Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 13:21

ВИДЕО
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: hansto   
Дата:   18-11-23 13:27

за телефото бих ползвал кропка, а не фф.
нямаш фуджи към сравнението

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 13:41

Снимах 2г със фуджи. За момента мисля че не са подходяща система за фотография на диви животни въпреки новите H2s и 150-600/8. Автофокусните алгоритми доста изостават пред тези на Канон и Сони. Оптиката не е на това ниво и целия пакет като система е малко неоправдано скъп.

H2s e 5000лв
150-600/8 е 3500лв

За 8500 спокойно можеш да си вземеш а74+200-600/6.3. Камерата е по-бавна но с доста по-добър автофокус и качество на изображението. Комбинацията е доста по светлочувствителна. Бе забравяй че 600/8 на кропка е 900/12. Същите милиметри ги постигаш на а74 с телеконвертор на 840/9. Тоест системата на сони е със стоп и половина по-светлочувствителна. Което ще доведе до доста по-качествено изображение и визия.

А6700 за 3400лв с подобна функционалност на H2s. Сензора не е стакнат но всичко останало е по-добро. Особено автофокуса.
Същото мога да кажа за Канон R7.



Публикацията е редактирана (18-11-23 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: GM   
Дата:   18-11-23 13:44

Изпуснал си OMD!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 13:50

За мен в момента 4/3 за в историята, дори след новите си камери и обективи. Могат да се конкурират като размери и тегло но са много слаби като цена и крайно качество на изображението. Реално имат 1-обектив който е конкурентен:

M.Zuiko Digital ED 150-400mm f/4.5 TC1.25X IS PR - 15000лв.

Много отвъд средния клас и не толкова конкурентен обектив като еквиваленти. На фул фрейм постигаш същите резултати с 200-600/6.3 и/или с 1.4 телеконвертор. Еквивалента в дългия край е точно 840/9.0 както и при зуйкото на 4-пъти по-ниска цена. [beer] Крайното качество на изображението е сравнимо и дори по-добро при комбинацията на ФФ + 200-600/6.3.

Канон пуснаха 200-800/6.3-9.0 който реално е фул фрейм еквивалент на това зуико и струва 4700лв.



Публикацията е редактирана (18-11-23 13:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: krassi04   
Дата:   18-11-23 13:54

От Сонито не си включил,според мен най- добрите тела за спорт и диви животни ,а9м2 и и а9.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 14:00

krassi04
Краси споменавам няколко пъти, че видеото е за нисък и среден клас техника. Във високия клас се очаква, че всеки знае какво да си купи. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: hansto   
Дата:   18-11-23 15:14

не знам, много внимание обръщаш на техниката. Хубава снимка може да се направи и с кроп дслр и телеобектив със стабилизация. Не е нужно най най моредната техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 15:24

hansto разбира се. Но това не означава че не може да се направи разбор, кое си заслужава според цената. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: alex.d76   
Дата:   18-11-23 15:47

към автора и всички заинтересовани - аз снимам с Nikon D750 - да, дъртак е, ма все пак е ужасяваща със способностите си камера и днес ... И точно затова искам да вметна една полезна нотка за потребителите на марката (не само на модела) - от няколко години Tamron правят изключително качествени (и като оптика и като общо качество) обективи. Освен другото те са нативни за Nikon-потребителите - т.е. всички контроли са като по Nikon-ските обективи, за разлика от Sigma, чиито контроли и управление са като за Canon... (т.е. всичко наопаки...)
Та в тоя смисъл - Tamron 100-400mm F/4.5-6.3 Di VC USD и SP 150-600mm F/5-6.3 Di VC USD G2 са много яки и не така скъпи обективи (за хора, които не работят за National Geоgraphic де)!!!
Струва си човек да им обърне внимание - аз имах първата версия на 150-600, и бях потресен как заковава фокус и стабилизация на 600мм - всеки снайперист би искал такава стабилизация, вярвайте ми !!!
P.S. не знам как тия обективи ще действат с теле-конвертори, но пак казвам - страхотни са за това, което представляват, а са в пъти по-евтини !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 16:28

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: keri-di   
Дата:   18-11-23 17:36

Уважаеми фотографи на дивата природа,някой ще познае ли на каква система е снимано?
Аз съм любител фотограф,и снимам на подход в почивните дни-изцяло за кеф!


https://live.staticflickr.com/65535/53079775121_b029bf4527_h.jpg




https://live.staticflickr.com/65535/53016879242_341d5d6d1d_h.jpg




https://live.staticflickr.com/65535/53097301617_f305196811_h.jpg




https://live.staticflickr.com/65535/53041591990_87825789af_h.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-11-23 17:47

Какво значение има с каква техника е снимано?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: alex.d76   
Дата:   18-11-23 18:27

аз познах - iPhone 8 plus !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: keri-di   
Дата:   18-11-23 18:40

alex.d76-за малко да познаете [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: VladHD   
Дата:   18-11-23 18:41

Ако съдя по пропорциите на снимките - m4/3 система. Олимпус?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: ddantgwyn   
Дата:   18-11-23 18:58

keri-di написа:

> Уважаеми фотографи на дивата природа,някой ще познае ли на
> каква система е снимано?

> Аз съм любител фотограф и снимам на подход в почивните дни-
> изцяло за кеф!

Olympus E-M5 MarkII [smilie3]

Но не ме бройте за познал.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: keri-di   
Дата:   18-11-23 19:01

VladHD,Олимпус е.
По повод-има ли значение с каква техника се снима?Лично за мен има огромно значение?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: keri-di   
Дата:   18-11-23 19:06

ddantgwyn,имам и Olympus E-M5 MarkII,но камерата въобще не е за динамични сцени-за съжаление.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: ddantgwyn   
Дата:   18-11-23 19:14

Хм, интересно твърдение - онази снимка от профила ви не е динамична?! Освен ако нямаме разминаване в дефинициите за „динамична сцена“.

Между другото - поздравления за нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: keri-di   
Дата:   18-11-23 19:29

ddantgwyn,ястребовият молец може да се заснеме и със E-M5 MarkII,но е доста по-трудно.
Със топовите тела снимането е сравнително по-лесно.

https://live.staticflickr.com/65535/51413286621_36ea0be23c_h.jpg



https://live.staticflickr.com/65535/51411687464_3b41690fe9_h.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: ddantgwyn   
Дата:   18-11-23 19:43

keri-di написа:

> ddantgwyn,ястребовият молец може да се
> заснеме и със E-M5 MarkII,но е доста
> по-трудно.

> Със топовите тела снимането е
> сравнително по-лесно.

За това няма да споря, но вие сте се справил и по трудния начин, нали?

Така, че по-скоро всичко зависи от човека, не толкова от техниката (imho).

Не че това мое мнение обезценява обзора от видеото - най-малкото е полезен със събраната и обобщена информация по конкретната тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: Satsan   
Дата:   19-11-23 18:21

Ако парите имат значение: Примерно Никон Д500. Първата обява.
https://www.olx.bg/d/ad/nikon-d500-sigma-18-35mm-f-1-8-CID632-ID9k75S.html

Само, че с друг обектив естествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: seymour_sz   
Дата:   19-11-23 21:11

И аз като един съвсем непретенциозен любител предпочитам за снимки в дивата природа (и макро) да ползвам Олимпус системата си - кропа там си има своето положително значение. С обектива 100-400 мм (еквивалент на 200-800 мм, който по размер и тегло надвишава съвсем малко примерно Никонския 105/2.8 макро) мога да снимам птици почти от всяко положение и разстояние, без да ми пука дали вали дъжд или сняг. С конвертори (само примерно казвам, защото такива нямам) милиметрите могат да се удвоят, макар и със загуба на ИСО (но пък съществува Топаз, все пак) - е няма такава алтернатива на никоя друга фул-фрейм система като размер и тегло, вероятно и като цена, особено след като пипнах почти съответните по дължина обективи за Никон фул-фрейм и ми се изкълчи ръката само докато ги въртях. Може би кадрите ми не биха били одобрени от Нешънъл джиографик, да речем, щото не са фул-фрейм, но и аз нямам амбиции да публикувам баш там, така че за моите цели, а вероятно и на 90 процента от другите диви фотографи, тази система е предостатъчна като възможности, лекота и цена дори...



Публикацията е редактирана (19-11-23 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква техника да си купим? SONY, CANON, NIKON | Фотография на диви животни.
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-11-23 00:33

Когато говоря за техника се старая реално да давам разбор цена/качество. Всяка един продукт обсъден във вакуум е една чиста субективна преценка.


Казваш че 100-400 е еквалент на 200-800 но на бленда 12.
Канон имат 800/11 за фул фрейм който е по-лек, по-евтин и по-добър оптически от твоя 100-400 за 4/3 система. [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »