Рекламирайте тук
ЗатвориРеклама в секции форуми и базар
Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.
За стандартната ценова листа и условия изпратете запитване до webmaster@photo-forum.net.
Привет, както е видно от заглавието и като продължение на темата "Какъв фото принтер" искам да попитам най-вече някой навътре в нещата или с челен опит по темата - голяма разфасовка мастило съвместимо с оригиналното Epson 103
Има редица мастила на разфасовка по 1л, но дистрибуторите им хал хабер си нямат дали е съвместимо или не!? А цената на 1л спрямо 65мл оригинална тубичка е 15 пъти .
Това което съм намерил като 100% съвместимо е на Inktec, но за съжаление налично в Испания. Inktec
Останалите на месТна почва са дефинирани като подходящи за пиезо глави EPSON и до там. Именно тук искам да попитам някой печатар дали е наясно с материята, видовете мастила като съвместимост и подводните камъни в тая материя
На острова 95% от потребителите печатат с неоригинални мастила, предимно закупувани ит типичните английски магазинчета на ул. Еди коя си в нЮ Хемпшир например. Но както отново е типично повечето такива търговци нямат онлайн магазини, камо ли шипинг до България.
Явно има начин и ако някой го е открил по нашите земи ще чакаме да се включи.
Зависи каква е крайната цел. Ако търсиш шарена разпечатка, т.нар. бизнес графика, можеш да работиш с каквито си искаш материали и да се притесняваш само за здравето на принтера. Ако търсиш траен и фотореалистичен печат ползваш скъпи хартии, зареждаш съответните профили и ползваш оригинални мастила.
Ако ти се вижда скъпо има принтери с CISS - Continuous Ink Supply System с по-голямо количество мастило. Там разпечатката е евтина, но принтерът е по-скъп. Печалбата идва като печаташ много и продаваш.
Има неоригинални CISS за повечето модели принтери. За твоя дали има няма как да знаем.
Моя е ecotank и е почти като CISS, но мастилото си върви. На 700-800 снимки 10/15 си търси зареждане.
Ползвам скъпа хартия, евтината разбрах, че не става. С мастилото вероятно е същото?! Не търся ефтинджос, а голяма разфасовка, чрез която до колкото е възможно да се намали разхода за мастило (а той със сигурност е по-нисък при 1л туба примерно, отколкотоот тубички по 65мл.
Хубаво, нека си е оригинално, но от къде може да се намери в по- големи разфасовки? А и все пак не говорим за фото печат за продан, а за домашно ползване. Ако е безопасно за ползване (от към страна "здравето" на принтера) и "неоригинално" мастило бих тествал, но коя марка да бъде? Коя фирма се занимава сериозно с продажбата на такива мастила в България? Сериозните "печатари" едва ли ползват 65мл разфасовки... Все пак говорим за "DYE" мастило...
То тия евтини принтери и с оригинали и с ментетата мастила ако виждаш добре може да отпечаташ нещо прилично от третия път и затова никой не дава акъл.Иначе купуваш ментето зареждаш и печаташ без намеса в цвета на 2 листа а4 таблицата за фотолан и я лепиш да стане а3 формат и пращаш на фотолан и те ти връщат на мейла профил с който да печатиш на тая евтина хартия с това евтино мастило.Печатиш снимка -не ти харесва, коригираш във фотошоп -примерно дигаш червеното ,печатиш- пак не ти харесва -правиш хдр -печатиш и излиза нещо приемливо и така от третия път става.Това и писано и в други теми тая е поредна за тия принтери на епсън ,моя е л800.