Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: Nikolcho555   
Дата:   30-08-23 18:16

Здравейте колеги,
Днес купих нова видеоглава Manfrotto mvh500ah от Dynaphos. Сложих я на един статив, работи чудесно. Но като започнах да я движа ззабелязах на едно място една жълтеникава гелоподобна паста, нещо като жълта грес. Видях я от вътрешната дясна страна на главата когато я наклоня надолу. Отначало помислих че главата нещо е дефектна и е изпуснала флуид, така че се обадих във фирмата. Тяхната служителка ми обясни, че това било нещо съвсем нормално, не е изпуснат флуид от главата а грес за смазване за по-гладко движение на частите на главата. Каза че фирмата производител или нарочно я слагала за повече смазка или просто някой не я бил обрал докрай, пак от фирмата производител. И в двата случая тя твърдеше че няма защо да се притеснявам и че това било нормално и се срещало при много от стативите и главите които продавали, не било дефект. Може ли някой по запознат от форума да каже дали служителката е права или има проблем с главата и гледат за замажат нещата. Прилагам две снимки за да видите точното място където е тази грес. Едната снимка не е на фокус, тя е само за да се добие представа за точното място от малко по-далечен план, понеже другата е доста отблизо.
https://photo-forum.net/i/2481474

https://photo-forum.net/i/2481474
https://photo-forum.net/i/2481475

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: asahi   
Дата:   30-08-23 20:18

Нормално е. След 2-3 дни работа забърши излишната грес и се съсредоточи върху снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: Nikolcho555   
Дата:   30-08-23 20:26

Благодаря колега, отдъхнах си.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: kiten   
Дата:   31-08-23 00:57

Как ще е нормално да има грес. Колега пази си внимателно гаранцията, защото тази грес е от неправилно съхранение. При висока температура както е от доста време жеги, греста се разтича и когато попадне по статива ако е със закопчалки спират да фиксират. Лично аз съм сменял гаранционен флуиден статив само че бе "бенро".

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: lamerko   
Дата:   31-08-23 11:54

За първи път чувам да избива грес, но и по-странни неща съм чувал от търговци :)
Обикновено ако е флуид от главата, лепне много неприятно.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: Nikolcho555   
Дата:   31-08-23 12:22

Ами това не лепне, просто е мазно както е мазна греста. Иначе това доколкото разбрах от служителката във фирмата с която говорих е, че това не е избила грес или избил флуид от главата, това е грес която е намазана от фирмата производител извън самата глава, по външните части които се движат. И или не била обрана докрай или била оставена нарочно за смазка. Така поне каза тя.
Иначе главата си е чисто нова, има си гаранция 2 години а след регистрация на сайта на Manfrotto която скоро ще направя, ще се удължи още с незнам колко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: dekov   
Дата:   01-09-23 09:16

На 100000 км. да се смени греста непременно[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: Konstantinov   
Дата:   01-09-23 21:55

Това може да е грес за консервация -изтрий с тампони без разредители и виж дали ще протече след ползване.Ако след 2-3 седмици пак протече се свържи с фирмата производител или магазина ,прати снимки.По бдс в наще машини не се допуска никакъв теч ,обратно в немски машини за по 1-10 милиона евро се допускат течове -капят на 2-3 места по 1 капка на минута... ако на нас ни разрешат, машините ни ще капят на 1000 места и ще текат литри... затова у нас ,изискването е да няма никакви течове.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: kiten   
Дата:   01-09-23 22:52

[smilie5] [smilie18] Konstantinov От кога алуминият и пластмасата започнаха да консервират с грес? Къде се налива смазката във флуидната глава, защото моята е поомекнала и маслата и водите и отдавна ги няма
Та нищо чудно да я някоя върната глава и са ти я продали с някаква отстъпка и надраскванията и да са замазали с малко грес и сладки приказки.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-09-23 08:46

kiten То за това пише флуидна, не маслено-водна :) Въздуха също е флуид [smilie25] [smilie5]... Доливай там да не губи копресия и си гледай кефа [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: Nikolcho555   
Дата:   02-09-23 10:50

Там където е греста не се вижда самото място, ако я нямаше нея не мисля че ще може да се види някаква драскотина, за да прикрива по този начин. Не ми е правена някаква отстъпка от цената. Иначе вярно че главата не беше с херметична торбичка която аз да разопаковам, беше си просто сложена в кутията, като нищо може да е била демонстрационна, от тези които ги излагат в магазина да ги гледат купувачите. Защото найстина производителя да не я сложи в торбичка ли. Ще забърша греста както ме посъветвахте и ако се появи грес или някаква друга течност ще я връщам. Ако не се появи явно всичко си е наред. Иначе движенията на главата са мазни и плавни, не знам дали това е удачен показател дали всичко с флуида и е наред. Краката на статива които са Manfrotto 055CL ги купих втора употреба, самата глава реших да дам повечко пари и да я купя нова от магазина точно за да съм сигурен че всичко с нея е наред и ето какво се получи. Иначе аз не съм сватбар и статива ще го ползвам по десетина пъти годишно за едни кратки клипчета, хоби ми е но исках като го правя да е с хубави инструменти и да изпитвам удоволствие при процеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Видеоглава Manfrotto mvh500ah - нормално ли е да има грес по нея
Автор: baron_barbaron   
Дата:   02-09-23 11:58

Нямам опит с конкретно такива глави, но най често флуидните "Ball head" всъшност нямат флуид в тях. Терминът по скоро значи че движението е плавно, мазно, наподобяващо движение във гъст флуид. Отварял съм няколко ( първата просто за да видя какво има вътре ) за да си ги почистя от мизериите които съм събрал по сокаците и плажовете. Вътре има тефлонов (или нещо наподобяващо тефлон) пръстен. Наличието на смазка, поне за топчестите всъшност е проблем, защото тя събира всичките прахоляци, пясъци и каквото може да попадне там. Конкретно за тази от снимките, си мисля че просто са мацнали тази грес, за да предпазят стоманената "джаджа" с резбата от ръжда. Много силно се съмнявам, да има каквата и да е смазка в същинската част където се случва движението. Така, че едва ли нещо ще излезе от някъде. Забърши си я и си я ползвай със здраве. Това не е скоростна кутия за летяща чиния :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »