анализ, но някой може да има свободно време):
- Има ли стилови разлики и какви?
- Има ли доминиращи естетически погледи (и вкусове) и кои са те?
- Има ли разлики (тук ще е рисковано) в художественото ниво и качество?
И най-накрая:
- Дължи ли се това на променения състав на 'Б' общността (нови хора - нови идеали) - или е еволюция в иначе неизменните им редове?

[smilie8] [shtrak]



Публикацията е редактирана (10-12-23 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: hotsnail   
Дата:   10-12-23 17:29

Къде гледате тоя рейтинг Б? Линка дето е за последните 30 дни на тъмбове дори изглежда повече от трагично

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: galinvayov   
Дата:   10-12-23 19:46

Например тук: https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=GALLERY_RAITING_B&MONTH=11&YEAR=2013


Това е връзка към 11.2013-та. Би трябвало в лентата в ляво да се вижда списък с годините и съответно месеците.



Публикацията е редактирана (10-12-23 20:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: h.svinaroff   
Дата:   11-12-23 17:22

Не кисна всяка вечер във форума както правех преди над десет години, но като че ли не се забелязват гласуващите групички, може би си кешираха Б-точките и са вече по островите [smilie5]

За съжаление обаче много автори се отвратиха тогава и вече не участват.
Сега обаче има нови, много добри и като махнем плявата, за мен нивото е нагоре и като визия, и като обработка.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: philip   
Дата:   12-12-23 11:18

За "Б" не знам, но за "А" определено се е Дигнало:



[smilie25] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: Kvasilev   
Дата:   13-12-23 10:00

Автор: h.svinaroff
Дата: 11-12-23 17:22

Не кисна всяка вечер във форума както правех преди над десет години, но като че ли не се забелязват гласуващите групички, може би си кешираха Б-точките и са вече по островите [smilie5]

За съжаление обаче много автори се отвратиха тогава и вече не участват.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: asahi   
Дата:   13-12-23 11:27

И по островите ги няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: dialektika   
Дата:   13-12-23 13:51

Прави ми впечатление броя на снимките с рейтинг Б. Тази 2013 г. е уникална - през месеците е имало по 50, 70, до 100 страници със снимки от рейтинг Б. Това ми говори за сериозен брой участници във форума, качващи снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: cubanos   
Дата:   04-01-24 23:50

Аз също съм на мнение, че нивото не е ок. Както каза Христо Свинаров, доста автори си тръгнаха от тук. Аз не съм от това поколение, но това което виждам някои път в рейтинг Б, се питам как е стигнало до там. Макар, че е ясно как, но въпросните Б-та които са гласували се питам това ли им е вкуса.Аз говоря основно за пейзажната фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: bogdanov   
Дата:   05-01-24 09:13

Липсата на адекватни критерии доведе ситуацията до това положение. Но проблема не е от сега. Преди около 5-6, че и повече години, форума беше пълен с хора които подведоха в грешна посока вкусът... събираха тълпи с последователи. Попфолка във фотографията набра голяма скорост. На хляба мекото и на живота лекото подхлъзна много съфорумци, нормално беше раличните да поискат друга бира ... ("на мен така ми харесва"-беше отговора на всеки съвет или критика) аз не съм песимист обаче. Защото сега виждам неща които тогава нямаше. А имено много чисти визуални послания, филмови решения. Умишлено се къса връзката с естетичното някъде, позата отстъпи място на присъствието. Дори сега на първата страница в албум има 5-6 смешни пози и 7-8 хубави кадъра. Лошото е, че заложената претенция на смешните 5-6 ще подведе неопитното око на гласуващите любители на "лекото" и онези 7-8 хубави кадри от първа страница ще отидат на втора, трета, пета и така ще изчезнат от очите ни. Познайте обаче кои ще останат в рейтинг "Б"! Точно тези омазани, немислени, повтарящи се, претенциозни и неодухотворени бълвочи! За жалост обаче така се създава образа на това иначе прекрасно място за споделяне на фотография и идеи. Знам, че е по-лесно да се критикува от колкото да се създава, за това всяка констатация без предложение за подобрение е само камък който мъти водата. Явно е, че без критерии нещата не изглеждат добре, явно е също, че добрите кадри трябва да се стимулират по някакъв начин а лошите да знаят, че са лоши. [shtrak]



Публикацията е редактирана (05-01-24 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: quazimodo   
Дата:   05-01-24 09:36

В новогодишната нощ по националната телевизия ехтеше СРЪБСКИ поп-фолк, как искаш в един фото форум да има нещо повече от поп-фолк. Влизаш във Фейсбук, където има 100-тина групи, уж споделящи страстта към фотографията и какво виждаш - "еди кой си Фотографи" плюс няколко десетки "Фотографи" - та като него споделят снимки на котките и кучетата си, ахкат и охкат по тях и си камарят лайкове[smilie5] Половината са регистрирани и тук, включително и аз, но нямам домашни любимци[smilie18] .

П.П.Имам и делово предложение - да се премахне възможността за блокиране [smilie19]



Публикацията е редактирана (05-01-24 09:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: asahi   
Дата:   05-01-24 10:32

Понеже не повдигам нивото няма как да критикувам.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: Zlatkoo   
Дата:   05-01-24 10:32

Мисля си нещо. Под снимките, които аз съм разглеждал мноого рядко съм виждал критика (обикновено е за хоризонтал или малко кроп). Ами казвайте кое къде не е наред. Аз на всичките си снимки съм отметнал, че искам критика.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: bogdanov   
Дата:   05-01-24 11:22

asahi, точно ти знаеш префектно какво, колко и как да дадеш на когото решиш. Но вероятно не се изказах правилно. Не става въпрос за критика а за критерии, които волю-неволю съществуват. Качеството не е въпрос на гледна точка. Ето примерно "снимка на деня" - почти винаги класна селекция, която не разчита на приятелски охкания. Човека или хората които избират този кадър знае(знаят) какво правят. Без да се разгласява кой или кои са хората, години наред всеки ден на първа страница ни показват по една чудесна фотография без значение колко "А" и "Б" има. Ако на този принцип това става и по галериите, лицето на ФФ ще придобие друг облик.
Zlatkoo... За теб Thomas Demand-разгледай и прочети за автора... смятам, че ще ти бъде много по-полезен от критика на този етап! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: ddantgwyn   
Дата:   05-01-24 14:03

bogdanov написа:

> Ето примерно "снимка на деня" - почти винаги класна селекция, която не разчита на приятелски охкания. Човека или
> хората които избират този кадър знае(знаят) какво правят. Без да се разгласява кой или кои са хората, години наред всеки ден на
> първа страница ни показват по една чудесна фотография без значение колко "А" и "Б" има. Ако на този принцип това става
> и по галериите, лицето на ФФ ще придобие друг облик.

https://photo-forum.net/i/2492375

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: quazimodo   
Дата:   05-01-24 15:13

ddantgwyn написа:

> bogdanov написа:
>
> Ето примерно "снимка на деня" -...

...
> https://photo-forum.net/i/2492375

> [smilie7]

Коментар №7 изтрит от автора на снимката - и що тъй? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

П.П.Второ делово предложение - да не може да се трият коментари [smilie19]



Публикацията е редактирана (05-01-24 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: doktora   
Дата:   05-01-24 16:02

Човек,ти как критикуваш,като имаш този кадър?
https://photo-forum.net/i/2428722
Просто влязох в профила ти и хванах една от последните ти.Има доста рейтинг и от двата.Другите няма и да ти ги гледам.И не е лично,а просто възмутен отговор!
Точно показван нивото и начина на точкуване тук-пускаш няколко да речем добри фотки и после си върви кервана.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: asahi   
Дата:   05-01-24 16:52

В тази снимка аз откривам идея, въздействие и отлична реализация. Но понеже вкусът е личен не бих го налагал.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: bogdanov   
Дата:   05-01-24 16:57

doktora, позачудих се към кого се обръщате, а то било към мен :) Аз пък разгледах профила Ви[smilie18]
Точно за това писах по-горе, че няма как човек с подобни на Вашите познания за фотографията и изкуството да има адекватни критерии в тази област. Надникнах и за какво сте гласувал... вкусът също може да се формира, но събирайки 2 и 2 бързо разбрах, че сте се ориентирал правилно в друга професия. Бъдете здрав и помагайте на хората с познанията а не с невежеството си! [beer]
Очаквам да изкажете мнението си под кадъра който посочихте като лош пример. За да разбера какво не Ви харесва все пак :)


ddantgwyn, обаче същия автор има доста интересни неща!

quazimodo , ама то така бързо ще влезем в един друг тип отношения, ето ти пример по-горе. Доктор,надявам се културен и образован човек който би могъл да си даде сметка в кои области се простират познанията му, мята снимки напред назад със самочувствие! И вместо целия този напън от моя страна да бъда учтив с невежеството на един човечец, можех да му тегля една майна и да стане грозно, че и обидно. За това той трябва да има правото да изтрие обидата(която никога няма да прочете от мен) [beer]



Публикацията е редактирана (05-01-24 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: nozdormu   
Дата:   05-01-24 17:09

bogdanov написа:

> ddantgwyn, обаче същия автор има доста интересни неща!

Това изобщо не значи, че автоматично всяка творба му е гениална и трябва да му се сипят точки за всички снимки. Защото и това се забелязва из форума и е откровено отблъскващо. В рейтингите попадат снимки на утвърдени автори, от топ-100, но които може и да нямат нито необходимото техническо качество, нито естетическа или художествена стойност. Ама като споделиш това към "анонимната" творба, авторът ти трие мнението. Съгласна съм с quazimodo, че авторите не трябва да имат право да трият мнения. Нали уж има и админи да наблюдават или караме на ботове. Ако счетат, че мнението е несъстоятелно, обидно или пр., ще го махнат.


Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: doktora   
Дата:   05-01-24 17:26

bogdanov
Аз не трия никога мнения!Както и сега няма.Това е полемика ,в която влязох доброволно.А в профила съм си написал ,че нямам стил и не гоня.Така че не сипя снимки.Снимам си и мятам тук,да.
Отдавна не бях писал тук и май съм бил прав...
Хайде,със здраве....

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: bogdanov   
Дата:   05-01-24 17:27

nozdormu, нищо различно не твърдя, дори някъде по-горе уточних ,че " "снимка на деня" е ПОЧТИ винаги - класна селекция" , но каквото и да си говорим грешките които се допускат там са незначителни сравнение с грешките в наложения вкус, който се шири тук сред нас. За това хвърлих във въздуха това предложение, да се подобри лицето на форума, да виждаме по-добри кадри и да се стимулират авторите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Ниво Б рейтинг
Автор: bogdanov   
Дата:   05-01-24 17:46

doktora, не сипете снимки? :) Имате 62 страници, моите са едва 3. Изтрих онези с най-много "Б" рейтинг защото имах подозрения, че ми гласуват за да им върна жеста. Кадъра който ми развявате и твърдите, че е един от последните е от 2022 година. Ако прочетете всички коментари в темата ще разберете, че никъдене повдигам и въпрос за критика а за критерии. Това може би Ви е убягнало защото и четенето явно по диагонал вземате както фотографията. С нищо не съм предизвикал Вашата враждебност и нейната поява ме изненада неприятно. Въпреки това, ако мога да Ви помогна с нещо, бих го сторил. Познанията ми са предимно в света на изкуството като цяло и фотографията в частност. Бъдете здрав! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »