Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 DJI Mini 2 FCC mode
Автор: ZENON   
Дата:   21-07-23 13:42

В случай, че искате да използвате напълно възможностите на този дрон (възможно е да сработи и при други модели) - ЛС.
Безплатно!
[beer]

P.S.
Няма да се занимавам с коментари извън темата...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-23 13:47

А хака е?

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: georgioiv   
Дата:   21-07-23 14:16

Предполага се че на телефона се пускат фалшиви координати - fake GPS, за да мине в FCC.. Или поне така се правеше с разни други модели [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-23 15:16

Да ти е честит нормалния обхват на дистанционното.

С моя 3 про се оказа, че що годе смислен обхват май има ако ползваш правилния band.

В смисъл че дали е 5GHz или 2GHz да му задаваш ръчно. А дистанционното с телевизора се оказа, че обича да избира грешния обхват автоматично и така съкращава максималната дистанция.

FCC би трябвало да покрие маркетинговите заявки. Щото на 3 про обхвата без FCC e под 1км.

Прочие по закон трябва да имаш визуален контакт в класа с малките дронове. Ако спазваш последното FCC режим не ти трябва. На повече от 600 метра, да го видиш без помощни средства е трудно.

Не трябва и да го вдигаш над 120 метра и още 10-тина неща.



Публикацията е редактирана (21-07-23 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-23 15:32

hotsnail: моя М3 (Mavic3, не Mini3 Pro) съм го закарвал на повече от 4-5 км така, както си е на CE при автоматично избиране на канали. В същото време съм губил обхват на по-малко от 300 метра в града. С тези малки мощности (500mW) има трвърде много фактори - в градовете ефира е силно замърсен. В гората или на полето, нещата стават по-различни - ще видиш по-добри обхвати и на Mini3. Предимствата на FCC са две - много по-висока мощност (2W срещу 500mW) и наличие на допълнителни канали, които не са достъпни при CE. Второто е много важно за градски условия - практически имаш диапазон, който не е замърсен! За съжаление, май с M3 нещата са трудни за манипулация...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: hotsnail   
Дата:   21-07-23 16:08

Да и дистанционното пуска 2GHz в града и 5GHz по планините....а то 2GHz май е особено претоварен в града. Пък 5GHz заради честотата не може да праща на далеко. Демек и в двата случая автомата те орецаква. Това е дистанционното с екрана. Тъпото дистанционното без екран е по-умно в тоя аспект.


Да благодаря за другите пояснения.

Мен обхвата ми стига в повечето случаи - аз съм некадърен любител все пак. Освен един път тайлпас исках да правя в планината. Та тичах след дрона, за да покрие 2км в лозенска планина.....



Публикацията е редактирана (21-07-23 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   21-07-23 16:23

А, мен ме хваща мързела шп жегите - не тичам на никъде, оставям това на дрона [smilie18]

От мързел например съм пращал дрона от двора на офиса, който бачкам в Шумен (намира се до езерото) да прави обиколки на паметника на шуменското плато, горе на в планината [smilie5]

Иначе е хобаво да имаш запас от обхват - понякога като изляза на разходки, особо в планински местности, често забелязвам някои очарователни масиви, но недостъпни по земя. Понякога най-близкото място, до което мога да се добера (с автомобил) е на километри. Това ме ограничава - закарването и връщането на дрона към и от такава позиция изхабява голяма част от батерията и остава малко време за полезна дейсност при висок риск повече да не си видиш птичката :)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: georgioiv   
Дата:   21-07-23 17:08

който иска надалеч, си взима дрон с ocusync.. Аз преди 5-6 години имах фантом 4 и го пращах на майната си на по 5 -6 км. до някъде и обратно, беше ми любопитно и съм нямал никакви проблеми. Сега си оставих два малки, които са с WIFI на FCC и в града понякога губят връзка на 2 метра от мен, но като цяло в зоната на видимост се държат прилично. С 0,5w европейската мощност, в града няма почти никакви шансове за нормален полет..

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: ZENON   
Дата:   21-07-23 18:56

"Хака" е FCC Dji Fly и се отнася до дистанционното без екран DJI RC-N1.
Хакнали са софтуера и e възможно да се ползва FCC, след като дрона се локализира. В някои от случаите FCC сработва и на закрито.
Също така има малък андроид апп, с който може да се отключи ФЦЦ, но при смяна на батерия или рестарт, процедурата по активация на ФЦЦ трябва да се повтори.

Оптимално за ползване е хакната врсия на Dji Fly.
Всъщност хакнати са няколко версии от 1.4.8 до 1.10.1, като за слаби таблети с малко RAМ (64бит) е за препоръчване 1.4.8.
Приложението не се отличава от "оригиналното", освен по отключения ФЦЦ.

Ползвам 1.4.8 няколко месеца без никакви проблеми, което ми даде увереност да коментирам тук.

Ако някой има желание да се отърве от малоумните бюрократични рестрикции на синекурниците в ЕП, може да ми пише на лично.

П.С.
На drone-hacks . com хака за прмахване на 500м ограничението и NFZ работи, но срещу 80 кинта.

П.С 2
Тествайте PureRaw. Аз останах очарован от резултата, който получих от телефонната камера на Мини 2.
[beer]



Публикацията е редактирана (21-07-23 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: asahi   
Дата:   21-07-23 21:02

Нищо бюрократично няма в това летателните средства да си летят в определените за това коридори. Не допускам, че не го разбираш.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: ZENON   
Дата:   21-07-23 22:00

асахи
Там където ФЦЦ функционира без ограничение да не би да са на Марс?
Следващото ти обаждане ще е последно в тази тема, ако не е по същество.



Публикацията е редактирана (21-07-23 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: asahi   
Дата:   21-07-23 22:47

Ето ти едни гарги да ги плашиш с дрона:




Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: sakuraki   
Дата:   22-07-23 18:52

За Мини 2 има смисъл, за мавик 3, мавик 3 класик и прочие трябва да се гледа къде е произведен.
СЕ режим е почти в цяла Европа, но има и страни , в който може да работи FCC.
Мавик 3-ка имах много дерт в Гренландия с летенето , над 1км много губеше връзка, но минах ръчно на 2,4ghz и до 4км някъде нямах проблеми.
Нещо, което е много важно да се знае, че DJI RC-N1 има по - малко обхват от RC-Pro . С RC-Pro сме летяли до 8км , където DJI RC-N1 на 4-тия км губи сигнала.
RC-Pro също има по - стабилен сигнал от ниско ако се лети и дрона се изпраща зад планини.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-23 20:32

Всички Мавик са произведени на едно място - Китай. Също така няма регионални различия - такива има само в окомплектовката (за някои страни от Азия, може да си купиш специален техен 5г модем и да нямаш проб;еми с обхвата). За Европа, САЩ, Канада - не е възможно да се използват, дори и ако си го купиш през Алиекспрес и там разните други китайски сайтове, които изпращат към запада. Тук тези модеми техничеки ще работят, но ВПН услугата е забранена, което значи, че са безполезни.
FCC/CE се заключват автоматично от текущата позиция - ако отида с моя дрон в САЩ, автоматично "получавам" FCC без хакове.
Виждал съм различни FCC mode - дори на стария дрон Phantom 4Pro, който продадох само за 500 лв. заедно с раница и всички аксексоари съм използвал някои от ранните. И не, обхвата му не е по-голям от на Мавик3. Всъщност е по-малък. Както и да е.
За хака с дистанционното - виждал съм го, но моята версия по принцип е по-висока. Бях замислял да си взема второ и с него само когато ми се налага.
За ограничението от 500 м - при мен от няколко месеца вече е 1000 м. Не ми трябва хак за това. За NFZ - по-добре да не се премахват. За доброто на всички...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: sakuraki   
Дата:   22-07-23 22:15

Lamerko, не е точно така, да всичко е в Китай, но някой са за определен пазар правени. Смених 3 мавик 3 , които бяха за европейски пазар, сега съм с такъв , който е правен за американски пазар (разбира се по кода на дистанционното) и има разлика, в обхвата.
Фантома е известен много с хакове и все още се ползва много, особено ми направи впечатление в Гренландия, беше единствения дрон, който нямаше проблем с полети и гпс.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-23 23:58

Ами не знам - възможно е по-скоро да става въпрос за фирмуеър, при който явно там при теб се бъгва и не знае по коя система да те превключи. Ако насиля моя, мога да го включа на 3W дори, но губя гаранции и алабала. Колкото до Фантома - беше нещо сбъркан. Вмсто да използват двуканален контролер за захранването на дистанционното и бетерите, те са използвали чип с дуплекс. Крайния ефект е, че всички сдадоха багажа и дистанционното и трите батерии отказаха да се зареждат. Батериите накрая умряха съвсем. Продадох всичко за 500 лв, понеже не ми се занимаваше - този, който го взе, си е сменил чиповете и е оправил всичко за два дена. Аз нямах желание - вече си бях взел Мавик-а и видях разликата. Най-мъчителното при Фантома беше шрпцедурата по сглобяване и излитане, невъзможността да го пуснеш от много места... сега имам една върда малка чантичка побира дисканционното и дрона, без място за допълнителни батерии. Сядал съм на крайбрежни барчета и съм го пускал да се разхожда, докато аз си стоя на сянка и с напитки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: georgioiv   
Дата:   23-07-23 08:32

На мен и мавик еъра и спарка са ми с FCC, защото иначе хващат на 50 метра само, или ако седна да търся кой канал е най-малко натоварен - на 100 м. в града.

Спарка се мъча 5 години да го убия, за да имам причина да си купя от по-новите, ползвам в спортен режим като FPV, лупинги, падал е десетки пъти - е няма, супер здраво животинче е. Жалко че няма raw, ако някой е срещал хак за raw, ще съм много благодарен да сподели... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   24-07-23 11:52

Е, Спарк беше нещо като играчка, нали? До колкото помня, дори имаше версия без дистанцинно - само през телефона...

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: georgioiv   
Дата:   24-07-23 12:47

Телло е играчка, Спарка си е съвсем сериозен селфи дрон [smilie5] Няма версия без дистанционно, но можеш да го управляваш с жестове ако е пред тебе, без дистанционно. Прототип е на минитата, единственият му недостатък е липсата на RAW и видеото е до 1080.

Отговори на това съобщение
 Re: DJI Mini 2 FCC mode
Автор: lamerko   
Дата:   24-07-23 12:54

Е, може да ги бъркам - никога не съм се интересувал от тези версии. Но за сметка на това, сега сериозно обмислям един Mini 3 Pro - Мавик-а е ОК, но сякаш не искам да го разнасям през летищата на разни по-екзотични места. А и е още по-компактен де - голям плюс в някои ситуации.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »