Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с фокусната точка на Fuji X-t 10
Автор: nsirakov   
Дата:   11-04-23 11:04

Привет фуджи фенове
взех на сина ми едно малко апаратче да се учи Х-Т10 с обектив 16-80.. проблемът ми е, че не мога да го накарам да си покаже точката на дисплея където фокусира. има само хоризонт.. като фокусирам доло в ляво светва зелена точка, че е фокоусирало, но при самата работа с апарата идея си нямаш къде точно ще ти е фокуса...
чета разни мануели, гледах у гуглето, но явно не мога да намеря каквото ми е нужно - къде бъркам

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусната точка на Fuji X-t 10
Автор: lamerko   
Дата:   11-04-23 11:18

Автофокуса при тази играчка не е толкова елементарен. Трябва да изберете режим на фокусиране af_mode - ако исте точка, избирате "single point". Отделно, можете да задавате на дисплея различни видове изгледи, които ви дават бърз достъп до различен сет от данни (или премахването им).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокусната точка на Fuji X-t 10
Автор: nsirakov   
Дата:   11-04-23 11:33

проблема е решен, предишният собственик е изключил визуализирането на информацията върху дисплея... намерих къде е забутано в менюто и сега всичко е ток и жици - благодаря ламерко

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »