Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: video_sub   
Дата:   30-05-23 03:06

Здравейте , искам да попитам дали някой друг е имал проблем със загряване на Sony alpha a7 IV ?
Купих камерата преди 1 седмица тествах я вчера и загрява още на 16 минута , заснето е на 4К 25p , имам също Sony Alpha7 III от 2 години , със нея нямал съм загряване освен че спира река на 30 минута , натискам отново река и си работи както трябва !
Въпроса ми е ако някой е имал същия проблем със sony a7 iv да ми каже повече , дали да я върна ?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Vinsent   
Дата:   30-05-23 08:23

С някои модели безогледалки на Сони отдавна се установи, че загряват при продължително снимане на клипове. Имам Сони А6500 не съм я пробвал дали загрява, но вчера поради подобни съображения отказах да заснема някакво събитие на близък човек. Ползвам камерата само за снимки, което мен напълно ме удовлетворява.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: RAD_ATAN   
Дата:   30-05-23 08:38

Ако разбираш руски: https://www.youtube.com/watch?v=UqpfnstMrhk
, https://www.youtube.com/watch?v=F11KJ_XnzFY

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: hotsnail   
Дата:   30-05-23 10:14

Не разбирам от видео драми, но някои прости неща

1. Сложи камерата да изключва на висока температура. Това значи, че ще се затопли повече и не е безопасно да я държиш в ръце. Ама ще изключи по-късно

2. Отвори екрана за да се охлажда по-добре

3. Не я дръж на слънце, докато снима

4. На по-ниски битрейтове и резолюции греят по-малко

5. За дълго заснемане има модели с охлаждане като FX30

6. Има Sony E група на български във фейсбук, дето може някой пипал този модел камера за видео, да ти пише. Тука шанса клони към нула

7. Аз предпочитам групи на английски, защото има повече хора във фейса или Фред Миранда

8. Картата трябва да е много бърза иначе и тя грее доста. На а7м4 има-е някакви интересни нови бързи карти май….

С моя а7с на 720п не загрява въобще. На 4К загрява доста ако я оставя дълго, по някога изключва. На ХД се затопля, но може да изкара много часове….само че това е за стриймване не за запис :-)



Публикацията е редактирана (30-05-23 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: georgioiv   
Дата:   30-05-23 12:12

Снимах на една детска градина празненствата - 2 часа на юлско слънце, 4к 30 кадъра с А7-3 и 6400 - нито едната, нито другата камера ми направиха проблем. Снимаха нон стоп и двете, с най-обикновени U3 карти, само 6400 май трябваше на 30 мин да се пуска или обратното А7-3, не си спомням.. Не ми се вижда логично А7-4 да е по-зле от А7-3...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: video_sub   
Дата:   30-05-23 12:57

Проблема е че изключва от загряването , уж картата беше проблем взех Sony SD 128 GB Pro Tough 300mb/s , казаха ми че трябва по силна карта ???????????? и купих Lexar CFexpress Professional Type-A Gold 160GB 900MB/s , още какво да купя не знам честно казано , пак загрява и изключва това не е нормално !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Belshazzar   
Дата:   30-05-23 13:19

Не мисля, че типът карта има някакво отношение към прегряването. Както и hotsnail е писал по-горе, можеш да промениш настройката на температурата, при която изключва - по спомени има две опции.

Загряването при продължително снимане на видео с висока резолюция при тези апарати не е нещо ново, неслучайно ориентираните именно към видео модели са с подобрено пасивно или направо с активно охлаждане.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: video_sub   
Дата:   30-05-23 13:24

Мисля че трябва да я сменя с sony fx30

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: asahi   
Дата:   30-05-23 14:00

Като имате пари за харчене няма лошо да ги сменяте, ама по-добре първо си изтеглете менюалчето и го прочетете открай-докрай да сте наясно какво ще получите. Да не си губите после времето за питане и още поне една смяна на техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: video_sub   
Дата:   30-05-23 17:06

@asahi
Колега не става въпрос за пари, камерата е на изплащане и всеки си има бюджет. До колкото информацията за м4 всякъде пише едно и също никъде не пише прегрява още на 16 мин , разполагам с м3 тя на същите параметри не загрява !
И относно форума до колкото знам , всички сме тук за си помогнем да си кажем мненията и опитите с камерите , защото като купиш дадена камера никъде не пише негативните черти !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: GenaDP   
Дата:   30-05-23 17:13

https://onetechtraveller.com/13-ways-prevent-sony-a7-iv-overheating/



Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: vinse   
Дата:   30-05-23 21:16

Нямам ядове със запис на видео, но май и не съм записвал повече от 20-ина минути. Поста над моя е с добри препоръки. Това което мога да добавя е да видиш коя версия и фирмуеъра, мисля че в някой от първите версии има адресиран такъв проблем, но той не е генерална панацея.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-05-23 08:50

винаги съм се чудил, защо снимащите видео си купуват фотокамери с опция за снимане на видео, а не си вземат видео камери?!?!!?

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: TsvetanVR   
Дата:   31-05-23 09:12

Аз пък винаги съм се чудил, защо хората продължават да плащат безумни пари за продукти, които са създадени толкова неадекватно? Същото е като с цените на видеокартите - спрете да купувате и ще се нормализира и цената, и качеството. [smilie5]

Нито един производител няма стимул да държи качество и цени, когато клиентите консумират каквото им се предложи, без да са особено критични към цена и качество.

Ще дам аз 6000лв за техника, която уж може да снима видео ама всъщност не може, щото прегрява...през 2023г. Да не съм я държал с ръка, да не съм снимал на слънце с нея...дори Ixus 60-ката на майка ми от 2006-та, с която "проходих", не прегряваше. [smilie25]
Sony Xperia-та ми от 2020г. (телефон!) също не ми е прегрявала, макар да не съм пробвал колко ще изкара на 4К/120 запис.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: stef7   
Дата:   31-05-23 09:14

Защото искат да имат опцията да снимат и фото с тях, като използват едни и същи обективи. И въобще в какво съвременната безогледална фото камера принципно се различава от една видео камера ? Май само по формата на тялото.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Джъмбо   
Дата:   31-05-23 09:53

интересно защо тогава видеокамерите имат охлаждаща система... явно не е само формата на тялото

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Konstantinov   
Дата:   31-05-23 10:59

Ако се ползва външно захранване или грип -да няма батерия в апарата да грее, ако се ползва външен монитор за запис,и ако се обдухва с вентилатор-може да се пробват тия 3 неща в ред който е най-достъпен.Аз бих почнал със захранването и вентилатора ,защото ги имам, и имам адаптори за телефона да го ползвам като външен дисплей -хдма кабел за а6500 ама яде яко батерията на телефона самсунг ес 9+.За запис нямам .а6500 до 40 минути не загрява.нексф3 спира на 30 минути след това пак включваш и продължава -тоест става...и не ми се е налагало да правя нещо.Бих се свързал със стемарк-може да имат някакво виждане по въпроса.Моя некс ми го оправиха а мислех че няма да може да стане.



Публикацията е редактирана (31-05-23 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: asahi   
Дата:   31-05-23 12:21

"Автор: video_sub
Дата: 30-05-23 17:06

@asahi
Колега не става въпрос за пари, камерата е на изплащане и всеки си има бюджет. До колкото информацията за м4 всякъде пише едно и също никъде не пише прегрява още на 16 мин , разполагам с м3 тя на същите параметри не загрява !"

Не съм притежател на Сони камера, но вярвам, че потребителската им документация е изрядна. Специално заради твоя случай отворих менюала на твоята камера и на страница 480 намерих отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Божидар58   
Дата:   31-05-23 15:33

Представям си такъм момент: Снимам примерно сватба, за което снимане ще получа доста пари, и в най-важния момент камерата Sony alpha a7 IV спира да снима защото е прегряла.... Би трябвало да ударя от земята това творение на инженерната мисъл и да се огледам за нещо друго. Аз имах една такава светкавица, която ми правеше такива номера, и наистина я ударих от земята и купих друг модел....



Публикацията е редактирана (31-05-23 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Lokosf   
Дата:   31-05-23 16:57

верно ли е толкова доходно да снимаш сватби? щото не познавам забогатял сватбар?
според мен , освен голямата блъскотия цял ден дето ще останеш без крака и ръце, друго няма във снимането на една сватба

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Mogila   
Дата:   01-06-23 10:03

Аз си мислех, че само канон загряват. Така пише по форумите и така казват ютубърите...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Найден-Стоянов   
Дата:   02-06-23 18:40

Настройките си оправи за да изключва на висока температура и ще се оправи. И при мен беше така, защото фабрично идва на ниска температура да изключва.
Няма как да сравняваш видеото на четворката с тройката. 10 бита и много по-голям битрейд е четворката в пластмасово тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: emo99   
Дата:   02-06-23 19:46

Джъмбо- задаваш неуместен въпрос. Аз имам видеокамера, но вече не съм доволен от качеството на записа. Виждам другите снимат с апарати и качеството е много по-добро. Виж цените на видео камерите с ФФ сензор, за да ти се изяснят нещата.

video_sub :


When [Auto Power OFF Temp.] is set to [High]
File Format XAVC S HD XAVC S 4K

Ambient temperature: 25°C (77°F) Approx. 120 minutes Approx. 120 minutes
Ambient temperature: 40°C (104°F) Approx. 120 minutes Approx. 30 minutes

Ако след корекция не записва при 25°C 120 минути- връщай за рекламация в магазина дето си я купил. Не отивай в сервиза, защото там могат да те мотаят повече от месец.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: Mogila   
Дата:   02-06-23 20:31

emo99 Не обръщай внимание на Джъмбо- той е велик. Само задава въпроси и се присмива.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony Alpha 7 IV проблем със загряване
Автор: emo99   
Дата:   02-06-23 21:39

Mogila - познавам го от 2008 година. Чувал съм и за номерата, които е правил, но не е това темата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »