Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с фокуса на сигма 100-300
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   15-01-14 23:58

Здравейте колеги. Скоро разбрах, че имам проблем с един от обективите си в режим live view. Обектива е Sigma 100-300/4 а тялото Nikon d7000. Фазовия автофокус е перфектен и никога не съм имал проблем с него, но наскоро реших да снимам в режим live view и се оказа, че при натискане на спусъка, мотора в обектива съвсем леко се завърта и спира. Прави го при всички решими на АФ. Имал ли е някой подобен проблем и в кой сервиз бихте ми препоръчали да го занеса. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на сигма 100-300
Автор: ZENON   
Дата:   16-01-14 00:00

Аз макар и да не снимам с никон, някъде четох че този проблем съществувал с никон и сигма. Дано си фантазирам, но някъде ми се мерна такова мнение преди време.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на сигма 100-300
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   16-01-14 00:11

За съжаление нямам друг обектив Sigma в момента, за да пробвам, но до скоро имах Sigma 10-20 и с нея не съм имал проблем. На d300 със 100-300 също нямах подобен проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на сигма 100-300
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 00:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на сигма 100-300
Автор: stown   
Дата:   16-01-14 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с фокуса на сигма 100-300
Автор: rmrk   
Дата:   16-01-14 08:20

Имам въпросната сигма и я ползвам с D90. При мен проблема е същия - в режим live view основно на фокусно разстояние над 150-200 мм обектива прави опит да фокусира и спира. Тъй като от скоро се сдобих с него, го пратих на „Фотографски системи” ООД за калибриране и за този проблем. Беше успешно калибриран на Д90, но този проблем си остана, като обяснението беше че евентуално има неразбирателство с тялото или нещо подобно. Не съм го пробвал на друго тяло. Другия проблем който се случва при мен не толкова често, е че не винаги има острота във фокусирания обект, независимо от разстоянието до обекта – на 3 или на 200 метра. Един път остротата на кадъра на примерно 300 мм / ф4 е уникално остра, а следващия кадър е без острота, като следва да отбележа че е снимано в абсолютно контролирани условия. На Д700 този проблем не го забелязах, макар че не съм снимал доста с това тяло.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »