Рекламирайте тук
ЗатвориРеклама в секции форуми и базар
Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.
За стандартната ценова листа и условия изпратете запитване до webmaster@photo-forum.net.
Не съм пробвал въпросната комбинация, но по принцип когато се постави обектив за кроп на фулфрейм тяло, тогава има изрязване на кадъра по ъглите, тъй като обективът не може да покрие по-голямата площ на фулфрейм сензора. Казвам по принцип, тъй има случаи, когато се ползва такава комбинация. Пример - никонския 35mm f/1.8, кроп варианта, има хора които го ползват на фулфрейм тяло. Но не е като да няма винетиране, по-добре е разбира се да се ползва фулфрейм версията. Но така или иначе ставало е въпрос, че тази комбинация се ползва.
Като се изключат подобни случаи, обективът за кроп ще ти отреже значителна част от изображението по ъглите. Вариантът е при обработката да отрязваш от ъглите на всеки кадър тъмните части. Ако кропваш кадрите така, че да получиш кроп фактор 1.5 от целия кадър, ще се натаманят нещата. При вече кропнатия кадър ще имаш по-малък зрителен ъгъл, и еквивалентно фокусно разстояние от 45mm. Губиш обаче откъм резолюция, заради кропенето.
Що се отнася до блендата, обективът няма да стане по светлосилен - остaва си f/1.4.
Редактиране: Докато съм писал, kvakioh e отговорил.
Каква е идеята да се ползва кроп обектив на ФФ тяло? Ако се цели бюджет не е ли по-добре да се мине и на кроп тяло? (имах sigma 16м f1,4 dn и си винетираше доволно на ФФ матрица)
Иначе излизат добри оферти, тук в базара, както и във ФБ групата.