Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: yarek   
Дата:   05-07-23 07:17

Здравейте, имам един старичък но верен лентов апарат Canon 3000v, ползвам го рядко но все пак ползвам. Предполагам от годинките си почна да му се разпада гумения грип, и всеки път когато хванеш апарата той цапа ръката. Не мога да намеря в нета такъв нов грип, явно от давна вече не се произвеждат. Та въпроса ми е следния, може ли да го изтъркам това гумено покритие със спирт или бензин или разредител или с някаква друга химия? Дали това би увредило апаратчето? Някой пробвал ли такава процедура?

Отговори на това съобщение
 Re: Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: quazimodo   
Дата:   05-07-23 07:31

Здраво търкане с изопропилов спирт. Именно с изопропилов, не просто със спирт. Слагаш гумените ръкавички, мокриш щедро някакво парцалче и търкаш. Важното е да ползваш винаги добре намокрено парцалче. Не е нужно да тече спирт от него, но и не е желателно само да мирише на спирт. С такава манипулация се отървах от гадните лепкавости на два никона и един дърт канон д60. Би трябвало да помогне и в твоя случай.


Отговори на това съобщение
 Re: Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: niro   
Дата:   12-07-23 10:38

Пробвай с амоняк и пак търкане.

Отговори на това съобщение
 Re: Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: igor100   
Дата:   12-07-23 11:17

Вземи си обезмаслител ( Мелио, Медикс и др.) + микрофибърна кърпа, която после ще изхвърлиш!

Намокряш половината кърпа с вода, изтискаш я за да е влажна , а на сухата част пръскаш с обезмаслителя.
търкаш по лепкавото с обезмаслителя от кърпата и после с мократа част от нея.

И... така няколко пъти. И въобще не е "здраво" търкането!

Ще изчезне... опитай! ;-)



Публикацията е редактирана (12-07-23 11:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   13-07-23 16:52

[smilie6] A всъшност зависи от това до колко е деградирал тоя слой. Не съм докосвал такъв канон, но предполагам че това е полиоретанова боя. Същата се използваше преди години къде ли не. Аз съм чистил един античен никон със същия проблем и стана с изопропилов спирт. Чистил съм такава гняс от други повършности и с ацетон НО ПОВРЕЖДА ПОВЕЧЕТО ВИДОВЕ ПЛАСТМАСИ !!!! Скоро чистих бутоните на оригиналното радио на колата ми, стана просто с кърпичка от тия дето ги дават по ресторантите и стана най-лесно (моите бяха от дюнерджийница [smilie5] )... Честно казано с изопропила стана най трудно, но пък покритието не беше еднакво деградирало по цялата повърхност а и се мъчих да не повредя нищо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: victory13   
Дата:   13-07-23 21:11

При мен нещата се получиха също с обезмаслител... Най евтината пет литрова туба от Метро, който така или иначе ползвам и за канал...

Отговори на това съобщение
 Re: Грип на Canon 3000 v цапа, съвет за спасяване?
Автор: flyfishing   
Дата:   18-07-23 14:12

Още един глас в полза на изопропиловия спирт - третирано тяло - Ников Д7000..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »