Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   08-06-23 19:10

Снимах един рок концерт на центъра в гр.Тетевен, но басите от колоните бяха прекалено силни и на записа прегарят. Вградения микрофон не е лош, но не става за тази работа. Нямаше как да снимам от по-далеко, защото валеше и бях под чадъра на един колега. Пуснах audio normaliser в програмата (Davinci Resolve) и горе/долу става за слушане, но искам да си взема външен (без допълнителна батерия).
Имах преди време видео камера Sony HXR-MC2000, която имаше перфектен микрофон. Търся нещо подобно! Мисля (ако не се лъжа), че се води динамичен микрофона. Надявам се да ме насочите към правилния избор, който да се доближи, или надмине качеството на микрофона на видео камерата, която имах. Благодаря. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: GenaDP   
Дата:   08-06-23 20:36

Виж моделите на Rode.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: asahi   
Дата:   08-06-23 22:16

Вземи си истински аудио рекордер. Записването на аудио е по-трудно от записването на видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: Yog   
Дата:   08-06-23 22:32

bmvtooo, кажи нещо странично, камерата в 4к на 25 фрейма има ли кроп? Защото повечето сайтове ме известяват, че в 24 фрейма няма, в 30 има, но за 25 не казват нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-23 01:27

Yog Sony, Канон, Никон и вероятно другите производители тия неща ги пишат в ръководствата.

Ето за модела за който питаш. Най-долу пише кога картинката ще е по-тясна от очакваното.

Както разбирам три са случаите. 25p не е сред описаните ситуации.

https://helpguide.sony.net/ilc/2070/v1/en/contents/TP0001140465.html


Има още една ситуация свързана със стабилизацията

https://helpguide.sony.net/ilc/2070/v1/en/contents/TP0001127000.html




Публикацията е редактирана (09-06-23 01:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: Synthy   
Дата:   09-06-23 10:05

asahi написа:

> Вземи си истински аудио рекордер.
> Записването на аудио е по-трудно
> от записването на видео.

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: hotsnail   
Дата:   09-06-23 10:32

по темата има едни на Сони дето ги бодваш отгоре. Имат шумоподтискане, имат врътки за 2-3 настройки. Вземат си захранването от камерата.

Този ECM-B10 е по-малкия и евтин вариант. Големия брат е с повечко микрофони отгоре.(Цената е по-ниска в магазините и понякога е на промоции...)


https://magazin.photosynthesis.bg/195441-large_default/mikrofon-sony-ecm-b10-shotgun-microphone.jpg




https://magazin.photosynthesis.bg/195439-large_default/mikrofon-sony-ecm-b10-shotgun-microphone.jpg



Ама както пишат и други вероятно трябва да видите за какво ще е микрофона и да изберете правилния подход и след това комплект.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: asahi   
Дата:   09-06-23 11:01

В малко случаи звукът, уловен върху камерата, е най-добър. Удобно е и дотам.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: ruil4o   
Дата:   09-06-23 13:49

Ако беше погледнал и намалил нивото на аудиото до към -12 децибела на пиковете, нямаше да има проблем с аудиото на тази камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: bmvtooo   
Дата:   09-06-23 19:45

Благодаря за предложенията.
@rui4o не видях такава опция при работа с интелигентното авто. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръчайте ми микрофон за Sony ZV-E10
Автор: patzo   
Дата:   09-06-23 20:54

Да със рекордерче е доста по-добре от камерата. Аз имам един zoom h4n pro който го взех на смешна цена. Когато е силен звука трябва добре да настроиш нивото. Също така ако има(някой рекордери имат) може и компресор да сложиш да сработва след определено ниво с по-голямо съотношение, може и лимитер но той да е последна мярка преди клипване.С вградените микрофони записва доста прилчно - за концерти става. Ако не е концерт а нещо по-милимистично може с отделни кондензаторни микрофони по-добре става.



Публикацията е редактирана (09-06-23 20:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »