Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: avtomoto   
Дата:   17-09-23 07:32

Здравейте
От година - две ми изчезна автофокуса на китовия обектив 18-55 IS II и май сега дойде времето да го сменя . Чудя се дали да не взема нещо различно от него той така и така пак си работи макар и с ръчен фокус. Обаче Не съм наясно и затова питам тук.
Намирам примерно няколко canon-a по обявите тук
15-85 IS USM
18-200 IS
18-135 nano USM
Не съм наясно дали ще станат на моя 650D ?
Дали да гледам/търся и EF обективи понеже гледам че на китака пише EF-S и незнам дали ще работи коректно с тях , или да гледам само EF-S?
Дали си струва да се взема нов обектив за тяло на около 10 години и не е фулфрейм , макар и на не много кадри - да е на около 20 хиляди кадъра
С апарата не се снима нищо специално - я някой портрет , пейзажче , като ходим някъде го мятам в раницата ... [shtrak]
Предварително благодаря за отговорите [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: asahi   
Дата:   17-09-23 07:58

Всичките изброени обективи ще работят с твоето тяло. В твоята ситуация бих купил употребяван EFs 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: ss_sgp   
Дата:   17-09-23 09:02

Добрят избор е 15-85 IS USM
А най-добрият е да смените с безогледалка - напр. Sony a6000 е вариант с ниска цена за нисък бюджет.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   17-09-23 09:56

asahi написа:

> Всичките изброени обективи ще
> работят с твоето тяло. В твоята
> ситуация бих купил употребяван EFs
> 18-55.

Но вече STM. Просто е по-добрият вариант.Най-добрият вариант е 17-55 IS .Личен опит. А от по-горе посочените и аз бих взел 15-85 ако бюджета стига.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: kita   
Дата:   18-09-23 11:46

Потърси TAMRON 17-50/f2.8 със или без стабилизация за около 250-300лв.
Чудесен обектив, отлична острота и цветопредаване. От Германия чисто нов излиза около 560-580лв. с доставката. От личен опит казвам, че е по-добър значително от Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6. По-добър и от SIGMA със същите параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Mogila   
Дата:   18-09-23 11:55

Аз на твое място бих инвестирал в хубав телефон.

От подобна камера с евтин зуум обектив(според мен) няма смисъл.



Публикацията е редактирана (18-09-23 11:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: kvakioh   
Дата:   18-09-23 17:34

650d e с най-лошия автофокус изобщо. Реално да се гарантира, че няма до има отклонения- само Канонски обективи. Всички други марки и видове голяма е вероятността да даде отклонения.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Yog   
Дата:   18-09-23 17:39

Ако искаш хубави снимки със зум обектив и този апарат, ще трябва да си купиш скъпи обективи (с едно-две изключения). Няма смисъл, при условие че го ползваш по описания начин. За мен, единственият рационален начин (и на човешка цена) да имаш добри снимки с такъв или подобен модел, са твърди обективи. Препоръчвам два на Canon, които са евтини, но хубави. "Палачинката" 24mm/2.8 EF-S и EF 50mm/1.8 STM версията. Имах и двата, бях доволен и винаги бих ги препоръчал. А от изключенията, споменати по-горе, препоръчвам Canon 10-18mm STM.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: kita   
Дата:   18-09-23 18:30

Последните два поста ме шашнаха!
avtomoto, снимал съм с всички изброени досега и с изключение на Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM (около 800-1000лв. употребявани) останалите изброени са мътилки и бракми за непросветени.
Ако ще сменяш китовия обектив, съветвам те да не е с друг китов на CANON а с напр. EF 28-80mm f/3.5-5.6 II (видях го тук във форума за 80лв.) Продавача не го познавам и не му правя реклама. Имах такъв и доста пара ми е донесъл, но разбира се нищо под 400лв. не може да се сравни с TAMRON 17-50/f2.8.
За повече пари и 18-135 nano USM също е добрър вариант.
А 650D си е една добра камера с добър автофокус и с неканонски обективи (надявам се не си спортен фотограф)



Публикацията е редактирана (18-09-23 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   18-09-23 22:23

Ако ще си говорим за обективи от филмово време, то EF 28-70/3.5-4.5 МкII е още по-добър, но не се намира за 80 лева :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Boce   
Дата:   18-09-23 22:27

Човеко снимай си с него аз направих следното , преходник на М42 само ръчен фокус и само ръчни настройки !! На М42 има страхотни обективи ...не слушай никой еле па този с телефона !! Те гледат бокета ,цветопредаване ,рязкост а половината не са заредили и едно филмче и още по малко са проявили или копирали !! Поръчал съм си и два преходника ЕОС тяло Пентакон СИКС обектив , и ЕОС тяло Екзакта обективи !! Прави сметка какви обективи имам и на М42,и П6 и ,ЕКЗАКТА само да ми дойдат преходниците !! Ще ти покажа снимки аз имам Canon 30D и 300D ! Засега ги "Мъча"с преходника за М42 но няма автофокус няма авто настройки връщаш се в ерата на филмите! Е слагаш го на приоритет на бленда ,има си гяволии !! Но не слушаай никой слушай себе си ! Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: asahi   
Дата:   18-09-23 22:52

Качи някоя снимка да видим за какво говориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Boce   
Дата:   19-09-23 07:59


Как да прикача фаилове ?Нещо не се ориентирам[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: asahi   
Дата:   19-09-23 08:01

Цъкни тук


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Boce   
Дата:   19-09-23 08:23

Качих нещо три са с 300Д и три са с Е410 ! Спрях се на Канон след като ми попадна с един обектив преходник към М42 хваща безкрайност с Олимпуса е друго жената го изпусна и автофокуса замина, взех преходник за М42 и съм доволен ! А и снимам и с практика та всичко е в употреба сега ако дойдат преходниците за Пентакон и Екзакта ще видим !

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Kalimas   
Дата:   19-09-23 09:01

2г. със счупен кит и без други обективи... Направо бих махнал това тяло и взел нещо компактно с 1" сензор, като Canon g7x, Sony ZV-1 и т.н. Не че е 650Д не става, но щом за толкова време не си се запалил да сменяш обективи и да ти трябва/да имаш поне един друг, значи нямаш нужда от апарат със сменяема оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-23 10:51

Boce написа:

> Човеко снимай си с него аз
> направих следното , преходник на
> М42 само ръчен фокус и само ръчни
> настройки !! На М42 има страхотни
> обективи ...не слушай никой еле па
> този с телефона !! Те гледат
> бокета ,цветопредаване ,рязкост а
> половината не са заредили и едно
> филмче и още по малко са проявили
> или копирали !! Поръчал съм си и
> два преходника ЕОС тяло Пентакон
> СИКС обектив , и ЕОС тяло Екзакта
> обективи !! Прави сметка какви
> обективи имам и на М42,и П6 и
> ,ЕКЗАКТА само да ми дойдат
> преходниците !! Ще ти покажа
> снимки аз имам Canon 30D и 300D ! Засега
> ги "Мъча"с преходника за М42 но
> няма автофокус няма авто
> настройки връщаш се в ерата на
> филмите! Е слагаш го на приоритет
> на бленда ,има си гяволии !! Но
> не слушаай никой слушай себе си !
> Успех
>

От това има смисъл само ако всичките ти адаптери са снабдени с програмируеми чипове за потвърждаване на фокуса. В противен случай получаваш същата боза - от незначителен до голям фронт или бекфокус с дадения адаптер и съответния обектив. Вервай ми, знам за какво говоря. От 2005-та щракам с дигиталки на Канон и ръчнофокусни обективи на М42[smilie5]

П.П. А когато чуя за начален ДСЛР от Олимпус и адаптер М42 ми настръхва косата. Имах 6 ДСЛР на Олимпус и един на Панасоник - Л10. И тук знам за какво говоря [smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: asahi   
Дата:   19-09-23 11:20

Този етап съм го минал. Подарих или разпродадох всичко на М42.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-23 11:41

asahi написа:

> Този етап съм го минал. Подарих или
> разпродадох всичко на М42.

Поне няколко пъти в живота си човек взема грешни решения[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-23 11:57

asahi написа:

> Този етап съм го минал. Подарих или
> разпродадох всичко на М42.


Ааа, аз си държа едно зенитско обективче, не че го знам къде е... Дори май все още е със закачен канонски чипиран преходник, въпреки че от много години вече не съм на тази система [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-23 14:37

lamerko написа:

> asahi написа:
>
> > Този етап съм го минал. Подарих
> или
> > разпродадох всичко на М42.
>
>
> Ааа, аз си държа едно зенитско
> обективче, не че го знам къде е...
> Дори май все още е със закачен
> канонски чипиран преходник,
> въпреки че от много години вече не
> съм на тази система [smilie18]

Само програмируем иначе пак 6 от 49[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Boce   
Дата:   19-09-23 15:40

Ako си кьорав ти требва чип за фокуса ,аз нямам тези проблеми и снимките ми го доказват аз за разлика от доста хора съм си изключил "Превюто" на фотоапаратите и не правя по 20 кадъра 10 от които да обработвам снимките ги гледам в къщи, аналоговите ми си ги правя сам
!! Незнам отколко време снимаш с цифрово тяло и с преходник ,но да се изказваш като първо лице единствено число за неща дето и другите практикуват е най-малкото лош тон на дискусията ! Повярвай ми !![beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: quazimodo   
Дата:   19-09-23 16:28

Да ти имам голото самочувствие [smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: Boce   
Дата:   19-09-23 16:49

Имам го защото снимам от 15 годишен и не съм сватбен фотограф !! Да го имаш ма го нямаш .Имам един колега дето каза 'Груев знаеш ли аз какви снимки правя и колко съм добър' казвам "Не знам но ако не си си накиснал ръцете в химията и ако не си проявил и копирал поне един цветен филм на ръка и проявил един кинофилм за мен си нула"! А той ходил по чаршията в Пловдив с една Практика и снимал като едно време хората пред ЦУМ.От тогава ми е дълбоко обиден .Казах ти не знаеш кой е от другата страна на интернета не пазиш добрият тон и няма да ти цепя басма !! Знам какво мога и как да го направя и не си ти човека дето ще ме оценява !!! Понял !! И няма да пиша вече защото и тук е мерене на "обективите" и всеки е безсмъртен !! [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на обектив за Canon 650D
Автор: A.Y.   
Дата:   19-09-23 17:09

А, всичко тръгна от въпрос за два обектива.. . Автора вероятно сега си пийва ракията някъде...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »