Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Интересни уроци по фотография
Автор: I7   
Дата:   23-04-23 13:42

Това лице: https://www.youtube.com/@ImitativePhotography
предлага интересни уроци по фотография.
Вместо да повтаря за пореден път какво е това скорост на затвора, диаграгма, фото чувствителност и т.н. той анализира работата на световно известни фотографи и прави снимки подобни на най - известните им. При това ползва стар (не модерен) огледално-рефлексен фотоапарат.

Та ... ако сте в творческа дупка и си търсите тема за снимане или ви интересува как големите са направили снимките си ето два примера като за начало:
https://www.youtube.com/watch?v=ALwahKTuJfY
https://www.youtube.com/watch?v=CpKofdye1eg


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: dekov   
Дата:   24-04-23 09:46

По повод следно:
"Вместо да повтаря за пореден път какво е това скорост на затвора, диаграгма, фото чувствителност и т.н."
. Разказвам случки от практиката.
Получихме над 1000(хиляда) професионални сватбени снимки,
заснети на диафрагма 1,4 , добре, че камерата е имала електронен затвор , скорости до 1/20000.

Друг случай, идва клиента и казва : Купих си по-скъпия обектив на 1,4 ,нали е бил по-добър, но на 3 метра преди и след това нищо не е на фокус [smile]
Та по често на някои професионалисти трябва да им се повтаря [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: quazimodo   
Дата:   24-04-23 10:00

Деков, 1000-та снимки наистина ли са били от професионалист или от някой, който е казал, че е снимал сватба? За един прЕател питам[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: dekov   
Дата:   24-04-23 10:17

Дискретно попитах клиентите кой е снимал, нашата практика е да не коментираме снималите събитието, но заявиха, че е са от професионалист.


Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: asahi   
Дата:   24-04-23 10:34

Вманиачването винаги е вредно, вкл. във фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: nyamago   
Дата:   24-04-23 15:53

quazimodo написа:

> Деков, 1000-та снимки наистина ли са били от професионалист или от
> някой, който е казал, че е снимал сватба?..

По дефиницията 'снима срещу заплащане' явно Е професионалист [smilie5]

Иначе и аматьор не е, защото любителят е любознателен - чете, гледа уроци и знае какво прави диафрагмата. На 'професионалиста' такива знания не са му нужни - той снима за пари и няма време да учи глупости. Има 'по-добрия обектив', слага го на 'най-добрата' му бленда и пука. [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: I7   
Дата:   24-04-23 22:01

dekov, Това го написах защото подходът на човека е различен и според мен интересен. Убеден съм, че има много хора които не знаят как да снимат и вършат глупости. Аз самият може би съм един от тях но не това е най - важното в случая.

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: CDman   
Дата:   25-04-23 07:48

Дискретно попитах клиентите кой е снимал, нашата практика е да не коментираме снималите събитието, но заявиха, че е са от професионалист.


Ако номерата на тия 1000 файла са поредни /без лиспващи/ признавам го за профИ [smilie5] и без диплома [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: TheOne   
Дата:   25-04-23 12:20

CDma. - на човека, може всичките му кадри да са перфе [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Интересни уроци по фотография
Автор: patzo   
Дата:   25-04-23 16:33

На мен 50 кадъра са ми макса - обработени. Като кажеш, че си професионалист носиш отговорност. Затова обичам фотографията защото не съм професионалист а аматьор и снимам с кеф когато искам. Имам вече няколко събития снимани - сватби, кръщенета,разни детски партита и т.н. и винаги мога да откажа като не съм на кеф защото пари не взимам и все на приятели. Имам 3 обектива и засега ми стигат - sigma 30-1.4 най-универсалния,samyang 12-2.0 за кадри с по-интересна гледна точка - ниско отдолу, отгоре и т.н и samyang 135 2.0 за размазани фончета нещо по-акцентирано и т.н и светкавица godox когато се налага.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »